Çubuklar Neden Çalışmıyor?

AliCubukcu

Yeni Üye
SelamunAleyküm Değerli Arkadaşlar,
Ekte kendi yapmış olduğum bir takım çubuk var. Kundaklar pirinçten, çubuklar bakırdan. 3/5 gündür evde denemeler yapıyorum, çubuklar herhangi bir tepki vermiyor, forumdan okuduğum gibi dokuz voltluk pil ile destekleme yaptım yine tepki vermedi, kundakları bir ara plastik yaptım yine tepki vermedi, çubuklar zımparalanmış, denge olayında sıkıntı yok ama çubuklar dediğim gibi tepki vermiyorlar, ne yapmak lazım?
9F729985-1521-4463-9475-5A1CE7D518B8.jpeg

BB48C2E8-13D2-40DA-88C0-4FCBC86760A9.jpeg

Karabulut

Operatör
Kundaksız dene bir İkisi farklı metal olduğu için tepki vermeyebilir Sağ eline aldığın çubuğu önce zemine tut biraz dönsün durduktan sonra normal tut elinde sonra yavaş yavaş yürü bir

eski

Editör
Çubuk kalınlık kaç mm , ince 2 mm basit çubuklarla başlayın bahçede kanalizasyon etrafında deneyin

spyfrs

Moderatör
Moderatör
çubuklar rahat dönmüyorsa kundakta sıkıntı o yüzden rulman kullanıyorlar. bir diğer hususta betonarma karkas evdeyseniz haliyle betonun içinde demirler var buda ilk başlangıçta sizi etkileyecektir bahçeye çıkın yada boş bir araziye orda deneyin ev ila arazi çok farklı yerler. Asıl konuya gelelim çubukcuların sudan başka bir şeyler bulduğunu görmedim rastlamadım belki kızarlar ama benim görüşüm bu şekilde. çubukları denedikce ne demek istediğimi anlarsın.

AliCubukcu

Yeni Üye
Kundaksız dene bir İkisi farklı metal olduğu için tepki vermeyebilir Sağ eline aldığın çubuğu önce zemine tut biraz dönsün durduktan sonra normal tut elinde sonra yavaş yavaş yürü bir
Plastik kundak ile de denedim aynı şekilde tepki vermiyor. Tepki yok. Altın ile de denedim; elime aldığım altın yüzük ile altın kolyeye doğru bir hareket bekledim, yok malesef.

AliCubukcu

Yeni Üye
çubuklar rahat dönmüyorsa kundakta sıkıntı o yüzden rulman kullanıyorlar. bir diğer hususta betonarma karkas evdeyseniz haliyle betonun içinde demirler var buda ilk başlangıçta sizi etkileyecektir bahçeye çıkın yada boş bir araziye orda deneyin ev ila arazi çok farklı yerler. Asıl konuya gelelim çubukcuların sudan başka bir şeyler bulduğunu görmedim rastlamadım belki kızarlar ama benim görüşüm bu şekilde. çubukları denedikce ne demek istediğimi anlarsın.
Çubuklar rahat dönüyor, tornacıya yaptırdım. Rulman, demir olduğu için, çubuğa etki eder düşüncesi ile rulman kullanmadım. Betonarme evde olduğum doğru, ama burada altın ile yaptığım testlerde çubuklar iş yapmazsa dışarıda da yapmaz gibi geliyor bana.

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Daha önce hiç çubuk kullanmışmıydınız? Çubuklar bazı insanlarda çalışmaz.Veya kullandıysanız,sizde çalışmama gibi bir durum yoksa bu çubuklarda bir sorun var demektir.

AliCubukcu

Yeni Üye
Daha önce hiç çubuk kullanmışmıydınız? Çubuklar bazı insanlarda çalışmaz.Veya kullandıysanız,sizde çalışmama gibi bir durum yoksa bu çubuklarda bir sorun var demektir.
Daha önce çubuk kullanmadım, çubuklar resimlerde görüldüğü gibi, bir sorun olduğunu zannetmiyorum. Bende çalışmıyor farklı metallerde deneyeceğim

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Daha önce çubuk kullanmadım, çubuklar resimlerde görüldüğü gibi, bir sorun olduğunu zannetmiyorum. Bende çalışmıyor farklı metallerde deneyeceğim
Çubuk kullanan bir arkadaşınız varsa bu çubukları birde o denesin.

AliCubukcu

Yeni Üye
Çubukların kundaklarını bugün bakır yaptım, değişen birşey olmadı, etki yok. Çubuk kullanan bir arkadaşım ile deneyeceğim