Çubuk kullanımı

Zaman

Bilgili Üye
Bugün ilk kez çubuk kullandım.daha önce işaretlerin bizi götürdüğü bir alan vardı.. çalışmalarımızı bu alanda yaptık... kullandigim çubukları 6 mm antigron kablodan yaptığım bakır cubuktur. Şimdi çubuk kullanımıyla ilgili siz değerli ustalarımıza sorularım olacak. 1. Çubukları tuttuğumuz alan yüzde 5 -6 kadar eğimli..yokuş yukarı giderken 4 metrekare kadar bir alanda çubuklar X yapıyor... yanlız yokuş aşağı inerken yapmıyor...bu yanlış sinyalmidir. 2. Arama yaparken bazen sağ çubuk sağa, sol çubuk sola doğru hareket ediyor sebebi nedir ne anlamalıyız . 3. Çubukları ben köprü üzerinde denedim bazen X yapıyor bazen yapmadan direk geçiyorum...bunun nedeni nedir
4. Çubukları tutarken aralarında ne kadar mesafe olmalı bu önemli midir.
5. çalıştığımız alan bir tarlanın ortasında kalıyor ve tarla sürülmüş şekilde nadas ..çubuğun çalışmasında herhangi bir olumsuz etkisi varmıdır .
6. Çubuğun X yaptığı yerde çalışma yapmalimiyiz yoksa Daha fazla deneme yapıp öylemi çalışma lıyız
Değerli ustalarım konuyla ilgili yardiminiza ihtiyacım var simdiden teşekkür ederim..

Bahhalebah

Aktif Üye
Zaman kardeşim ben çubukları kullanmadan önce çubuk hareketlerini çok okudum ve sonrada kendim de denedim nerde ne yapıyor kendimde denedim ve gördüm hangi madende ne hareket yapıyor gümüşte altında herşeyde denedim boşluğu varmı yokmu öğrenmek kolay da o boşluğun ne boşluğu olduğunuda öğrenmek gerek çubuklar çok zevkli fakat iyi kavrayıp herşeyi çok iyi öğrenmek lazım değerli bir ustamızın çubuklar üzerine çok çok değerli bilgileri var ustalar mız link atıcaktır size ben defalarca okuduğum halde kopyaladım halen daha okuyorum neyse şansınız bol olsun iyi forumlar

Zaman

Bilgili Üye
Yardımı olmaz olurmu ... teşekkür ederim emeğinize sağlık poseidon2023 ustam

Zaman

Bilgili Üye
Bakır çubugu değiştirmeli miyim. Bu elimdeki cubuk işe yaramıyor olabilirmi

Zaman

Bilgili Üye
Ustalar bir yerden geçerken çubuklar X yapıyor başka yönden gelip aynı noktadan geçerken hiçbir tepki yok

yolgezer

Bilgili Üye
Bugün ilk kez çubuk kullandım.daha önce işaretlerin bizi götürdüğü bir alan vardı.. çalışmalarımızı bu alanda yaptık... kullandigim çubukları 6 mm antigron kablodan yaptığım bakır cubuktur. Şimdi çubuk kullanımıyla ilgili siz değerli ustalarımıza sorularım olacak. 1. Çubukları tuttuğumuz alan yüzde 5 -6 kadar eğimli..yokuş yukarı giderken 4 metrekare kadar bir alanda çubuklar X yapıyor... yanlız yokuş aşağı inerken yapmıyor...bu yanlış sinyalmidir. 2. Arama yaparken bazen sağ çubuk sağa, sol çubuk sola doğru hareket ediyor sebebi nedir ne anlamalıyız . 3. Çubukları ben köprü üzerinde denedim bazen X yapıyor bazen yapmadan direk geçiyorum...bunun nedeni nedir
4. Çubukları tutarken aralarında ne kadar mesafe olmalı bu önemli midir.
5. çalıştığımız alan bir tarlanın ortasında kalıyor ve tarla sürülmüş şekilde nadas ..çubuğun çalışmasında herhangi bir olumsuz etkisi varmıdır .
6. Çubuğun X yaptığı yerde çalışma yapmalimiyiz yoksa Daha fazla deneme yapıp öylemi çalışma lıyız
Değerli ustalarım konuyla ilgili yardiminiza ihtiyacım var simdiden teşekkür ederim..
Guzel kardesım ben sana sole bı tavsıyede bulunayım . Bır arkadasına bı arazıde bronz gumus altın vb. saklat. sen yerlerını bılmemelısın. bır tane de şiş bulursan guzel olur. sonra saklanan malları bulmaya calıs. bakalım bulabılecekmısın. bosluk varmı yokmu onuda şiş le anlayabılırsın az çok. bu şekilde senın cubuk hangı maddeye hangi tepkiyi veriyo, çalışıyomu anlayabilirsin. KOLAY GELSIN

kadirkadir

Engellendi
Bakır çubugu değiştirmeli miyim. Bu elimdeki cubuk işe yaramıyor olabilirmi
bakır çubuğu kulan .Ama bakır çubuklar statik elektriğe karşı çok zayıflar kısa sürede elektron dağılmasına ( metal yorgunluğuna ) maruz
kalıyorlar sık sık değiştirmende fayda var.

Zaman

Bilgili Üye
bakır çubuğu kulan .Ama bakır çubuklar statik elektriğe karşı çok zayıflar kısa sürede elektron dağılmasına ( metal yorgunluğuna ) maruz
kalıyorlar sık sık değiştirmende fayda var.
Eyvallah ustam... dediğin çok doğru kullandıkça tecrübe edindim..bir iki gün kullanılmış çubuktan daha hızlı tepki veriyor yenisi

Zaman

Bilgili Üye
Ustalar çubuklarla hergün çalışma yapıyorum kendimi geliştirmek amacıyla...boşluğun üstüne gelince sol elimle tuttuğum çubuk çoğu kez sabit kalıyor sağ çubuk sol çubuğa doğru hareket Edip Öyle X yapıyor... Bu normal midir yoksa gerçekten arazide arama sırasında bizi yanıltır mı