Dedektör tavsiyesi ve kullanım teknikleri

Sysponic

Yeni Üye
Merhaba Değerli üyeler ,

Şimdi size danışmak isteğim birkaç konu var izniniz ile onları size sormak istiyorum;

1. Elimde şuanda Uğur elektronik tarafından üretilmiş Arex-16 Cihazı mevcut bu cihaz nasıl bir cihazdır kullanan varmı ?

1.maddede bahsetmiş olduğum cihazdan ben memnun kalmadığım için yeni bir dedektör arayışı içerisindeyim ve bu konuyla ilgili olarak gözüme çarpan bir kaç dedektör var bu dedektörler ;

1.AGR REZİSTİVİTE,
2.Teknoloji Ekibi KABLOSUZ ANDROID GRADYOMETRE,
bunlardan hangisini almalıyım yada ikisinide mi almalıyım nasıl bir yol izlemeliyim rezistivite nedir ,gradyometre nedir arex-16 ile aynı işi mi yapıyorlar tam olarak nasıl bir sistem kurmalıyım

Verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Sysponic

Yeni Üye
kimsenin bu konu hakkında bilgisi yok mu !?

Pirana

Bilgili Üye
Arastir iyice oyle al gradyometre de performansiz ne oldugu belli degil .

Cengizz

Member
Merhaba Değerli üyeler ,

Şimdi size danışmak isteğim birkaç konu var izniniz ile onları size sormak istiyorum;

1. Elimde şuanda Uğur elektronik tarafından üretilmiş Arex-16 Cihazı mevcut bu cihaz nasıl bir cihazdır kullanan varmı ?

1.maddede bahsetmiş olduğum cihazdan ben memnun kalmadığım için yeni bir dedektör arayışı içerisindeyim ve bu konuyla ilgili olarak gözüme çarpan bir kaç dedektör var bu dedektörler ;

1.AGR REZİSTİVİTE,
bunlardan hangisini almalıyım yada ikisinide mi almalıyım nasıl bir yol izlemeliyim rezistivite nedir ,gradyometre nedir arex-16 ile aynı işi mi yapıyorlar tam olarak nasıl bir sistem kurmalıyım

Cengizz

Member
Burada benden daha tecrübeli ustalar var mutlaka ama kardeşim önce sen ne aradığını ve ne kadar derinlikte aradığını bilmelisin ve belirtmelisin ki sana doğru cevaplar verebilsinler.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Merhaba Değerli üyeler ,

1.AGR REZİSTİVİTE,

bu bahsettiğiniz cihaz teknik bilgi kısmında; Çalışma Sistemi VLF İndüksiyon Balans azmışlar
genel tabirle tek tek dedektörü olarak tanımlanır
ne aradınız ki ya da ne bulma ümidiyle aldınız ki memnun kalmadığınızı yazmışsınız
her cihazın kapasitesi ve sınırları belli,
farklı tip cihazlardan kahramanlık beklemeye gerek yyok
diğer seçeneklere de dedektör demişsiniz ki neye göre seçtiniz tam bir muamma
ilki zaten dünya para kullanımı zor ikincisi daha hesaplı ama uygulama alanı size uyar mı
bence güvendiğiniz bir tanıdığınızdan destek alın

tr25

Yeni Üye
Bütçen nedir bilmiyorum ama minelab 5000 ve ctx3030 - teknoloji ekibi delta pulse 3s - nokta invenio - okm black hawk bunları da bir incele derim

sıradan2

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar. Uğur elektronikten ben de alış veriş yaptım. Arex-16 diye bir cihaz. bu dedektör çok sıradan. algılama derinliği son derece kötü. toprak altında 50cm yi geçmiyor. mineralden çok etkileniyor. Ayrıca pek kullanışlı değil. ben size kullanışlı ve farklı markalar seçmenizi öneriyorum. marka söylemek reklama girer. fakat depar dedektör örnek bir firma.