Define Çubukları, Çubukla Boşluk ve Altın Tespiti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hatif

Bilgili Üye
Uzaktan eğitim

Selamün aleyküm BulursamKader25 ustam.10 mm lik aluminyum çubuk lar geldi. Dediğiniz şekilde LL haline getirdim. Ancak ev de denedim neredeyse hiç tepki vermedi. Bir kaç kez denedim çok ağır calisti.evimiz Üçüncü katta.
Gümüş cubuklar geldi. Altı adet. Üçer tane yan yana birlestirdim .beze sarıp penseye kistirdim . Ve el ile buktum kolayca... Bence çok güzel cubuklar. Hemencecik tepki verdi.
( Not : ustam geçen yazdığımda internet adresinden istediğim çubuklar için kargo dahil diye yazmıştım,yanlış anlamisim, kargoyu ayrıca ödedim . Okuyan kardeşler kusurumu bağışlasın.)
Ustam, bahsettiğiniz çelik yüzük geldi,ancak neodyum mıknatıs bu çelik yüzüğü çekiyor. Ailemi aradım ,alırken mıknatıs ile denemediniz mi diye Denedik dediler gri mıknatısla. Ben de evde tecrübe ettim hakikaten gri mıknatısla çekmiyor,siyah a ve neodyuma yapışıyor;
- Ustam buralarda bulmam imkansız,zaten Konya dan baktılar. Şu an da ne yapmam gerekiyor,Ne buyurursunuz ustam.
- ustam çubuklar kışın ,kâr da yağmurda çalışmaz mi , ona göre eğitim e dışarda devam etmeye çalışacağım.
- cubuga , şakül e soru sorma işine karşı olduğunuzu okuyunca ben de derhal bıraktım.
A.s.g beyin videolarını izlemiştim.neyse aslolan sizin dedikleriniz evvel Allah. Ustanın dediklerini yapmaya gayret edeceğim inşaallah.
- ustam ,bir arkadaştan duydum ,işaretler için Üniversitelerin ARKEOLOJİ BOLUMU 4. SİNİF KİTAPLARİ ni oku Dedi, ne dersiniz ? Cevabınızı göre sipariş vereceğim, inşaallah.
Şimdilik bu kadar ,cevaplarinizi dört gözle beklerim. Selam ve hürmetler ederim.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Selamün aleyküm @BulursamKader25 ustam.

ALEYKÜM SELAM KARDAŞIM.

10 mm lik aluminyum çubuk lar geldi. Dediğiniz şekilde LL haline getirdim. Ancak ev de denedim neredeyse hiç tepki vermedi. Bir kaç kez denedim çok ağır calisti.evimiz Üçüncü katta.

BU ÇUBUKLARA PLASTİK BORUDAN "KUNDAK YAP". ÇALIŞIRSA NE ALA. ÇALIŞMAZSA; YA ÇUBUĞUN İÇİNDE ÇOK FARKLI ELEMENTLER VAR, YADA SENİN ENERJİN AZ. AZ ENERJİLİ KİŞİLER ANTIRAMAN YAPTIKÇA, ENERJİLERİ BİRAZ DAHA ARTAR.
YİNE VERİM ALAMAZSAN; ALEMİNYUM KAYNAK TELİ ALIRSIN 3 MM ÇAPINDA OLAN. BU ÇALIŞIR. ANCAK RÜZGARLI HAVALARDA İŞE YARAMAZ ÇOK ÇABUK DÖNÜŞLER YAPAR. DİNGİN HAVALARDA KULLANABİLİRSİN.

Gümüş cubuklar geldi. Altı adet. Üçer tane yan yana birlestirdim .beze sarıp penseye kistirdim . Ve el ile buktum kolayca...
Bence çok güzel cubuklar. Hemencecik tepki verdi.

GÜZEL TEPKİ VERDİYSE ALEMİNYUM ÇUBUKDA GÜZEL TEPKİ VERMESİ LAZIMDI. ALEMİNYUMU İYİCE TEMİZLEYİP TEKRAR DENEME YAP. ŞU AN BİLEMEDİĞİMİZ BİR SIKINTI VAR.

( Not : ustam geçen yazdığımda internet adresinden istediğim çubuklar için kargo dahil diye yazmıştım,yanlış anlamisim, kargoyu ayrıca ödedim . Okuyan kardeşler kusurumu bağışlasın.)
Ustam, bahsettiğiniz çelik yüzük geldi,ancak neodyum mıknatıs bu çelik yüzüğü çekiyor. Ailemi aradım ,alırken mıknatıs ile denemediniz mi diye Denedik dediler gri mıknatısla. Ben de evde tecrübe ettim hakikaten gri mıknatısla çekmiyor,siyah a ve neodyuma yapışıyor;

BU YÜZÜKLERİ " TOKA-YÜZÜK DE SATAN 1 MİLYONCU MAĞAZALARDA BULABİLİRSİN. 3-5 LİRA CİVARINDA. BULAMAZSAN;
ÖZELDEN SEN BANA ADRESİNİ AT. BEN SANA KENDİ KULLANDIĞIM YÜZÜĞÜMÜ APS KARGO İLE GÖNDEREYİM İNŞALLAH.

- Ustam buralarda bulmam imkansız,zaten Konya dan baktılar. Şu an da ne yapmam gerekiyor,Ne buyurursunuz ustam.
- ustam çubuklar kışın ,kâr da yağmurda çalışmaz mi , ona göre eğitim e dışarda devam etmeye çalışacağım.

KARDA, YAĞMURDA DA ÇALIŞIR AMMA BÖYLE HAVALARDA ÇALIŞMAK İYİ DEĞİLDİR. 3-5 SENE GEÇSİN ONDAN SONRA MECBUR KALIRSAN; KARDA DA YAĞMURDA DA ÇALIŞIRSIN. KURU YÜZEY GÜZEL HAVA TESPİTTE İSABETİ ARTIRIR.

- cubuga , şakül e soru sorma işine karşı olduğunuzu okuyunca ben de derhal bıraktım.

İYİ ETMİŞİN, BU USÜL SORUNLU BİR USÜL.

A.s.g beyin videolarını izlemiştim.neyse aslolan sizin dedikleriniz evvel Allah. Ustanın dediklerini yapmaya gayret edeceğim inşaallah.
- ustam ,bir arkadaştan duydum ,işaretler için Üniversitelerin ARKEOLOJİ BOLUMU 4. SİNİF KİTAPLARİ ni oku Dedi, ne dersiniz ?

BÖYLE BİR KİTAP OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM. OLSAYDI HABERİMİZ OLURDU HERHALDE.
İYİ ARAŞTIR, HAKİKATEN BÖYLE BİR KİTAP VARSA FAYDASI OLUR. EN İYİSİ ARKEOLOJİDE OKUYAN BİR ÖĞRENCİ BUL.
ONA SOR. SİTEMİZDE ARKEOLOJİ OKUYAN BİR KIZIMIZ VARDI AMMA EPEYDİR GÖRMÜYORUM. SENİN BU YAZDIKLARINI GÖREN
BU KONUYU BİLEN BİR KARDAŞIM AÇIKLAMA YAZAR İNŞALLAH.

Cevabınızı göre sipariş vereceğim, inşaallah.
Şimdilik bu kadar ,cevaplarinizi dört gözle beklerim. Selam ve hürmetler ederim.

ALEYKÜM SELAM. ALLAHA CC EMANET OL. KENDİNE İYİ BAK.
Kolay Gelsin

densi

Bilgili Üye
@BulursamKader25
hocam heykel türü şeyler aramak için avuç içine mermer almak yeterlimi?
affınıza istinaden soruyorum kusurum varsa affedin

odin

Editör
@BulursamKader25

Heykel bronz, altin, pismis toprak vs ise yeterli olmayabilir.

densi

Bilgili Üye
densi Nickli Üyeden Alıntı @BulursamKader25

Heykel bronz, altin, pismis toprak vs ise yeterli olmayabilir. odin ustam haklısın o tür objeler farklı; yalnız benim bu soruyu sormamın nedeni mermerden yapılmış heykelleri aramak için bugünkü mermercilerin kullandığı mermer parçası aramak için yeterlimi acaba?

odin

Editör
densi Nickli Üyeden Alıntı @BulursamKader25

Heykel bronz, altin, pismis toprak vs ise yeterli olmayabilir. @odin ustam haklısın o tür objeler farklı; yalnız benim bu soruyu sormamın nedeni mermerden yapılmış heykelleri aramak için bugünkü mermercilerin kullandığı mermer parçası aramak için yeterlimi acaba?
yeterli olur diyemiyorum mermerinde cesitleri var cunku. Tecrube etmeden cevap vermek zor.

Ruzgarbeykoz

Member
Selamun aleykum ustam bu mjs daha evvel okumuştum lakin çubuk çalışmam olmamıştı tekrar okuyunca bendeki durumla aynı olan birini bulmuş oldum.bende boslukda çarpı yapıyor bazende carpi yapıp ac kapa yapıyor hangi metal olursa olsun sağ çubuk sol içe kapanıyor sol çubuk sol durduktan sonra sol geri atıp koluma yapışıyor Toraman sizin mjs üzerinden epey zaman geçmiş durum hala aynını acaba bilgi verirseniz sevinirim çubuklarım gümüş nedyum mıknatıslı sistem

Ruzgarbeykoz

Member
S.a ustam size sormak istediğim sorularım var 10mm aliminyum çubuk temin etdim biraz uzun yaptım anten kısmı 65 cm oldu bununla bereber kullanacağımız mıknatıs tutmayan metal yüzük bulamadım tavsiye edeceğiniz başka şeyler varmıdır ustam bir hususda daha önce de çubuğun bendeki işaretlerinin farklı olduğunu anlatmışım ustam hangi metal olursa olsun gümüş çubuk için aynı işareti veriyor hedef üzerine geldiğimde elim boş veya dolu sağ çubuk sol içe kapaniyor guhsume değiyor sol çubuk dik kalıyor yada sol koluma dönüp kalıyor minerallde denedim sol içe kapanıp sağ dik kalıyor elimde metal olsun olmasın boşluk dediğim yerlerin sınırında ve içinde metal olan boşluklarda metalin üzerinden geçerken pinpon topuda olsa içe kapanma yapıyor sizden öğrendim metotları uygulamaya ve öğrenmeye çalışıyorum sizden allah razı olsun inşaallah bu işi öğrenicem allaha emanet olun ustam@bulursamkader25

BulursamKader25

@BulursamKader25
Kardaşım,
Mesajınızı yeni gördüm, hakkını helal et inşallah.

Ben elime 20 senedir ne kemik aldım nede mermer.
Hiç kafama - gönlüme yatmadı.

Heykel işi nasip işi. Girdiğin odada varsa bahtınıza inşallah.

BulursamKader25

S.a ustam size sormak istediğim sorularım var 10mm aliminyum çubuk temin etdim biraz uzun yaptım anten kısmı 65 cm oldu bununla bereber kullanacağımız mıknatıs tutmayan metal yüzük bulamadım tavsiye edeceğiniz başka şeyler varmıdır ustam bir hususda daha önce de çubuğun bendeki işaretlerinin farklı olduğunu anlatmışım ustam hangi metal olursa olsun gümüş çubuk için aynı işareti veriyor hedef üzerine geldiğimde elim boş veya dolu sağ çubuk sol içe kapaniyor guhsume değiyor sol çubuk dik kalıyor yada sol koluma dönüp kalıyor minerallde denedim sol içe kapanıp sağ dik kalıyor elimde metal olsun olmasın boşluk dediğim yerlerin sınırında ve içinde metal olan boşluklarda metalin üzerinden geçerken pinpon topuda olsa içe kapanma yapıyor sizden öğrendim metotları uygulamaya ve öğrenmeye çalışıyorum sizden allah razı olsun inşaallah bu işi öğrenicem allaha emanet olun ustam@bulursamkader25
Aleyküm Selam Kardaşım.
Mıknatıs tutmayan çelik yüzüğü 1 MİLYONCU MAĞAZALARDA bulabilirsin. Veya Bujiterilerde...
En son ben 1 milyoncudan almıştım. Sanırım 5-liraydı.

İşaretlere gelince:
İşaretler bireyseldir.
Boşlukda, metallerde hangi işareti veriyorsa o işaret size aittir.
Bu işaretleri bilmeniz yeterlidir.
Şu konuya göz gezdir, kendine bir alan oluştur ve çalış inşallah:

Çubuk Eğitimi 1nci Kur YaralıYüz BulursamKader25 | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

hayalsaati

Bilgili Üye
A slm. Benim çubuğa başladığım ilk halim geldi aklıma.
Yüzük konusu basit aslında.
Çevrenizde yakın zamanda hacca giden varsa onlar hediyelik yüzük getirir bizde adettir.
Ben o yüzükleri kullanıyorum.

Bir kere evde yaptığınız tüm denemeleri unutun.
Gerçek araziyle alakası yok.
Ben evde on kez sakladığım cumhuriyet altınını hiç şaşırmadan buldum .
bizim çocuklarla iddialaştık. Altın bilezik benim olmadığım zamanda eve saklandı.
Eğer bulursam bozdurup kendime harcayacağım anlaşma buydu.
Bir ay geçti hala bulamadım. Bu benim ve çubukların hatası.
Çünkü kendi sakladığımda düşünce etkisi vardı.

Boşluk konusunu tesadüf de olsa kesin çözdüm. Yeni başlayanlara bilgi olsun.
İki rulmanlı el kundağı yapmıştım. Bunlarla çeşitli çubuk denemesi yapıyordum.
Ve demir testeresinin kesici ağzını bunlara bağladım. Ve çok şaşırtıcı tepkiler aldım.
Kapı pervazlarındaki boşluklar dahil su boruları ne varsa tepki verdi.
İkisi içe kapanınca boru köstebek yuvası yarım yani boşluk yarım metreden küçük demek.
Dışa açılırsa bu boşluk yatım metreden büyük demek. Gerçek arazide tecrübe edildi.
Komşunun bahçesindeki benim bilmediğim hatta komşunun bile hatırlamadığı tahliye boruları tesbit edildi.

Çubuklarla ilgili diğer tecrübelerimi ve tesbitlerimi yazayım.
El kundağının hiç önemi yok ne tür denediysem aynı.
Hazne içeriğinin hiç önemi yok şu an hazneyi temizledim boş.
Ele alınan numune işte bura önemli etkiliyor.
Merkezlediğim yerde mineral vardı numune alınca hemen başka yön verdi.
Çubuk hareketleri prinç krom eloktrot bende hep aynıydı.
Yine aynı sistemde gül dut ceviz gibi ağaç dallarından L çubuk yaptım orda da tepkiler değişmedi.
Aynı hareketler.

Sadece Arazide mineral tepkilerini ölçemedim.
Denemelerin hiçbirini evde yapmadım hep gerçek araziydi.
Şuan boşluk için testere ağzı kullanmıyorum. Rüzgarda hafif kalıyor.
Onun yerine çekmecelerin hareket aksamı var ray sistemi.
Veya bilgisayar masasının klavye raylı sistemi.
Kısacası yuvarlak değil yassı çubuk boşluk için.

Saygılar. @Ruzgarbeykoz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...