Define dolandırıcılığı.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Yayıncı bir kuruluşun, konusunu işleyip mağdurlarının yüksek miktarlarda dolandırıldığı,dolandırıcılık aracı olarakda evinizde define var diyerek çeşitli el hızlılığı ve yöntemleri kullanarak bir çok kişiyi mağdur ettikleri iddea edilmektedir, bu kişi veya kişiler defineci değil, bir şebeke haline gelmiş suç unsurlarıdır.Defineci bu tür eylem ve suç oluşturacak olaylardan kaçınmalı işi olan işi ilmi ile bilimi ile bir dedektif gibi takip edip sonuca ulaşmalıdır. Bu kişileri tesbit etmeli varsa çevremizde adlî makamlara bildirilmeli bir çok vatandaşımızın mağdur olmasına engel olunmalıdır.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Evet bugun Muge Anli nin programinda vardi.
Hem cinci haco hemde define uydurmalari. Yarin sabah saat 10:00 da Atv de devam edecek. Muge Anliyi izliyorum diye hatun bana "uyuz" oluyor. :))))

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Hazine beklerken İCRALIK OLDULAR!
Tarlanızda hazine bulduk diye kandırılan iki kardeş hem paralarını kaptırdı hem de hacizlik oldu

> KAYSERİ Kayserinin Kocasinan ilçesine bağlı Güneşli beldesine bağlı Yüreğir köyünde oturan 58 yaşındaki Muhsin Durmuş ile ağabeyi 64 yaşındaki İzzet Durmuşun evine gelen İsmail D, Selahatin S. ve Mehmet S.Ö, iddiaya göre Sizin arazilerde çok kıymetli define var. Gece bilgisayarlı dedektörle arama yapacağız. Defineye sizi de ortak edeceğiz. Define bulmak için bir papaz da bizimle olacak dedi. 3 kişi, Defineyi birlikte bulduğumuz papazın otel masrafları için bir miktar para lazım diyerek iki kardaşten para istedi. 26 BİN LİRA GİTTİYanlarında nakit para olmayan Durmuş kardeşler de papazın masraflarının ödenmesi ve hazineye ortak olmak adına dolandırıcılara 2 adet açık senet verdi. Senetlerin başkalarına verilmesiyle dolandırıldıklarını anlayan kardeşler, bu senetlerini geri almak için dolandırıcılara parça parça toplam 26 bin lira ödedi. Kardeşler geri alamadıkları 50 bin TLlik iki senet için icra tebligatı gönderilince Cumhuriyet Savcılığına başvurup, suç duyurusunda bulundular.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Way ustam Way allah iyiliğini versin inşallah
25 sene dolmusa otobuse tramwaya metroya binmedim. İsim icabi altimda hep sirket araclari vardi yada kendi aracim vardi.

Haftanin 6 gunu calistim. 1 Temmuzda emekli oldum. 90 kiloya dusmeden (118 den)
arac almayacagim dedim. 14 kilo verdim. Kaldi 14 kilo. Hep yuruyorum imkan buldukca. Nefesim acildi.
Asil onemli olan ise; bu milleti yeni tanimaya basladim. 25 senedir hep disari da kalmisim.
Herkes genelde bu millet bozuluyor diyordu. Ben analiz ettim ve karar verdim; bu millet bozulmuyor yeni yeni duzeliyor, zaten bozukmus.
4 aydir vakit buldukca Muge Anliyi, inci ertugrulu ve Esra Erolun programlarina da bakiyorum. Cok sey ogrendim. İnternetin, sosyal agalarin faydali olacagina inancim artti. Bu internet bu milletin duzelmesine sebep olacak.
Su an bu yaziyi okuyup da 25-30 yasinda olanlar 60 yasina geldiginizde benim bu sozlerimi hatirlayin ve kulagimi cinlatin insallah. Hatta 3 ihlas 1 fatiha okursaniz daha guzel olur :)))

Cann

Editör
25 sene dolmusa otobuse tramwaya metroya binmedim. İsim icabi altimda hep sirket araclari vardi yada kendi aracim vardi.

Haftanin 6 gunu calistim. 1 Temmuzda emekli oldum. 90 kiloya dusmeden (118 den)
arac almayacagim dedim. 14 kilo verdim. Kaldi 14 kilo. Hep yuruyorum imkan buldukca. Nefesim acildi.
Asil onemli olan ise; bu milleti yeni tanimaya basladim. 25 senedir hep disari da kalmisim.
Herkes genelde bu millet bozuluyor diyordu. Ben analiz ettim ve karar verdim; bu millet bozulmuyor yeni yeni duzeliyor, zaten bozukmus.
4 aydir vakit buldukca Muge Anliyi, inci ertugrulu ve Esra Erolun programlarina da bakiyorum. Cok sey ogrendim. İnternetin, sosyal agalarin faydali olacagina inancim artti. Bu internet bu milletin duzelmesine sebep olacak.
Su an bu yaziyi okuyup da 25-30 yasinda olanlar 60 yasina geldiginizde benim bu sozlerimi hatirlayin ve kulagimi cinlatin insallah. Hatta 3 ihlas 1 fatiha okursaniz daha guzel olur :)))

Haklısın ustam hiç bilmediğimiz şeyleri tv den internet den görüyoruz çok haklısın bazen bende TV'lerde görüyorum şok oluyorum gerçekler her zaman açığa çıkar mutlaka

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
@Mal bulanındır ustam iyi seyrediyosun bu tür programları, ben tahammül edemiyorum. Bana şöyle bi izlenim veriyor bu programlar ; izleyiciyle alay eder gibi geliyor, ama benim düşüncem böyle tabi. @odin ustamın attığı video mesela maskaralık sadece. Önce niçin namaz kılıyoruz onun bilinmesi gerekir. İşte böyle ustalarım, bende nette ve tvde belgesel den başka hiçbişeye bakmıyorum.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Adamlar iyi tezgah ,kurmasına kurmuşlarda, benim Anadolu insanım bu kadarda cahil olamaz , bu kadarınada pes dogrusu.