Çubuklarda Hava Ve Metal Testi

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Selamunaleykum
Hepimizin encok asmak istedigi minerallerdir dogrusu, fakat kendi kullandigimiz cubuklari birakalim minerali elemesi yonunu birtarafa, kacimiz bir oda icindeki altini hangi tur cubuklarla gorebilecegiz, yada elimizdeki cubuk gorebiliyormu bunun testini yapacaz INSALLAH c.c

Testimizi su sekilde yapacaz. Bunu ictigimiz su sasallarinin 5 lik yada 10 luklarinda test etmemizin disinda, 1 adet balon alip icine altin yuzuk yada ceyrek altin birakarak balonu sisirdikten sonra yere koyup biraz geriden ve hatta uzerine gelerek elimizdeki cubuklarin balonun icindeki altini gorup gormedigini test edecez. Ayrica balonun icindeki altini hangi cubuk goruyor goruyorsada nasil hangi sistemle gordugunude yazalim INSALLAH c.c
Bu sekilde vereceginiz bilgiler cubuk isini ogrenmek isteyenlere ve dogru tesbitler yapmalarina olanak saglayacagini umuyorum.
Denemeler sonucu ve bu testi asamayanlarla birkac kelam daha ederiz INSALLAH c.c
Bu denemelerde cubuklarin balonun icindeki havayida bosluk olarak gorup gormediginide yada balon yokmus gibi tepkisiz kalip kalmadiginida yazarsaniz daha iyi olur.
Selametle saglicakla kalin.

Son düzenleme:

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Mirkut ustam daha once denedigimde neosyum sakulum gormustu.suan koydeyim arazide denemelerdeyim elimde gumus,bakir,pirinc,auminyum cubuk mevcut bakip yazarim..

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tamam kardesim sagolasin.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Balon varsa markette, akşam ev testi yapayım kıymetli ustam.
Sonuçları yazarım inşallah.

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Mirkut ustam önemli bir kunya değinmişsiniz. Bu yöntemle boşluk içindeki degerliyi çubuklarla tespit edip etmeyecegimizi öğrenmiş olacağız. Buna ilaveten şöyle bir şey yapılabilinir 4 adet balon alınır ev halkından birinin yardımıyla her hangi birine bir altın koyup balonlar şişirip ortaya bırakılır hangisinde altın olduğunu bilmeden doğru tespit yapılmaya çalışmak daha iyi olur düşüncesindeyim

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mirkut ustam önemli bir kunya değinmişsiniz. Bu yöntemle boşluk içindeki degerliyi çubuklarla tespit edip etmeyecegimizi öğrenmiş olacağız. Buna ilaveten şöyle bir şey yapılabilinir 4 adet balon alınır ev halkından birinin yardımıyla her hangi birine bir altın koyup balonlar şişirip ortaya bırakılır hangisinde altın olduğunu bilmeden doğru tespit yapılmaya çalışmak daha iyi olur düşüncesindeyim
Tesekkur ederim ustam sizin dediginiz sekilde daha saglikli olur hemde bos balonda ve altin olan balondada alinan tepkiler belli olur. Sonrasinda ilave etmek istediginiz konularda fikirlerinize basvurmak isteriz sevgili ustam. Selametle saglicakla kal

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Denemeler

Ekli dosyayı görüntüle 190814
Mirkut ustam 100lt plastik varil,5Lt su bidonu,balon test sonuclari.prinç,aluminyum,neodyum takili gumus cubuk,neodyum şakul kullandim..ilk olarak bos bidonda ve balonda gumus ve prinç cubuk boslugu yakaladi.aluminyum cubuk tepki vermedi..daha sonra bidona ve balona altin koydum hicbir cubuk tepki vermedi.neodyum şakul altina tepki verdi...daha sonra koluma neodyum kutulari baglayip baktim.princ ve gumus cubuklar boslugu yakaladi.alimunyum cubuklar kutu taktiktan sonra bos bidonu ve balonu yakaladi ama altin olunca es gecti..ekstra bir sey ilave etmeden bos cubuklar bende yakalamadi..sadece sakulum yakaladi..dahabsonra bubtestleri Aliömer ustamin sistemlendenedim.altinida algiladi,daha sonra bosluk olarak baktim onuda algiladi..tabi eski gomudeki sonuclar nekadar farkeder gorcez...

Son düzenleme:

meratan

Aktif Üye
Aleyküm selam Mirkut ustam ben daha önce denemiştim kovayı ters çevirip boşluk vermişti.İçine altın koyup denediğimde çubuk her taraftan kovaya yönleniyordu ancak tam üstünde çubuklar hareket etmiyordu.Bu testi gümüş ve bakır içinde yapmıştım aynı sonucu vermişti.Yapmamın sebebi altın yanına sinyal yaklaştırmaz denildiği içindi.Mesela kovanın altına altınla gümüşü aynı anda koydum elime altın aldım altına yönlendirdi gümüş aldım gümüşe yönlendird.Yine dediğim gibi tam üstünde sinyal vermedi.Ben bunu frekansın en zayıf yerden çıktığına yormuştum.Çünkü bir boşluğun en zayıf yeri girişidir boşlukta alınan değerli sinyali genelde girişe yakın yerlerden alınıyor.Balonuda deneyeceğim.
Saygılar

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 190814
Mirkut ustam 100lt plastik varil,5Lt su bidonu,balon test sonuclari.prinç,aluminyum,neodyum takili gumus cubuk,neodyum şakul kullandim..ilk olarak bos bidonda ve balonda gumus ve prinç cubuk boslugu yakaladi.aluminyum cubuk tepki vermedi..daha sonra bidona ve balona altin koydum hicbir cubuk tepki vermedi.neodyum şakul altina tepki verdi...daha sonra koluma neodyum kutulari baglayip baktim.princ ve gumus cubuklar boslugu yakaladi.alimunyum cubuklar kutu taktiktan sonra bos bidonu ve balonu yakaladi ama altin olunca es gecti..ekstra bir sey ilave etmeden bos cubuklar bende yakalamadi..sadece sakulum yakaladi..dahabsonra bubtestleri Aliömer ustamin sistemlendenedim.altinida algiladi,daha sonra bosluk olarak baktim onuda algiladi..tabi eski gomudeki sonuclar nekadar farkeder gorcez...
Tesekkur ederim kardesim zaman harcamis test sonuclarini yazmissiniz. Umarim aradiginizi bulursunuz muvaffak olursunuz.
Simdi burdan negibi ders cikarabiliriz hic dusundunuzmu. Aslinda bu testler sonucu mineralleri bosluk olarak algiladigimiz yerlerde hic minerali ememeden iki sekilde bakilirsa mineralli bosluk olarak algiladigimiz yerlerde direk kendini ele verecek ve boslukmu mineralmi anlayabilecegiz INSALLAH c.c.
Yalniz toprak katmanlari ayri bir konu, onu bu sistemle elemek cokzor fakat, bazi katmanlarda metal sinyalide verebiliyor buradada ise yarayabilir.
Simdi yapmamiz gereken oncelikle balonun icindeki altini goren cubukla arazide bakmak, eger cekim alirsa bosluk varsir ve icinde degerlisinide barindiriyorsada burada icinde metal olan oda yada mezar diyebiliriz. Sonrasinda icinde altin olan balonu gormeyen cubuklarla baktigimizda tekrar cekim veriyorsa mineraldir, yok eger cekim alamiyorsak icinde altin barindiran bir oda yada mezar diyebiliriz INSALLAH c.c
Selametle saglicakla kal

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aleyküm selam Mirkut ustam ben daha önce denemiştim kovayı ters çevirip boşluk vermişti.İçine altın koyup denediğimde çubuk her taraftan kovaya yönleniyordu ancak tam üstünde çubuklar hareket etmiyordu.Bu testi gümüş ve bakır içinde yapmıştım aynı sonucu vermişti.Yapmamın sebebi altın yanına sinyal yaklaştırmaz denildiği içindi.Mesela kovanın altına altınla gümüşü aynı anda koydum elime altın aldım altına yönlendirdi gümüş aldım gümüşe yönlendird.Yine dediğim gibi tam üstünde sinyal vermedi.Ben bunu frekansın en zayıf yerden çıktığına yormuştum.Çünkü bir boşluğun en zayıf yeri girişidir boşlukta alınan değerli sinyali genelde girişe yakın yerlerden alınıyor.Balonuda deneyeceğim.
Saygılar
Birde agzi kapali olarak test ederseniz kardesim aldigin tepkilerde farklilik olacagini dusunuyorum. Tekrar tepkileri yazarsaniz memnun olurum. Selametle kal

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Diger ustalarimizinda deneme sanslari varsa yazarlarsa sevinirim, hatta misafir olarak siteye girip takip eden kardeslerimizin icinde cubuga gonul cermis olanlarda test edebilir ve kayit yapip bizleri bilgilendirirlerse, konu dahada canlanir ve basari orani artar. Selametle saglicakla kalin INSALLAH C.C