• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

DeepHunter pro paket usta yorumu

Egeates

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba sevgili ustalar ve degerli forum arkadaslarim
Daha Önce farkli bir cihaz hakkinda bilgi icin konu acmistim fakat tavsiyeler uzre deephunter degerlendirmeyi dusunuyoruz bununla ilgili lutfen cihazi kullanan varsa veya sevgili ustalar yorumlarinizi esirgemeyiniz lutfen

Cihaz makro dedektor DeepHunter pro pack veya Jeosonar 3D ilaveten çif kişilik Alan tarama çubuklari almayi dusunuyoruz
Sizce jeosonar ve deephunter arasinda nasil bir fark var ve siz hangisini tercih edersiniz

Bolgemiz genelde dag ve kayalik yari orman arazileridir bolgede buldugumuz isaretler ve horasanla muhurlu magralar ve buyuk kayalar var ayrica duz arazilerde mineralli topraklar ( kirec tasi ) vs.
Aradigimiz : orta boy defineler ve kayaliklarda horasanla muhurlenmis magralar , mezarlar ve farkli bolgede mezar ve odalar tumuluslerdir.
Butcemiz 3 ile 5 bin tl civari idi fakat mecburen çitayi bitaz yuksektmek zorunda kaldik
Derinlik 2-3 mt degiskendir. Bu hususlari goz onunde tutarak degerli yorumlarinizi bekliyorum
Simdiden sonsuz tesekkurlerimi kabul gorunuz
Cihazin detayli bilgisi Buraya Tiklayin

Son düzenleme:

MendereS

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
alan tarama işine kafam sarmaz sizi gerçekten sonuca götürecek yeteneğe sahip değildirler, DeepHunter ise fiyatından çok daha fazlasını yapabilen cihazdır sadece kullanımı zordur ben kullandım. derin arama dedektörlerinin hepsi zordur çok defa değerli gösterdiği metaller değersiz çıkar... bu başlıkla alakalıdır dedektörlerde 20-30 cm büyüklüğündeki başlıklar değerli ve değersizi yanılmadan ayırır başlık büyüdükçe bu ayrım başarısı giderek azalır bundan en az etkilenen minelab gpz 7000 onun fiyatı 38 bin tl. diğer tüm derin arama dedektörleri neredeyse amca oğlu gibidir. derine indikçe yanılma payı fazlalaşır.

boşluk işi: cihaz ekranda %70 boşluk gösterir ama boşluk yoktur; ya toprağın kaba yerine denk gelmiş yada kaya altında gevşek yer görmüştür. gerçekten boşluk var demen için % 70 lere bakma % 90 olursa dikkate al. metal değerli moduda aynı, %70 değerli gösterdiği metalleri dikkate alma %80 i aşarsa dikkate al. birde taşlık kayalık alanda bu dedektör işini görmez durmadan öter seni manyak eder, zemin düz olması lazım başlık bi yukarı bi aşağı çok fazla gezerse sağlıklı çalışmaz. son olarak iyi kullanırsan büyük defineleri ve oda mezarları bulma yeteneğine sahip en uygun fiyattaki tek dedektör bunlardır. kısacası işi biraz bileceksin.

Güllübahçe

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bildiğim makine o para o makineye verilir evde dursun zarar etmez gidip lorenz alacam desen yirmi bin civarı işte o para o makineye verilmez bilmem anlatabildimmi

timur964

konularim
Süper Moderatör
jeosonar 3d. 3 yıldır kullanıyorum MendereSen söylediklerine ilaveten hassasiyeti sebebiyle zır zır öter buna yanında bulunanlar bu herşeye ötüyor diyerek moral bozarlar bunlara göğüs gerer her sinyali kale almaz çok geniş alanlarda tek toprak ayarıyla dolaşmaz sabırla %80 90 sinyalleri ararsan osiloskop çizgisini merkezden çok ayrılmadığını görürsen işlem yapılacak yeri buldun demektir tabi yinede sonuç açmadan bilinmez .hayırlısı olsun

leon

Member
Kayıtlı Kullanıcı
jeosonar 3d. 3 yıldır kullanıyorum @MendereSen söylediklerine ilaveten hassasiyeti sebebiyle zır zır öter buna yanında bulunanlar bu herşeye ötüyor diyerek moral bozarlar bunlara göğüs gerer her sinyali kale almaz çok geniş alanlarda tek toprak ayarıyla dolaşmaz sabırla %80 90 sinyalleri ararsan osiloskop çizgisini merkezden çok ayrılmadığını görürsen işlem yapılacak yeri buldun demektir tabi yinede sonuç açmadan bilinmez .hayırlısı olsun
Üstad Jeosonar 3d hala duruyor mu?
Vlf ve pulse özelliğini aynı makine de sunması ne derece sağlıklı?
Hangisinde daha iyi?
Yüzey arama?
Derin arama?

timur964

konularim
Süper Moderatör
Üstad Jeosonar 3d hala duruyor mu?
Vlf ve pulse özelliğini aynı makine de sunması ne derece sağlıklı?
Hangisinde daha iyi?
Yüzey arama?
Derin arama?
KULLANIYORUMKULLANIMI ZOR Bİ CİHAZÇOK BUYUK VE YOĞUN BOŞLUK VE METAL ALGILAR HENUZ ALGILAMDI MALESEFkahkaha

Destan54

Member
Kayıtlı Kullanıcı
jeosonar kullanıyorum ilk makinem hala tecrübe edinmeye çalışıyorum poseidon abim sagolsun çok yardımcı oldu ve oluyor. çubuk kullanımı da yawaş yawaş geliştirdim ama hala daha çok açıgım var çünkü üstüne pek düşemiyorum dükkan dan çıkmak nasip olmuyor çıksam da mecbur geri dönüyorum hiç bi haltı yapamıyorlar az gece yarıları dışarı çıkmadım çözmek için. her neyse

jeosonar 3d toprak ayarı biraz sıkıntılı arakadaşların dedigi gibi bi toprak ayarı ile koskoca bir alanı dolaşamassın toprak yapısı farklı oldugu için yanılma çok olur . bunu da geçtim derinlik gerçekten çok sıkıntı en fazla 10 cm gördük orta başı ile henüz bir şey gömüp denemedik .

ama 20 cm de balta bulduk paslanmıştı ilk çelik algıladı sonra altın tekrar çelik algıladı biraz kazdıktan sonra balta çıktı . çok ugraş gerektirici işler heleki tam takır ekipmanınız yoksa devamlı sürekli bir şeyler eksik olur .çubuk alırsın ,çeyrek lazım olur ,çeyrek alırsın sonra nokta atışı yapmak istersin dedektör alırsın kazma eksik olur onu alırsın başka bişey çıkar vs vs .

biz daha henüz cihazı çözemedik bi toprak ayarı nı başarılı bir şekilde yapıp kullanmak nasip oluyor :D

Bafra55

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Dephunter marko aldım be üstatlar arazide daha denemedim en yakın zamanda denicem gereken bilgiyi paylaşırım

Üst Alt