dedektörün önemi

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
1000 haneli ermeni köyü 3 kilise 3 kuyumcusu olan bir köy.. Türkiyeden kaçarlarken tuvaletlere atıp kaçmışlar bileziklerini yüzükleri... Şimdi bu işaretlediğim yerde 1,5 metrede kepçe ile 1 saatlik çalışmada yeterki kadar malı aldılar... burası vali gibi olan bir adamın bahçesi ve rivayette bu bahçede köyün parası olduğu söyleniyordu.. köyden bir kaç ortak ile dedektör ile yapılan araştırmada iyi bir mal olduğu bu para falan da değil hani. direk zinet eşyası... bulanlardan bir ortağın sözü şu oldu... bizi bayag götürür dedi... artık siz anlayın ...

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
ustam bilgi tecrübe cihaz cıbık bunlar birbirini tammlıyor..heleki nasipte varsa daha ne denirki... [MENTION=8616]tatar26[/MENTION]
bu arada sen bildiğin resim işine girdin ustamm

Dampiel

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İç anadolumu ustam ?

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
ustam bilgi tecrübe cihaz cıbık bunlar birbirini tammlıyor..heleki nasipte varsa daha ne denirki... @tatar26
bu arada sen bildiğin resim işine girdin ustamm

mehmetim yerimden kalkamııyorum... gazlı arabayı sattım benzinli var pek masraflı oluyor...

Dampiel

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam peki buna benzer köyler ile ilgili detaylı bilgiyi nasıl araştırıyoruz? yani oraya gidip yaşayan halka mı soruyoruz yoksa bulabileceğimiz yazılı kaynaklar varmı?mesela sizin yazdığınız 3 kuyumcusu varmış veya vali gibi bir adam oturuyormuş bunları o bölgeye gidip mi öğreneceğiz?

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
mehmetim yerimden kalkamııyorum... gazlı arabayı sattım benzinli var pek masraflı oluyor...
ustam bitane motorsiklet lazım aslında.yakıtı az yolu çok her yola gider..inşallah gezdiğin yerlerde ayağına takılır bişeyler ustaam..ALLAAHA emanet olasın.

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
bende katılıyorum [MENTION=11831]Mhmt82[/MENTION] ustam en güzeli motor, ortahalli bişe yeter, iki kişiyi dağın başına çıkarır, yakıtta az, daha iyi kamufle olur

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
Ustam peki buna benzer köyler ile ilgili detaylı bilgiyi nasıl araştırıyoruz? yani oraya gidip yaşayan halka mı soruyoruz yoksa bulabileceğimiz yazılı kaynaklar varmı?mesela sizin yazdığınız 3 kuyumcusu varmış veya vali gibi bir adam oturuyormuş bunları o bölgeye gidip mi öğreneceğiz?
o köyden evliyim :)

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ermeni köylerinde evlerinde bakılabilecek yerler;

Son düzenleme:

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ermeni köylerinde evlerinde bakılabilecek yerler; mesela ocaklık altı, pencereden bakınca bahçedeki ağaç dipleri, su kuyuları, evlerin taş duvarlarının araları, değirmen, kilise,akarsu boyu vadi, çeşme,pınar,tarla sınırları, ekilip biçilmeyen atıl boş araziler, benim aklıma gelenler üstadım, inşallah boş çıkmazsın [MENTION=8616]tatar26[/MENTION], yakın olsaydı sana bir yol çizerdik ama maalesef çok uzak, yolumuz düşerse bellki diyelim

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
Ermeni köylerinde evlerinde bakılabilecek yerler; mesela ocaklık altı, pencereden bakınca bahçedeki ağaç dipleri, su kuyuları, evlerin taş duvarlarının araları, değirmen, kilise,akarsu boyu vadi, çeşme,pınar,tarla sınırları, ekilip biçilmeyen atıl boş araziler, benim aklıma gelenler üstadım, inşallah boş çıkmazsın @tatar26, yakın olsaydı sana bir yol çizerdik ama maalesef çok uzak, yolumuz düşerse bellki diyelim

yerleri biliyorum genelde önce macırlar sonrada arnavutlara kalmış hepsini yıkmışlar yazık etmişler... varsa toprağın altında var artık