Define Çubukları, Çubukla Boşluk ve Altın Tespiti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Selamün Aleyküm,
Ustalarım, Özellikle arkadaki odaların üzerine geldiğimde, sağ elde gram altın varken çubuk önce sağ ilerde sol göğüse kapanma yapıyor. Hafif adımlarla dolaşırken odalar üzerinde, sağ ilerde sol göğüse kapalı oluyor, biriki saniye sonra sol ilerde sağ göğüse çarpıyor. Odaların üstünde dolaşırken sürekli böyle yapıyor. İlk odalarda ancak seki kısımlarına denk gelebilecek yerlerde böyle yapıyor. Çubuklarım 3'erli gümüş. İkisinde de neodyum var. Alüminyum çubukta, çelik saat kordonuyla baktığımda da aynı tepkileri alıyorum. Çubuklarım bana ne anlatmak istiyor.. Alaka gösterirseniz sevinirim.. Saygılar..
Yakınlarında sarıkız olma ihtimali yüksek.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 Ustam, Neodyum Mıknatıs olarak, fotodaki delikli mıknatıslardan alınsa ve eğer çubuk delikten geçebiliyorsa takılsa ve bantla sağlamlaştırılsa; bu şekilde kullanım uygun düşer mi acaba?.. Saygılar..

Ekli dosyayı görüntüle 265766Ekli dosyayı görüntüle 265767Ekli dosyayı görüntüle 265768Ekli dosyayı görüntüle 265769
Deneme yapmadim lakin,
Uygun olmaz kanaatimce.
Birde denenmis ve fayda saglanmis usulumuz var. Bizim bildigimiz ve tavsiye ettigimiz daha once bahsettigimiz gibidir.
Birisi cubugun ustunde
Birisi de cubugun altinda olup,
Birbirini cekecek amma
Birbirine degmeyecek.

BulursamKader25

Selamün Aleyküm,
Ustalarım, Özellikle arkadaki odaların üzerine geldiğimde, sağ elde gram altın varken çubuk önce sağ ilerde sol göğüse kapanma yapıyor. Hafif adımlarla dolaşırken odalar üzerinde, sağ ilerde sol göğüse kapalı oluyor, biriki saniye sonra sol ilerde sağ göğüse çarpıyor. Odaların üstünde dolaşırken sürekli böyle yapıyor. İlk odalarda ancak seki kısımlarına denk gelebilecek yerlerde böyle yapıyor. Çubuklarım 3'erli gümüş. İkisinde de neodyum var. Alüminyum çubukta, çelik saat kordonuyla baktığımda da aynı tepkileri alıyorum. Çubuklarım bana ne anlatmak istiyor.. Alaka gösterirseniz sevinirim.. Saygılar..
Dogru yoldasin Kardasim.
Aldigin isaretler cok guzel.
Geriye tek derdin kaldi:
Asagidaki hakikaten altin mi mineral mi..? Bunu cozmen lazim. İste canimizi yakan bu durumu henuz %100 cozemedik.
Derinlik ne kadar...?

mertebe

Aktif Üye
Dogru yoldasin Kardasim.
Aldigin isaretler cok guzel.
Geriye tek derdin kaldi:
Asagidaki hakikaten altin mi mineral mi..? Bunu cozmen lazim. İste canimizi yakan bu durumu henuz %100 cozemedik.
Derinlik ne kadar...?
Selamün Aleyküm Ustam,
Derinlik alamadım, köy içi, evin avlu duvarı ve evin kendisi engellediği için kablo serme veya yürüme imkanı yoktu o yüzden. Amma oda şekillerini güzelce ortaya koyduk. Arkadaşın foseptik çukuru ihtiyacı da varmış hanesinde, ben bir kuyu açayım kendime diyordu.. Kontrol ederim arasıra, bakalım ne yapmış.. Saygılar cümleten..

Abi ağzına sağlık ama tek birşeyi anlamadım sağ elde +olacak diyor herkes bunu neye göre yapacağım iki tane bakır boru aldım diyelim bunun biri - diğeri + olacak o iki çubuğu neye göre ayiracagimda sağ ele pozitif olan gelecek ,pilsiz akusuz destek olanlar için mi geçerli bu sistem yoksa

Trakyalı81

Abi ağzına sağlık ama tek birşeyi anlamadım sağ elde +olacak diyor herkes bunu neye göre yapacağım iki tane bakır boru aldım diyelim bunun biri - diğeri + olacak o iki çubuğu neye göre ayiracagimda sağ ele pozitif olan gelecek ,pilsiz akusuz destek olanlar için mi geçerli bu sistem yoksa
Mevzuyu yanlış anlamışsın.
Aldigin iki bakır boru adı üstünde bakır borudur. Bunun artisi eksisi olmaz.
+/- olayı el için geçerlidir. Sağlak olanların sağ eli pozitif, sol eli negatiftir. Bunlara takılma. Bilgi olarak kalsın. Ileride bazı bilgileri birleştirmekte kullanacaksın.
Ileride.. Bayağı ileride..

Mevzuyu yanlış anlamışsın.
Aldigin iki bakır boru adı üstünde bakır borudur. Bunun artisi eksisi olmaz.
+/- olayı el için geçerlidir. Sağlak olanların sağ eli pozitif, sol eli negatiftir. Bunlara takılma. Bilgi olarak kalsın. Ileride bazı bilgileri birleştirmekte kullanacaksın.
Ileride.. Bayağı ileride..
Sağolasın üstadım ,, lakin ben solagim sağ eli tek yemek yerken kullanırım sol kolum sağa göre 5-6 kat daha kuvvetlidir bunun etkisi nedir acaba fikrini alabilirmiyim

Trakyalı81

Sağolasın üstadım ,, lakin ben solagim sağ eli tek yemek yerken kullanırım sol kolum sağa göre 5-6 kat daha kuvvetlidir bunun etkisi nedir acaba fikrini alabilirmiyim
Solak olan ve de çubukçu olan hic tanıdığım olmadı.
Size yazarken sağlak ifadesini de o yüzden özellikle belirttim. Bir ihtimal solak olabilirsiniz diye.
Bir test yapacaksınız kendinize.

Toprak üstüne bir altın koyacaksınız. Ne olduğu önemli değil. Karışım olması da farketmez. Altınlı bir şey olması kâfi.

2 m geriden çubukları kurup üzerine yürüyeceksiniz.
Sag cubuk kapanıp, sol cubuk dik kalırsa sorun yok.
Burada okuduklarınızı aynen pratikte kullanabilirsiniz.
Eğer sol cubuk kapanıp sağ dik kalıyorsa;
Burada yazılanların her şeyi ama her şeyin tersini yapacaksınız.

Ornegin ; sağ çubuğa miknatis tak demişlerse siz sol çubuğa takacaksınız. Numuneyi sağ ele al demişlerse siz sol ele alacaksınız v.b.

Tecrübesiz olduğunuz için cok büyük bir risk ise şurada var.
Bu yapın dediğim testi 50 defa 100 defa yapın arka arkaya.
Neden ?
Tecrübesiz bir cubukcunun altın işareti ilk baştan oturmayabilir. Oturmama ihtimali çok yüksektir.
Yani siz dersiniz ki bende altında sağ kapatıyor, ama bir bakarsiniz 3 ay sonra sol kapatmaya başlamış. Jeton o zaman düşer. Ben tecrübesizmisim ve yanılmışım diyebilirsiniz.
Bu işaretten net emin olun ve buna gore degerlendirin.

Not: Altın işaretinde bir çubuk tam kapanır diğeri dik kalır. Gümüş işaretinde de tam ters cubuk kapanır diğeri dik kalır.
Bunun haricinde 3. Bir alternatif yoktur.
Bende çarpı yapıyor öyle olmuyor derseniz kendinize süre tanıyın. Oyle olmadığını göreceksiniz.

BulursamKader25

Arkadaşlar merhaba,
Konuda düzeltme ve ilaveler yapamadığımdan dolayı aynı bilgilerle yeni konu açtım.
Bu nedenle konuyu kilitledim bilginize.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...