Çubuklardaki sapma nın nedeni

İrbas32

Member
Arkadaşlar çubukla herkes amatör veya bilinçli arazide bir şeyler yapmaya çalışıyor ama kimsenin bir şey bulduğunu duymadık ACABA SEBEBİ NE

İrbas32

Member
Yani nerede hata yapılıyor ben sebebini buldum.

kabakburgiba

Operatör
güzelmiş.hadi hayırlısı bakalım.o zaman ilk bulan sen oldun.bi açıkla bakalım gardaş.herkeze bi faydan olsun. bol bol dua alırsın.

İrbas32

Member
Çubukla 15 yıldır uğraşıyorum.hatamızın sebebi çubukla tesbit ettiğiniz yerin 3 metre kuzeyinde yatıyor boşluk bütün olay bu arkadaşlar üstatlar yemin ederim yalan değil geçen hafta denedim 4 metre altta harabe buldum kapattım müzeye bildireceğim sonuca onlar karar verecekler amacımız talan değil 15 yıllık emeğimizin sonunda başarmaktı.

Son düzenleme:

timur964

konularim
çubuğa cihaz değeri vermeyip mineral savaşından öturu henuz netice ekranlara dduşmedi

İrbas32

Member
Bentonti denedim ben en mantıklısı o şimdilik

İrbas32

Member
Bugün,*10:18#5

İrbas32

Yeni üye

DurumuÇevrimiçi

Üyelik tarihiNov 2018

Mesajlar13

Tecrübe Puanı0

Rep Derecesi: **

Arkadaşlar şimdi beni iyi dinleyin ama can kulağıyla işin özünü anlatıyorum çubuk satan sahtekarlaa kanmayın diyelimki arazide 2×2bir boşluk buldunuz derinlikte 2 metre diyelim ve kazdınız boşluk çıkmadı emeğim boşa gitti dediniz.ASLA EMEĞİNİZ BOŞA GİTMEDİ sizin boşluk bulduğunuz yerin 3 metre kuzeyinde boşluk halbuki ölçtüğünüz yerin 3 metre kuzeyini kazsaydınız boşluğu bulmuştunuz biz güney yarım küredeyiz eğer kuzey yarım kürede yaşasaydık gerçek boşluk3 metre güneyde kalacaktı bu anlattıklarım tecrübeyle sabittir isteyene özel den mesajla daha teknik bilgi veririm unutmayalım bilgi evrenseldir.SON OLARAK SİT ALANLARINDAN UZAK DURUN bizim amacımız hırsızlık değil tornada çubuk yapıp satanlardan uzak durun ihtiyacınız sadece 2 adet elektrot bu kadar basit

Zirkonyum

Member
@irbas32 verdiğin bilgi için teşekkür bende gecenlerde kazdım mineral çjktıdaba önce çizdiğim mezar nerede neden 3 metrekayıklığı nasıl hesap ediyorsun

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Frekans 45 c eğim ile yukarı Güney’e çıkar. Bu sebeple kuzeyde kalır.

İrbas32

Member
45 cm eğimli çıkıyor diyorlar hurafe bence içerdeki kapalı ortamın havası yada metal gazı kayma sebebi bence