Danışma.!

Ozanrenasc

Bilgili Üye
Daha önce çubuklarla bir oda büyüklüğünde boşluk tespit etmiştik. Ve kazı yaparken 3 metrede mezae taşı çıktı sonrada mezar altına inmedik çok fazla. Ama nçboşluk mezae boşlugu olmadıgını biliyoruz. Ve oranın farklı bie yapısı var tepe bildiğimiz ama tumulus tarzında etrafı dümdüz. Tepenin bir tarafı mezarlık eski ermeni mexarlıgı bir tarafıda boş boş olan tarafta odayı tespit ettik. Ve 2 yakın yabani armut ağacı var. Dedemler bile bu agacları kaç defa kökünden çıkarmaya çalışmış çıkaramamışlar ve oda üstündeki bu armut ağacı dilek ağacı gibi kullanıyor köyde. Resim olmadıgı için paylaşamadm. Sadece sizinde fikrinizi almak istedim hem konu açmış olduk ?

Ozanrenasc

Bilgili Üye
Y olarak işaretleğim ağaçlar kırmızı meyve veren ağaçlardır yumuş derler bizim orada daire içerisinde armut yabani dedelerimiz ekmemiş hiç bir ağacı ama defalarca arsada bulunmasın diye kesmişler sürekli yetişiyor tekrardan. Şuan inkanım yok çekmeye resim haritadan göstermek istedim

Ozanrenasc

Bilgili Üye
Boşluk tespit ettiğim yerde burası zaten diğer tarafıda mezarlık

Ozanrenasc

Bilgili Üye
Çıkan mezar kutu gibiydi. Müslüman mezaeı değildi bildiğin kare küöğk bir mezar etrafı ince kil taşlarıyla kare şeklinde kapatılmıştı.

Ozanrenasc

Bilgili Üye
Kil taşı hafif gök rengiydi çok inceydi bir yaprak kadar denilebilir.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Bahsi geçen yerde çıkan taşın mezar taşı olduğuna eminmisin, üzerinde haç işaretimi vardı?

The Thing

C*
Süper Moderatör
Birde,
2 ağaç demişsin,
neden 1 yada 3 ağaç değilde 2 agaç ki?:unsure:

Ozanrenasc

Bilgili Üye
Bahsi geçen yerde çıkan taşın mezar taşı olduğuna eminmisin, üzerinde haç işaretimi vardı?
üzerinde hiç bir emare bulamadım ustam kepçe vurdugu ıcın paramparça oldu zaten. ben laf dinletemedım kepçe operatörne bi türlü. evet mezar taşıydı. çünkü kafatasıda çıktı

Ozanrenasc

Bilgili Üye
Birde,
2 ağaç demişsin,
neden 1 yada 3 ağaç değilde 2 agaç ki?:unsure:
2 kırmızı meyve veren yumoş ağacı 2 de armut ağacı var toplamda ben arastırmalarımı yaparken siz daha iyi bilirsniz ustam ama armut ağacı ile ilgii çok duyum aldm diğerleri belki gereksizdir diye düşündüm. çünkü armut ağacının bitanesının altında boşluk tespit ettik diğeri ise taşlar var çakıl biz ekemiyoruz orayı hiç bi zaman.

Ozanrenasc

Bilgili Üye
2 kırmızı meyve veren yumoş ağacı 2 de armut ağacı var toplamda ben arastırmalarımı yaparken siz daha iyi bilirsniz ustam ama armut ağacı ile ilgii çok duyum aldm diğerleri belki gereksizdir diye düşündüm. çünkü armut ağacının bitanesının altında boşluk tespit ettik diğeri ise taşlar var çakıl biz ekemiyoruz orayı hiç bi zaman.
yani hepsini bi dairede toplasak 150 mt toplam uzaklıkları vardır ya da yoktur.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Mekanda çıkan mezar taşı yani "t" haçı sembolize ediyorsa oradaki maşat alandanıda sembolize edebilir.