Daire içinde P işareti

mevlüt42

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
selâmün aleyküm. Değerli dostlar yine işin içinden çıkmadığımız bir konu. hakim bir tepede ön tarafı uçurum daire içinde biz P olarak adlandırdık ama sizin yorumuz ne olur bilmiyorum. işaretin ne anlama geldiğini bilen ustalarım abilerim kardeslerim hepinizden yardım bekliyorum. şimdiden allah razı olsun. Selametle inşallah...

Ekli dosyalar

Kristof34

DogacıyıZ
Kayıtlı Kullanıcı
Birçesit haçtır chi kro haçı mezar der.

edirne22

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
windows XP nin de aynı manaya geldiğini söylüyorlardı.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
işareti güzelce temizleyip, yıkayıp tekrar çek inşallah.
Sağındaki taşı da aynı şekilde, orada da işçilik var.
Sonra; 4 cepheden yakın uzak resimle. 3-8 metreden.
Belki mezarı görmek nasip olur.
Çubukla boşluk bulabiliyorsan zaten çözersin.
Kolay Gelsin.

Turko

Süper Moderatör
Süper Moderatör
20170215_123208.jpgHaçın ortasına koyduğun taşı bir kaldırsan oradan var ya üfff anında sana mezarın yerini söylicem :D ama hilti deliğimi murç deliğimi görmek lazım.Mavi ok işareti koyduğum yönü işaretin üzerinde durarak fotoğrafla hacı abi yerini göstereyim sana mezar tek mezar zemin altı belki, belki de tepeciğin içinde zemin altı yığma altında mezarda olabilir ama kesin bir şey var ok yönünde tırmanarak varacağın bir yer olacak.

Son düzenleme:

mevlüt42

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
tşk ederim ederim hocam yorumun için mezar olduğu kesin galiba

mevlüt42

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam işaretin ortası hilti bilinçsiz delinmiş üst tarafı dediğiniz yer beş on metre bir yükseklikten sonra düzlüğe çıkıyor dik değil ama megilli bir yükseklik sizinde görüşünüz mezar galiba. Bu konuda hem fikirmiyiz fotoları gittiğimde tekrar detaylı yüklücem işaretin anlamını bilmediğim için çok detaylı çekemedim yorumun için saol saglicakla..

mevlüt42

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
tmm hocam tşk ederim sizde mezar diyorsunuz degilmi işaretin anlamı konusunda bir supemiz kalmadı mezar aricam. gidince çekcem inşallah detaylı fotoları yorumun için saol saglicakla

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör

senin o resim Khi Ro Haçı X ve P harflerinden oluşan ve Hz. İsa'yı sembolize eden ölüm ve yaşamı simgeleyen bir pagan simgesiydi. 4. yüzyılda bir Hz. İsa sembolü olmuştur.[SUP][2][/SUP] Bu haç, aynı zamanda tapınak şövalyelerinin Doğu Roma kökenli olanlar tarafından kullanılan bir semboldür.

yani anlayacağın o bölgede ya bir kilise var yada bir hristiyan mezarı var ortasındaki deliği neden kapattın

mevlüt42

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
tşk ederim hocam yorumunuz için ama bildiğim kadarıyla yıkık bir yer yok. eskiden vardı da yıkildiysa onu bilmiyorum. zaten konum itibarıyla birsey yapılacak yerde değil. Kırk elli metre üst tarafı düz ev görünüyor fotoda. ben sizin fikrinizi sorayım nereye bakmak gerekir bir yer vardıda yıkıldiysa yada yoksa burda nasıl bir çalışma yapma gerekir? selametle sağlıcakla kalin...