Çok ilginç merdiven taşları ve arkalarındaki gizemli taş..

ahmetbote

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kıymetli Üstadlarım ve Ustalarım..

Uzaktan yakına doğru olmak üzere çekilen fotoğraflar ve bu fotoğraflarda Dere/Çayın hemen yakınında yaklaşık 2 küsür metre uzunluğunda 1 metre genişliğinde 3 tane merdiven gibi taş var ve hemen bir iki metre arkalarında siyah taş ve taşın üzerine çakılı gibi duran yapışık Beyaz taşlar var.. Farklı açılar ve mesafelerden çekmeye çalıştım..
Gördüklerim ve fotoğrafladıklarım bunlar, gerisi siz Kıymetli Üstadlarım ve Ustalarım da..
Saygılarımla..

20170814_114959.jpg

20170814_114800.jpg

20170814_114744.jpg

20170814_114732.jpg

20170814_114711.jpg

20170814_114639.jpg

20170814_114632.jpg

20170814_114605.jpg

20170814_114620.jpg

ahmetbote

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İlk taşın altının kayık olmasının sebebi yoğun yağış sonrası altındaki toprağın kaymasıdır..
Ayrıca son resim yan çıkmış halbuki öyle çekmemiştim.. beyaz taşlar arka aşağıdan yukarıya ve ordan aşağıya doğru iniyor..

Son düzenleme:

ahmetbote

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=7906]nik[/MENTION] usta?
Diğer online olan Ustalarım bekliyorum güzel yorumlarınızı..

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu son taşın etrafına bir cihaz tut bakalım sinyal alıyormusun ?

ahmetbote

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu son taşın etrafına bir cihaz tut bakalım sinyal alıyormusun ?
Bende cihazla bakmayı planlıyorum ancak merdivenin şeklinde o çevrede hiç yok yani özellikle orda ama arkasındaki siyah üzeri beyaz taşları çok merak ediyorum ben Biraz yılana da benzettim doğrusu..

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.A. DEĞERLİ ahmetbote USTAM RESİMLERİ İNCELEDİM GAYET NORMALDIR YANİ TAMAMEN DOĞALDIR BURAYLA UĞRAŞMA DERİM YİNEDE SİZ BİLİRSINIZ .

SAYGILAR VE SEVGİLER.

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
S.A değerli kardeşim. X yaptığım yerlerde tahta tokmak ile boşluk kontrolü yapın ve cihaz tutun. Üst bölgesinde çubukla boşluk bakın derim. Son resimde taşın sol yan tarafında kubbe şeklinde bir el işçiliği mevcut gibi görünüyor. Ancak yeterli bir işçilik yok. Kanaatimce bölgede daha detaylı inceleme yapıp ustalarımıza sağlam işaretler ile gelirseniz daha etkili yorumlar alacağınızı umut ediyorum. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 153594

Pscyhe

Engellendi
eklenen resimlere bakınca hiç biiey yok zaman ve emek kaybı olur bu alan. ama genede kafada soru işareti kalmasın diyorsanız tavsiyem son resimlerdeki taşın etrafında bi kontrol yapın

Barakuda

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
slm [MENTION=16790]ahmetbote[/MENTION] usta..son resim boğa öküz başına benziyor..doğalda olabilir benzetmişte olabilirim yada zamanında yapılıp yğmur rüzgar vb.. etkenlerle ilk oluştuğu görüntüyü kaybetmiş olabilir..

saygılR..

Turko

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ben bir şey göremedim ustam son iki fotoğraftaki taş dikme gibi duruyor ama emin değilim.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Böyle alanlarda yapılacak şey şudur:

Çubuk/cihazla göze çarpan yerlerde boşluk bakmak.
70-80 cm. inen dedektörün varsa yarım saat dolaşmak.

Sonuç negatif ise uğraşmamak.
Zorlasanda tekeden süt çıkmaz.

Boşa vakit kaybetmeyin. Zira bu alanlarda derinde birşey olmaz.
Varsa 1 metreyi geçmez.

Kolay Gelsin.

ahmetbote

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Böyle alanlarda yapılacak şey şudur:

Çubuk/cihazla göze çarpan yerlerde boşluk bakmak.
70-80 cm. inen dedektörün varsa yarım saat dolaşmak.

Sonuç negatif ise uğraşmamak.
Zorlasanda tekeden süt çıkmaz.

Boşa vakit kaybetmeyin. Zira bu alanlarda derinde birşey olmaz.
Varsa 1 metreyi geçmez.

Kolay Gelsin.
Saygılarımla Teşekkür ederim

ahmetbote

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
S.A. DEĞERLİ ahmetbote USTAM RESİMLERİ İNCELEDİM GAYET NORMALDIR YANİ TAMAMEN DOĞALDIR BURAYLA UĞRAŞMA DERİM YİNEDE SİZ BİLİRSINIZ .

SAYGILAR VE SEVGİLER.
Üstadım evet işin ilginç yanı sel ilk taşın altını boşaltılması ortaya çıktı çünkü üst kısmı doğal görünmesine rağmen alt kısmı düz yani.. birde ilgimi çekmesinin bi sebebi de bunların arkasında duran ve işçilik olan sıralı beyaz taşlar.. yılan a benzettim ama net değil tabiiki

ahmetbote

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
S.A değerli kardeşim. X yaptığım yerlerde tahta tokmak ile boşluk kontrolü yapın ve cihaz tutun. Üst bölgesinde çubukla boşluk bakın derim. Son resimde taşın sol yan tarafında kubbe şeklinde bir el işçiliği mevcut gibi görünüyor. Ancak yeterli bir işçilik yok. Kanaatimce bölgede daha detaylı inceleme yapıp ustalarımıza sağlam işaretler ile gelirseniz daha etkili yorumlar alacağınızı umut ediyorum. Selametle

Evet son resimde işçilik var ve aslında sağdan yukarı ve ordan aşağı kadar var ancak üst kısmı bilemediğim bir sebepten dolayı zarar görmüş ve kırılmış... o yaş dikkatimi çekti zaten..

ahmetbote

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Evet son resimde işçilik var ve aslında sağdan yukarı ve ordan aşağı kadar var ancak üst kısmı bilemediğim bir sebepten dolayı zarar görmüş ve kırılmış... o taş dikkatimi çekti zaten..