Define isareti.

Zaspan3334

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaslar tepelerde oyle gezerken boyle bi tas gordum ve sanki bi yapinin uzerinde gezdigimi dusundum sonra siteye kaydolup bunun ne oldugu hakkinda fikir almak istedim yardimci olurmusunuz

Ekli dosyalar

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Tas yapisina bakinca bi kalinti oldugu belli ama resimleme olayi zayif olunca net biaey soyleyemiyoruz.benim tahminim resimleme acisindan dolayi elden gecmis bir alan diye dusunuyorum

Zaspan3334

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam bi kac resim daha sole anlatayim bi hoyuk burasi hoyukte bu yapi var sagda solda cok kazilmis yerler var ancak assada odalar oldugu soyleniyo cubukta cok bosluk gorunuo kazanlar muhtemelen giris ariyor ancak bulamiyor

Efendi51

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam bi kac resim daha sole anlatayim bi hoyuk burasi hoyukte bu yapi var sagda solda cok kazilmis yerler var ancak assada odalar oldugu soyleniyo cubukta cok bosluk gorunuo kazanlar muhtemelen giris ariyor ancak bulamiyor
[MENTION=20685]Zaspan3334[/MENTION] höyük den tümülüsden kazma kürekle kazı yapıp giriş bulmak en zor iş, girişlerçok derin olur genelde öyledir; bazen mutlaka tünel olur, bu tünel girişi güneybatı dan olur çoğunlukla, kuzeydoğudandagirişi olanı gördüm, amaburayagirmek çok zordur, tünel olur tünellerde tuzak olur, kapalı yeri açarsınız gaz olur ve en kötüsü budur, hayatınıza mal olabilir allah muhafaza ; varsa böyle bir yer ancak paletli iş görür, o da size kalmış

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
taşın sol bölümünde dikine bir kesme izi mevcut
define amaçlı olması zayıf ihtimal bikaç tane de uzak çekim fotoğraf ekleseniz konuya nasıl olur ????

Hayyam

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bahsettiğim Tam da bu olay burdan gözünü ayırma
Daha fazlası var burda
Ama ulaşması çok zor
Girişi muazzam bir sekilde kapalı büyük güç lazım buraya