• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Dedemin bir küp altini :)

Ahmet1081

Member
Kayıtlı Kullanıcı
meraba arkadaşlar zamanında dedemin dedesi çok zenginmiş ve çokta sıkıymış gel zaman git zaman dede ölmüş evi harabeye dönmüş kimsenin yaşamadığı bir yer haline gelmiş. çok değil bundan belki 35-40 sene önce bizim köyde yol çalışması yapılırken dedemin dedesinin yol kenarında harabeye dönmüş duvarı kalmış evine kepçe bir darbe indirmiş birde ne görsün bir küp altın şıkır şıkır dökülüvermiş :) kepçeci altınları aldığı gibi arkasına bile bakmadan kaçmış. kime niyet kime kısmet arkadaşlar. bunu bana annem anlattı onada kepçecinin altınları alıp kaçtığını gören ninemiz anlatmış :) böyle bir anımı siz değerli insanlarla paylaşmak istedim :))

Tenkit

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yemeyenin malıni yerler diye boşa dememisler

timur964

konularim
Süper Moderatör
bende operator olayım bakarsın kısmetolur küp:4:

Ahmet1081

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=12913]timur964[/MENTION] kısmetin varsa ayağına takılır yoksa değil operatör arkeolog olsan yine olmaz dostum :)

Bafra55

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Dorudur aynı muhabbete yakı bir olayda bizim orda oldu tabi gene kepçeci alıp kacmis

anatolian

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Derler ki!
Nasipte varsa, yel getirir, sel getirir, el getirir.
Nasipte yoksa, yel götürür, sel götürür, el götürür.
Sizinki ikinci şık olmuş, artık can sağlığı dilemekten başka bir şey kalmamış.

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Babamın dedesininde, bir yer sofrası sinisini dolduracak şekilde altını olduğunu söyleniyor, şu ana kadar kimseye nasip olmadı sadece ,ihtiyaç duyduğu zaman kullanabileceği 2 adet altın parası rahmetli amcam tarafından bahçede çocukken oyun oynarken armut ağacı kökünde bulunduğu söylendi, bulduğu yer bilinmiyor,bir kaç tesbitlerde bulundum sonuç alamadım,geçmişle ilgili yeterli bilgi yok bu işler birazda rızık, kısmet işi.