Conrad yeraltı görüntüleme

Cetin42

Member
Ustalarım öncelikle selamun aleyküm argeci XxxxxX ustamızdan conrad markasını çok duyuyorum makine azami 5 metre derinlik diyor 5metre derinlik bana fazlasıyla yetiyor kaliteli cihazlara paramız yetmez conrad marka cihaz XxxxxX bey tarafından yerimizde gelin test edelim diyor sizce bu makine 3metre de iş yaparmı yardımcı olurmusunuz ustalar ug imager conrad gr2 conrad pro800

Moderatör tarafında düzenlendi:

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
5 diyorsa siz 4 m ye 30 cm çaplı bakır bir malzeme gömün. (Kepceciye atın 100 lira geçerken açıp kapar) Üzerinden 2 hafta geçsin.
Çağırın 4x4 16m2 alanı alın kare içine cekin ipleri.
Eger bulursa kapın makineyi.
Gelmeden önce de bulamazsan makineyi bana hediye edeceksin diye şart koşun..
Neticeyi yazarsınız .
Gerçek bir test istiyorsanız...

Cetin42

Member
Makineyi sırf
Ben X4 alacaktım telefonda konuştuk parayı hazırladım sonra vaz geçtim :) öyle gel git akıllı yım ben vaz geçerim bir anda.
Ustam makineyi sırf köyümüzde bir yer kiliseye 2kilometre roma dönemine ait yaşantı yerlerine de 2kilometre asagı yukarı bi zirvede dağın bir yarısında taş yıgmalar öğrenciyiz 4arkadas o tas yıgmayı temizleyip makineyle Araştırma yapmak istiyoruz Çünkü o tas yıgma usta doğal değil zaten ekilecek bir arazide değil elimde 1tane oranın fotoğrafı var yorum yapmak isterseniz paylaşırım turko ustam

Turko

Uzman
Makineyi sırf

Ustam makineyi sırf köyümüzde bir yer kiliseye 2kilometre roma dönemine ait yaşantı yerlerine de 2kilometre asagı yukarı bi zirvede dağın bir yarısında taş yıgmalar öğrenciyiz 4arkadas o tas yıgmayı temizleyip makineyle Araştırma yapmak istiyoruz Çünkü o tas yıgma usta doğal değil zaten ekilecek bir arazide değil elimde 1tane oranın fotoğrafı var yorum yapmak isterseniz paylaşırım turko ustam
Beklemen hata hemen paylaş.

karakus1

Aktif Üye
Test sahasında satın alacağın makinanın kendisinin testini yaptır. Zaten alacağın manyetometreyse sadece boşlukta işine yarar. Mıknatısın çekmedigi hic bir metali görmez. Makina 5 metrede boşluğu gösteriyorsa o test edilen makinanın kendisini al. Test ettigin makina baska aldığın başka olmasın.
Ben başka bir yerden pro 900 almıştım 1 metreden göstermedi koca kaya mezarı.
Ama en az 5 kere düşün derim...

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Ustalarım öncelikle selamun aleyküm argeci Uğur kulaç ustamızdan conrad markasını çok duyuyorum makine azami 5 metre derinlik diyor 5metre derinlik bana fazlasıyla yetiyor kaliteli cihazlara paramız yetmez conrad marka cihaz Uğur kulaç bey tarafından yerimizde gelin test edelim diyor sizce bu makine 3metre de iş yaparmı yardımcı olurmusunuz ustalar ug imager conrad gr2 conrad pro800
Aleykümselam, bahsettiğiniz cihaz prensip olarak manyetometredir.
Adından da anlaşılacağı üzere manyetiklenen metallerin tespitinde kullanılır.
Asfalt altında kalmış rögar kapaklarını vb. bulmada sıklıkla kullanılan bir cihazdır.
Marka/model olarak kullanıp test etmişliğim yoktur fakat en azından "ne aradığınızdan" yola çıkarak
işinize yarayıp yaramayacağına dair bir fikir verebilir.

Turko

Uzman
Çok zor işin. Tamamını göremiyorum ama herhalde kepçe ile 1 hafta sürer temizlemek. Eğer toprak altı ise orayı da temizlenen 1 hafta sürer . En az 6 kişi lazım. 1 varil mazot ile 2 gün calisir. 7-8 kez Fuller operatör makinayı . 6 kişi yer içer. Git gel. Vs üstüne birde makina alacaksın. Tahmini 30 bin TL civarı para lazım. Ya çıkmazsa ? Ya mezar yoksa ? Ya mezar yapıldığı yıl soygun görmüş ise ?