• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Çubuk ustalarimi bilgi zekatina davet

carsambali

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili ustalar arkadaşlar,bu çubuk konusu çok ama çok teferruatli konu ve çok uzun yillar emek tecrübe isteyen bir konu.oyüzden herkes paylaşmayabilir saygi duyarim.ama istirhamim ilmim zekati paylaşmak" tir diyerek paylaşmalari konusunda istirham ederim.ben çubuk kullanmayi denedim ama beceremedim fakat inatla öğrenmek öğrendiklerimide aktarmak istiyorum. Su alti kaynaği elektrodun dan tavsiye üzerine yaptiğim bir çubuğum var.1.si iş yaparmi? 2.si nasil bu konuda ustalaşabilirim.istanbul da bu konuda bana tecrübe konusunda yardimci olabilen varsa ne dua ederim :4: Mangali ben yaparim arazide :3:
IMG_4220.jpgIMG_4221.jpgIMG_4222.jpg

Acemikurt10

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bu su altı elektrotları hiç denedinizmi?

acemi 55

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bak hemşerim hemşerim derken yakın sayılırız o bakımdan çubuk herkeste çalışmaz çubuk olayı vücut enerjisiyle alakalı altındanda yapsan tepki vermez boşa ugraşma ben her türlü metalden yaptım ama tık yok oglumda tepki veriyor yeni yeni boşluk buluyor tabii mineralde birde aklıda beyninde nere varsa oraya gider açıkçası okadar teknoloji varken ben çubuga güvenemiyorum

Pscyhe

Engellendi
Cubuk genelde herkeste calismiyor yada yanlis yonlendiriyor.bennce kullanilan ve yapabileceginiz cubuklari deneyin hangisinden verim alabilirseniz onu kullanin.elektrot.bakir.alimunyum.çelik.pirinç bunlardan deniyin hangisi size uyarsa onu kullanin

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Sevgili ustam,
Çubuk "bir şekilde" herkesde çalışır.
Enerjin azsa 3-6-9 volt pil aparatı bağlarsın yine çalışır.

Bu çubuk şimdilik bir kenarda dursun.
Kaynak elektrotları satan hırdavatçıya git.

1- Bakır kaynak teli al 3 veya 4 mm 50 cmLik 2 adet al. 1 metrelik varsa da olur, Ortadan ikiye böl.
2- Aleminyum Kaynak teli al, aynı kalınlık ve uzunlukta.
3- Saf Pirinç kaynak teli al bu 3mm olsun.

Başka çubuk çeşitleri de olacak, özellikle gümüş. Amma sonra. İlk önce bunlarla bir çalış. Çubuğa ve kendine güvenin oluşsun. Gerisi kolay zaten.

Bunların üçünün maliyeti en fazla 15- TL. Tutar.
Bir Mengene bul. 38 cm. 90 derece bük. Altta 12 cm kalır. Ucundan da 2 cm 45 derece bük.
Çubukların hazır oldu. Sakın olma hazır olarak satılan çubuklardan alma. 5 liralık maliyetli çubukları 200-500 TL. Aralığında satan çakal dolu piyasada.

Bu çubukları tatlı tatlı pamuk ile temizle parlat Simsiyah oldukça pamuk, yenisini kullan. Siyahlık kalmasın.
Sonra evin içinde Nasıl pratik yapılmalı, sitelerden oku ve uygula. En az 300 sayfalık yazı vardır bu konu ile alakalı.
Sonra bana özelden yaz, sana telefonumu vereceğim. Çubukla alakalı tüm sorularına bildiğim kadarıyla cevap vereceğim inşallah.

Boşluk bulacak makinamız veya çubuk çekme yeteceğimiz yoksa, bu definecilik maya tutmaz.
Bu haldeyken bile başarı ancak %50 dir. Bu oranı yükseltmek için size 3 çeşit çubuk söyledim.
Hepsi boşluk bulur ve hepsinin boşlukta ayrı özellikleri vardır. Gözünle göreceğin için kalbin mutmain olacak.

İnşallah zekatımızın birazını ödeyebilmişizdir :23:

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
bu cubık olayına hiç bulaşmak istemiyorum şu tespih ile nasıl oluyor boncuklarından kaynaklanıyor sanırım prinçden yapsam yada hangisi boşlukta daya iyi veya etkili olur sizce ,

carsambali

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili ustam,
Çubuk "bir şekilde" herkesde çalışır.
Enerjin azsa 3-6-9 volt pil aparatı bağlarsın yine çalışır.

Bu çubuk şimdilik bir kenarda dursun.
Kaynak elektrotları satan hırdavatçıya git.

1- Bakır kaynak teli al 3 veya 4 mm 50 cmLik 2 adet al. 1 metrelik varsa da olur, Ortadan ikiye böl.
2- Aleminyum Kaynak teli al, aynı kalınlık ve uzunlukta.
3- Saf Pirinç kaynak teli al bu 3mm olsun.

Başka çubuk çeşitleri de olacak, özellikle gümüş. Amma sonra. İlk önce bunlarla bir çalış. Çubuğa ve kendine güvenin oluşsun. Gerisi kolay zaten.

Bunların üçünün maliyeti en fazla 15- TL. Tutar.
Bir Mengene bul. 38 cm. 90 derece bük. Altta 12 cm kalır. Ucundan da 2 cm 45 derece bük.
Çubukların hazır oldu. Sakın olma hazır olarak satılan çubuklardan alma. 5 liralık maliyetli çubukları 200-500 TL. Aralığında satan çakal dolu piyasada.

Bu çubukları tatlı tatlı pamuk ile temizle parlat Simsiyah oldukça pamuk, yenisini kullan. Siyahlık kalmasın.
Sonra evin içinde Nasıl pratik yapılmalı, sitelerden oku ve uygula. En az 300 sayfalık yazı vardır bu konu ile alakalı.
Sonra bana özelden yaz, sana telefonumu vereceğim. Çubukla alakalı tüm sorularına bildiğim kadarıyla cevap vereceğim inşallah.

Boşluk bulacak makinamız veya çubuk çekme yeteceğimiz yoksa, bu definecilik maya tutmaz.
Bu haldeyken bile başarı ancak %50 dir. Bu oranı yükseltmek için size 3 çeşit çubuk söyledim.
Hepsi boşluk bulur ve hepsinin boşlukta ayrı özellikleri vardır. Gözünle göreceğin için kalbin mutmain olacak.

İnşallah zekatımızın birazını ödeyebilmişizdir :23:
eyvallah ustam,eline sağlık.ödediğine inanıyorum.... birde o prıfil resmin bana çok tanıdık geliyo :)

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
[MENTION=11583]carsambali[/MENTION] abim, inşallah merkad-ı şerif de bir gün karşılaşmak nasip olur.
Konya ya yolun düşerse muhakkak beklerim.
Dua eder, dua bekleriz.
Hürmetlerimle.

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
bu cubık olayına hiç bulaşmak istemiyorum şu tespih ile nasıl oluyor boncuklarından kaynaklanıyor sanırım prinçden yapsam yada hangisi boşlukta daya iyi veya etkili olur sizce ,
Kıymetli Ustam,
Kişiden kişiye değişmekle birlikte, boşlukta tepkiyi en güzel bende pirinç çubuklar veriyor.
Geriden çekim yapmaya başlar. Boşluğa gelinde çapraza düşer. Boşluktan çıkarken tekrar açılır.
Boşluğun en ve boyunu çıkarıp, 4 adet 20 lik çiviyi 4 köşeye çakarım. inşaat ustası ipi ile çeviririm.

Sonra ipin dışından ALEMİNYUM çubukla içeri doğru girerim. Aleminyum çubuk sadece boşlukta hareket verir.
Boşluğun tam üstüne gelmeden stabildir, hiç oynamaz.

Çubukta en büyük sıkıntı:
1-Kişinin zihnini boşaltamaması.
2-Mineraldir.
Bunların da bir yere kadar elimine edilmesi mümkündür.
Çok çok antraman yaparak bu engeller aşılır. Biraz zaman lazım.
Çubuklarla bütünleşmek lazım.
Çubuksuz olmaz bu iş. Her yere makina gitmez.
50 metre derinliği makina vermez, amma çubukla 50 metre altta ne var %90 çözmek mümkündür.
Derinliği ise 1 karış yanılmayla tesbit mümkündür.
Hürmetlerime,

bazztech

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bende pirinç çubuk kullaniyorum Allah'a şükürler olsun boşlukta ıskası yok. FAKAT çubuk işi tecrübe işi önce inanç lazim yani ben bu boşluğu bulacam diyeceksin. Ben söyle düşünüyorum çalışırken elimdeki çubuklar anten doğru frekansı yakala koçum. sonrası tecrübe işi sağdan soldan kontrol kemikle kontrol parayla kontrol şişle kontrol. Boşa kazma sallamak sadece kas yapar. Yıllardır bu işle uğraşan arkadaşlarım var iyi toprak kaziyorlar kaslarida baya çıkmış. :) derin bir nefes al çubukları kendine haline bırak ya Allah bismillah.

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
Bende pirinç çubuk kullaniyorum Allah'a şükürler olsun boşlukta ıskası yok. FAKAT çubuk işi tecrübe işi önce inanç lazim yani ben bu boşluğu bulacam diyeceksin. Ben söyle düşünüyorum çalışırken elimdeki çubuklar anten doğru frekansı yakala koçum. sonrası tecrübe işi sağdan soldan kontrol kemikle kontrol parayla kontrol şişle kontrol. Boşa kazma sallamak sadece kas yapar. Yıllardır bu işle uğraşan arkadaşlarım var iyi toprak kaziyorlar kaslarida baya çıkmış. :) derin bir nefes al çubukları kendine haline bırak ya Allah bismillah.
Ustam bir takım da 3mm lik aleminyum çubuk yap.
Aleminyum manyetik alanı olmayan tek elementtir derler.
Sadece boşlukta hareket eder. Boşluk dışında stabildir.
Kontrolü de aleminyumlarla yaparsın. Şiddetle tavsiye ederim.
Bana da dua edersin. :)

bazztech

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam bir takım da 3mm lik aleminyum çubuk yap.
Aleminyum manyetik alanı olmayan tek elementtir derler.
Sadece boşlukta hareket eder. Boşluk dışında stabildir.
Kontrolü de aleminyumlarla yaparsın. Şiddetle tavsiye ederim.
Bana da dua edersin. :)
Aslinda bitane yapmayi düşündüm fakat çubuk bulamadım. En kısa zamanda yapacağım kardeşim eyvallah.