• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Daginik kayalar ve toprak alti kalmiş kayalar.

Destan54

Member
Kayıtlı Kullanıcı
fotolar çok yavaş yükleniyor saçma sapan yüklendi biraz daha düzenli atarım yarın sabah .

öncelikle bu alanı çizdigim yeri çubuklar ile keşfettim aşşagıdan bu noktaya yukarıdan bu noktaya sag dan ve soldan gine bu noktayı gösterdi hatta evin içinde altın yüzük koydum ona yöneldi sonra yüzügü sag elime alıp denedgimde mutfakta olan annemin tarafına döncü şöyle dedim Anne üzerinde başka altın mı var ne ara dedi sonra dan aklıma geldi gösterdigi taraf keşfettigim yere dogru yönelmişti .

neyse daha öncede bu ile ilgili bi kaç hadise yaşamıştık birisi bu yeri hiç görmemiş birinin rüyası anlattıgı kayalar (bizzat anneme söylemiş bundan 6 yıl falan önce fındıklıgın karşımızdaki yerinde kayalar gördügünü şekil şema lince anlatmış anama anam da o zaman gidip bulmuş idi anlattıgı kaya ları ama hiç birimiz oralıklı olmamıştık . şimdi ise arıyorum.

birde burası tahminimce kayalık bir bölge çünkü topragın altında kayalar hissettiriyor yürürken çoguda da topragın altında tahminimce bu aceleye geldi sayılır misafirler var idi.daha ayrıntılı bir çalışma yapacagım .

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
taşların hepsi işaret için ufak gecerli deyil arazi yapısı uygun cubuk kullanıyorsan boşluk tespiti yapın

Y@vuz

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Benim fikrim kayalarda net işçilik yok

Smokin

Moderatör
Moderatör
Kayda değer bir işaret emare yok . Lakin bu gibi yerler de bir çok şey çıkabilir.
Bölge sakarya mi ?

Son düzenleme:

TANRIDAGI

Engellendi
kayalarda bi isaret yada yonlendirme goremedim. ama icinizde suphe kalmamasi icin bolgenin tarihini ve medeniyetleri bi arastirin.

Destan54

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Taşların bazılarının kafası dışarda toprağın altında kaya parçası var azıcık kazidim mı kaya kendini belli ediyor yosun tutan çok var kirmizi alanı çubuk gösterip duruyor hangi yönden dönersem deneyeyim oraya yöneldi elimde altın var iken gerçi çubuklar mineralli çubuklar . Ev le arasında 200 metre den fazla ara var oradan dahi o tarafa yöneldi .ben Gine boş bı günümde daha net bir araştırma yapacağım .kaya karın yosun larini sökerek daha detaylı resimler atacagim.ama her hali karda burası boş değil gibi . İNŞAALLAH hayırlısı olur.

Destan54

Member
Kayıtlı Kullanıcı
bu bölge [h=3][FONT=helvetica neue, helvetica, arial, lucida grande, sans-serif] Sırasıyla hititler Frigler, Lidyalılar, İyonyalılar, Persler, Makedonyalılar, Selevkoslar, ondan sonra da Bitinyalılar bu bölgeye hükümran olmuşlardır. bir araştırma yaparak buldum bunları bizans ve selçuklu arasında gidip gelmiş bir bölge en son osmanlı zamanında son kez fetih edilmiş.zamanında ermeni bulgar lar varmış en son yapılan antlaşmada köyerini terk etmek zorun da kalmışlar .BU 10-15 KM ötedeki kiliseyi açıklıyor. ki bu kiliseyi 1 yıl içerisinde ögrendim.[/FONT][/h]
zamanında buralar da tepelerde savaşlar olmuş çok ça hemde hatta 3 km ötemizde bir dag var midye kabukları var belli yerlerinde (midye ler mevcut) bir rivayete göre burası sular altın da imiş gemiler çapa atarmış burda .ki odagın altını üstüne getirdiler diye bilirim delik deşik (en son belediye başkanı o tepeye kafeterya muhabbeti ile kazı yaptı içeri alındıgı söylendi (2 gün) .yani ben bu güzelim ilim de çok yerlere gidicem gibi . ama ilk önce çevrem dekiler.

Destan54

Member
Kayıtlı Kullanıcı
bide ilk başta işaretledegim kaya da bir işaret bulamaz isem kayayı kırıcam çünkü yapı şekli sanki üstü sıva gibi ayrı bir katmanı varmış gibi duruyor .

alderado

Member
Kayıtlı Kullanıcı
bide ilk başta işaretledegim kaya da bir işaret bulamaz isem kayayı kırıcam çünkü yapı şekli sanki üstü sıva gibi ayrı bir katmanı varmış gibi duruyor .
Sıvalı gibi zaten bu kaya. İşaretli yerden altı orjinal kaya, diğer taraflar gözenekli olarak ayrı bir katmanla kaplanmış.
Ama kaya sabit olmadığı için bi yerden kopup gelme ihtimali var.
Bu şekilde duvar gibi bir kayanın üzerindeki sıvaları dökmüştük zamanında, altından bir çok işaretler çıkmıştı. Detaylı bir şekilde incelemek gerek bence ustam.
IMG_20180420_120642.jpg

serkancan

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle toprak altına çökmüş kayaların altında bir boşluk tespiti yapabilirmiyiz
birde üzerinde kertenkele olan kayada işaretlediğim bölümü kontrol edebilirmiyiz boşluk tespiti amaclı normal değilmiş gibi gözüküyor .

IMG_20180419_163631.jpg

Ekli dosyalar

Destan54

Member
Kayıtlı Kullanıcı
valla kerten kele güneşleniyordu huzurunu bozmadan foto aldım bi kaç tane :D bi incelerken kaçtı bügün çok yagmur yagdı bilerek çıkmadım yarın ola hayr ola. ama daha detaylı bir inceleme yapıp burada bildiricem