Çubuğa güvenim kalmadı, ya şakül ya cihaz

GERMO

Engellendi
Birçok konuda yazdım yine yazıyorum, benimki 20 yıllık bir heves, keyif macera arayış, 3 yıl kadar uğraştım koşturdum baktım hep boşa kürek sallama, 5 ay önce burdaki ustalarimin konularını tesadüfen gördüm, sağolsun bir çok ustam bilgisini tecrübesini burda paylaşmış, hatta birebir yardımcı bile oldular, mineral eleme ve metal tesbit yöntemlerini uyguladım, ne yazikki bende tutmadı, ustalarım yazılarında belirtmişti yüzde yüz garantisi yok diye, 1 km lik alanda 25 tesbitim oldu, 2 ay boyunca 10 defa gidip test ettim, her defasında altın işareti verdi, hem şakül hem çubuk, hani işlem yapmadan bilemiyorsun, Birde acaba gerçekten doğrumu verdiği işaret, evde odadan odaya çok rahat herşeyi buluyorsun, arazi farklı işte, biri oksijenli açık ortam, diğeri toprak altı 4000 civarı mineral kemik paslı demir ortamı,

GERMO

Engellendi
ustaların dediği gibi 20 yılımı 30 yılımı verdim gibi, ama bizlerin 20 30 yıl gibi ne zamanımız nede gücümüz var, çubukla belki birşeyler bulunur ama, hemen bük çık araziye değerli yi bulurum gibi bir heves oluşmasın, dedim ya 25 yer, 3 tanesini kepçe ile işleme aldım, hani altta ne var öğrenmek lazım, çubuk gerçekten doğrumu diyor, 180 cm Derinlik dikdörtgen oda şeklinde boşluğu açtık, 180 cm de bir şey yok, 210 cm de kucak dolduran mineralli kaya, balyozla kırdım içi kırmızı bir kayac, ağırlığı çubuğa verdigimden, arasıra çeşitli şakülle de kontrol yapıyordum, tam teşekküllü olmasada, anladimki sadece çubukla olmuyor,

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
ilk gün çıktın araziye tesbit yaptın 3 veya 5 işaret aldın, ilk tesbiti çubukla yaptın, sonrası yanında adamakilli cihaz olmazsa olmuyor, kaz babam kaz, memleket köstebek yuvasına döner, artık bundan sonrası ya şakül ya cihaz diyorum, şimdi çubukta son bir yöntem sunan ustamın çelik çubuk yöntemini de deneyecem o da olmazsa çubuklar direk çöpe, boşluk ve diger tespitleri şakülle de yapıyorum, at cebine şakülünü al yanına 2 tane babayiğit, yerlerin tesbitini yaptinmi işte yine asıl meseleye geldik, kim ne derse desin cihazsiz olmuyor, cihaz ise sadece metal tesbiti 5 veya 6 mt lik yeter, biz define avcisi degiliz 20-50 mt lik derinlik versin, bizimki umut macera heves toplamı iste hobi, yalaniniz batsin, amacımız hem maddi hem manevi hobi, kimse yanliş anlamasin, kimse reklamda yapmasın, hani derler ya, 50 yıl insan kalabilmek için mücadele eden insanın, ne çubuğu çözecek ne birilerine kanitlayacak bir o kadar daha zamanı ve gücü yok, Rabbim işinizi gücünüzü rast getirsin inşallah

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
Bunun püf noktasını çözen bilen varmı desen var, yani çubuklara elektronik dalga sistemi ile veya değişik yöntemlerle çubuklarla birşey bulunur belkide, onuda burda veya başka yerde bilenler ticarete cevirmisler, olabilir para ticaret yöntemi ile de sunulabilir, ama unutmayın ki insanımız fakirdir bakmayın öyle havasına fortasina, kaburgasi kalindir memleket insanının, ama cebi boştur, öyle 3 bin 5 bin herkes veripte cihaz alamaz, alabilende bu dolandırıcılık ortamında kimseye guvenemez, işte fakirin umudu içinde kalır, cihaz ureteninde cihazı elinde kalır böylece, memleket mi kimin umurunda memleket, cepler para görsünde, bakmayin oyle dili ayri yuregi ayri konusanlara, memleket ten kime ne, sonra başımız secdeden kalkmaz, hemde taş üstüne taş koymadan, hadi iyisiniz yine duasıda benden, Allah cc kabul etsin diyelim.

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
Haaa şunuda belirteyim, mezar harici, mezar hertürlü haramdır diyorlar işi bilenler, diğeri toprak altından çıkanın 5 te 1 ini fakir fukaraya dağıtın, diğeri ananizin ak sütü gibi helaldir, büluğ çağına gelene kadar yazılmayan günah gibi, toprak altindakininde ırkı cinsi mezhebi farketmez ha musluman ha ermeni ha lidyali ha bizanslı, dualarinizda onlar içinde bol bol dua edin, bende diyorum Allah cc hepinizden razı olsun inşallah.

Son düzenleme:

Gemo

Member
Çubuğa güvenip işlem yapılmaz, çubukla alanı daraltıp son tespiti makineyle yapacaksın. Çubuğun verdiği derinlik makine tatafından doğrulanıyorsa devam edeceksin.

szihoprenic

Bilgili Üye
GERMO ustam oncelikle seni tekrar gormek sevindirdi.
Öncelikle çubuk işinin ç sinden anlamam lakin ustam nasil bi alanda arama yaptin herhangi bi işaret belirti varmiydi yoksa sadece cubuga gore mi çalışma yaptin.ben son 1yildir ustam zamanim oldukca bolgemde acilmis olan yerleri geziyorum isaret neresinde veya nasil bi yol izlenmistir diye misal sizde bolgenizde acilmis yerlerde bi arge yapsaniz misal cubuk acilan odanin boslugunu nasil veriyor vs. Dedigim gibi cubugun c sinden anlamam ama mantiksal olarak bence degerliden cok bosluk uzerine yol izlerdim bu isin ehli arkadaslar daha iyi bilgi verirler

GERMO

Engellendi
@szihoprenic ustam kardeşim iyiki bilmiyorsun çubuğu, eğer sağlam yöntemin varsa, hiçte öğrenme, çubuk işi boşa masraf boşa emek, boşa kürek sallama, eğer elektronik katkılı çubuk ise ona sözüm yok, zaten çubukla birşey bulanda yok, çubuk dilinden anlayanların peşinden kırnav kırnav edip hayran kurban etmektense, nazını cilvesini çekmektense, kendini şakülle ilgilendir, çubuktan daha çok faydası olur. Şakül için @kabakburgiba @Mhmt82 ustalarımın kapısının önünden ayrılma, Allah a emanet olunuz.

Son düzenleme:

Tastan

Editör
Ustam bu kişisel fikirleriniz deneyiminiz eleştiriniz yerinde ve dogrudur fakat bu konu acık sonu olmayan bir konudur çünkü cubuk kanımca kişiye zamana sabra ve tecrübeye göre calışır kullanan herkes başarılı olacak diye bir kaidesi yoktur bunları eline alıp araziye çıkan kişide bunu kabullenmiştir kabullenmeli hertürlü sonucu..

GERMO

Engellendi
@Tastan ustam dediğim gibi uzun zaman ister emek ister, güzel kardeşim insanların bu kadar ekmek için hayat için dünya ve ahiret için bu kadar koşturmacanın içinde, kaç kişi de 10 yıl 20 yıl çubuk dilini anlamak için zamanı olur.cubuk bende helikopter pervanesi gibi şıkır şıkır çalışıyor, kardeşim sadece yön vermekle yön almakla toprak Kazıcıligi yapılmaz, böyle bir hobi olmaz, olsa olsa beleş amelelik olur, bu işin giriş-gelisme-sonuc bölümü var, o da uzun yıllar ister,

Son düzenleme:

ZİKRULLAH

Engellendi
@GERMO

ustam hoş geldin beni tanıyorsun zaten surfer hakkında açtığım konudan.Nasılsın halin vaktin nedir.Yazdıklarının tümüne katılıyorum şahsen.Radyestezi ile ilgili çalışmalar yaptım uzun zaman.Şakül gibisi yok benim şahsi kanaatim.Hele hele toprağa belli frekansta yayın yaparsanız şakül nokta atışı götürüyor.

Samimi yazılarınız ilmi bilgileriniz çok hoşuma gidiyor.Allah uzun ömürler versin size.

Esenlikler dilerim..

(NOT : ŞAHSİ DÜŞÜNCELERİM)

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
@ZİKRULLAH ustam kardeşim teşekkür ederim, hoş buldum, evet kardeşlerimi unuturmuyum, bütün güzel dileklerin için sanada daha fazla sını diliyorum, kardeşim benim senden ricam tam olmasada insanlarımız olan bu ümjet için faydalı olacak bilgi ve tecrübeni paylaşırsan alacağın duaların kazancını biliyorsun, istersen bilgini ticarete de dokebilirsin, yinede Allah cc başarı ve muvaffakiyet nasip etsin, işin gücün rastgele inşallah

Son düzenleme: