• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

deephunter

Ata

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
merhaba ustalar aranızda yeniyim deephunter bir cihaz aldım ve acemisiyim. bana yardımcı olabilecek usta varmı öğrenmem için cihazı. memleket manisa

Ata

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler

Ata

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
mutlaka öğreneceğimde beni biraz yoracak anlaşılan

Hostia

Moderatör
Moderatör
1- toprak ayarını iyi yap özellikle büyük başlıkta.

2- arama yaparken monitörü sol koltuğuna al başlığın üzerine denk getirme.

3- cep telefonunu kapat yakınlarda açık cep telefonu bırakma.

4- ayakkabı bağcıklarında metal varsa olmaz. olmadığını kontrol et. olmasın.

5- önce gerçek metaller koyarak testlerini yap, sahte sinyal ile gerçek sinyal arasındaki farklı öğren.

6- düz zeminde aramada başarılıdır. başlığı yere koyup tekrar kaldırdığında yeniden toprak ayarı yap.

7- monitördeki boşluk grafiği, değerli grafiği %95 lere çıkmadıysa çok fazla kulak asma. mesela sinyal ürettiğinde değerli grafiği %50 gösterir bunu geç önemseme.

8- büyük başlıkla arama yaparken metali ayırma ihtimali çok zor. bu tüm dedektörler için geçerlidir. çıkan gazoz kapağı yada bira tenekesi olursa üzülme.

9- gerçek metalleri altın, demir, alimünyum 1 metreden daha derine koy hepsinde testtini yap grafiklerdeki oranları kayıt et.

10- Her ne kadar sahte sinyal duysanda gerçek bir kütlenin üzerine geldiğinde cihazın sesi ve grafiklerin nasıl hiddetlendiğini göreceksin. bulduktan sonra affetmez sadece kullanımı biraz zordur.

Ata

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Çok teşekkür ederim çalışmalara başlayacağım

Ata

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
acemiler için dedektör tavsiyenize baktımda makrodan bahsetmemişsiniz yoksa yanlış bir cihazmı aldım diye düşünmeden edemedim