Cubuklar hakkinda

Koto

Yeni Üye
Ustalarim bu cubuklar hakkinda kendi deneyimimi paylasacagim sizlerle , bakir cubuklarla bir bolgede calisma yaptim ama nerrdeyse hic donmediler ya arastirdigim bolgede bosluk yoktu yada boslugu gormuyodu ,ama mezar olmamasi imkansiz bir yer. Sonra birgun bu normal kaynak elektrodunu denedim elekaynak elektrodu baba en az yirmi tane yer isaretledi bunlardan birini kazdigimda hicbirsey cikmadi husrann... sonra bir isaretledigim yeri daha kazmaya gittim. Elektrot bana bir metre eninde yaklasik iki metreye yakin boyunda birsey cizmisti. Ben artik kesin lahiti buldum derken kazmaya basladim .bir metre derinlikte ayni cubuklarin cizdigi sekilde tastan duvar cikti buyuklu kucuklu sekilsiz taslardan duvardi ve olculeride ayni idi. Bir metreye iki metre .. zannedersem mezardi ici karman cormandi zamaninda soyulmus alt ust edilmis. Ama duvarlar ayaktaydi... yani arkadaslar anlatmak istedigim benim anladigim bu cubuk isi bozuk saat misali ...hep dogruyu soylemesede bazen dogruya goturuyo tespit edebiliyo.. birde bu cubuklar neye cektide buldu bilmiyorum bosluk yoktu .. ya duvar taslarindaki minarellere cekti. Yada onlari birbirine baglayan harc gibi bisey vardi ona cekti... kafasi karisik olan arkadaslara belki faydasi olur ...

antidepresan

Aktif Üye
Ustam geçenlerde bı usta mezar veya oda oldumu yansıması olur demişti sen zannedersem ilk bulduğun yansıması olabilir ikinci bulduğun yer doğru olan keşke değerli kontrolü yapıp öyle devam etseydin

Koto

Yeni Üye
Ustam geçenlerde bı usta mezar veya oda oldumu yansıması olur demişti sen zannedersem ilk bulduğun yansıması olabilir ikinci bulduğun yer doğru olan keşke değerli kontrolü yapıp öyle devam etseydin
Valla ustam yansima egilimli yerlerde olur diye biliyorum ben onun icin hic aklima gelmedi . Degerli tespitine gelince bazen elime bi gumus aliyom mesela gumus varken biyere beni goturuyo ama cok zayif sekilde yapiyo . Sonra bikacmetre uzaklasiyom tekrar tutuyom bu sefer ilk carpi yaptigi yerde bidaha yapmiyo bikac defa boyle oldu sonra denemedim bidaha ...

ragıp

Uzman
Valla ustam yansima egilimli yerlerde olur diye biliyorum ben onun icin hic aklima gelmedi . Degerli tespitine gelince bazen elime bi gumus aliyom mesela gumus varken biyere beni goturuyo ama cok zayif sekilde yapiyo . Sonra bikacmetre uzaklasiyom tekrar tutuyom bu sefer ilk carpi yaptigi yerde bidaha yapmiyo bikac defa boyle oldu sonra denemedim bidaha ...
ustam, her şeyden evvel çubuka inanacaksın, güveneceksin.
bol bol antreman ile bir birinizin dilini çözeceksiniz.
bu gün bende arazideydim. benim elimde de çubuk vardı.
asla şaşmaz. çubuk ile arazide çalışmaya devam ettiğiniz
taktirde, sizde de şaşmaz olacaktır.
mümkün ise gümüş çubuk kullanın.

en güzeli çubuktur, çubukların içinde de gümüş olanı en iyisidir.

selametle

Koto

Yeni Üye
ustam, her şeyden evvel çubuka inanacaksın, güveneceksin.
bol bol antreman ile bir birinizin dilini çözeceksiniz.
bu gün bende arazideydim. benim elimde de çubuk vardı.
asla şaşmaz. çubuk ile arazide çalışmaya devam ettiğiniz
taktirde, sizde de şaşmaz olacaktır.
mümkün ise gümüş çubuk kullanın.

en güzeli çubuktur, çubukların içinde de gümüş olanı en iyisidir.

selametle
Ragip ustam bol bol deneme yapiyorum insallah dediginiz gibi olur... yanliz birsey soracagim ustam bu calistigim bolgede mezarlik alanda lahit olmasindan supheleniyorum . Kimi ustalar lahiti elinde kursun tutarak ara dediler . Yanliz ben diyorumki bolgede ozellikle mermer stel parcalari var elimde bu parcalardan tutsam mermerin yogun oldugu yere cekermi . Ne zamandir aklimda ama hic denemedim ..

Sahinler

Aktif Üye
Çubuklar ister pirinç olsun ister hangi metal olursa olsun mükemmel mineral bulur
Ben cubukla boşluk buluyorum diyene daha rastlamadım