Çok. Kırıldım. Ama eğilmedim

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Bi tanıdık vasıtası ile misafir olarak. Katıldığım. Bakanlığın. Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü ile Koç Üniversitesi Suna & İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi işbirliğinde Antalya’da 02-07 Nisan 2018 tarihlerinde “Temel Sikke Eğitimi” düzenlendi... Genel Müdür.. Yalçın KURT tarafından eğitim programının açılışı gerçekleştirildi..
Müze Müdürlüklerinden 20 uzmanın katılımı ile 6 gün boyunca sikke ile ilgili teorik bilgiler ve uygulamalı çalışmalar yapılarak farklı dönemlere ait sikkelere ilişkin ayrıntılı bilgiler edinildi...ancak mekanın cafesinde..kahve içerken. Uzaklara bakıp daldığım esnada. Biri. Çakmak istedi. Verdim. Daha sigaram yarıma geldiydi.O Arkadaş. Afedersiniz çok dikkatli dinliyordunuz.. Yakakartınızı. Göremedim. Nerde görevlisiniz. dedi. Bende. Misafirim. İlgim. Var. Konuya. Dedim. Bikaç soru sordum. Güldüü. Bayan. Kişi.. Hım mm. Dedi... Sorulardan. Sizde Bi defineci havası aldım dedi.)))). Rahatsız olduğu şeyleri anlattı.... Lafının. Sonunda. Bende. Doğru dedim..... Ama bize. Mezarcı. Taş. Kaya. Falcısı. Diyenler bile senin kadar ezmediydi. Bizi.. Seninle kulvarlarımız. Başka. Sen kitaptan öğrendiğinde. Takılırsın. Ben. Heyecanını. Gizemini. Yaşarım. Benden artakalanları sen toplarsın dedim. Yüzünü buruşturup. Kalktı. Gitti... Paylaşmak istedim. Bu anımı.))))

Turko

Uzman
Yanlış olmuş olmasa o tarz bir konuşma iyi olurmuş.

Turko

Uzman
Ben mimarim büyük projelerde seflik yapıyorum işimde cerrah gibiyim mimarı sanat tarihi yelpazesi içerisinde bütün medeniyet lerin mimari sanat tarihini bilirim birbirinden etkilenmiş mimari akım lar dahil günümüz yakın dönem mimari de dahil yani bilir kişiyim diplomam sayesinde ama sadece bunun bu şekilde oldugunu düşünen insanların gözünde yani o kulvarda. Ortamda kendimi tanıtırken sadece ismimi söylerim meslek nedir derler alayliyim derim gerek yok ihtiyacım yok sosyallik için ona ihtiyacım yok Allahın yarattığı sıradan bir adem oğluyum sadece ali , Osman , Mehmet, Ahmet . Mimar en iyiyi düşünür , tekniker en iyiyi dusuneli en iyi uygular , teknisyen en iyiyi uygulayan ustayı en iyi yöneten dır , En iyi ve uzman olan da uygulamayı yapan ustadir yani alaylı. Biraz sabır edip hanım ablamiza vakit tanımış olsaydın seninle sohbet ettiğine memnun kalır tecrübelerini dinler taze bilgiler edinir ön yargisini bırakıp Belki seninle işin kitabından kesitler paylaşır doğru bildiğin yanlışları görmeni saglardi. Onlar bizim yaptığımız işin bilir kişileri saygı onların hakkı herzaman bizlerden bir kaç adım önde olacaklar. Saygı ve sevgilerimle umarım yanlış anlasilmam .

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Turko Ustam. O. Yazdıklarınız sizin asaletinizden. İtibarınızdan ve tecrubenizden. Sizi. Tanımlar. Mesleğinizi takip edip araştıyom uzun zamandır. Tarihi yer restorasyonu. Dokunun bozulmaması için neler yapıldığı. Özellikle lazerli. Nokta. bulutlama. Tarama. Tespit sistemlerini ve mersinde yeraltında tapınağın nasıl bulunduğunu iyi bilirim. Dediğim gibi. Açıklama yorum tarzınıza. İtibarınızı. biliyorum. Sizden alacağım çok paylaşım var saygılarımı sunarım hoşçakalın