definecinin kaybolan emekleri..

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Türkiye'de son yillarda 1745 tarihi eser müzede kayboldu!
Güvenlik görevlisi ve kameralara rağmen eserlerin kaybolması soru işaretlerine yol açtı

İzmir’de bulunan Atatürk Müzesi’nden tarihi Uşak halısının çalınmasının ardından son yillarda Türkiye genelinde1745 eserin envanter kaydi oldugu halde korunamamasi ve cogunlugu Ege Bölgesi’nde kaybolan 697 adet ile ege bolgesinin ilk sirayi almasi dikkat cekici bulundu.....timsah gozyaslari.intibaasi olusuyor vatandasin zihninde

Ekli dosyayı görüntüle 234809.......
Habertürk'te yer alan habere göre, güvenlik görevlisi ve kameralara rağmen kaybolan eserler arasında, altın kolye, yüzük, iğne, sikke, haç, tabanca, tablo, kandil, mermer, halı ve kilimler bulunurken, eserlerin bazılarına değer biçilemediği öğrenildi. Müzelerdeki tüm eserlerin arkeologlara zimmetlendiğini belirten Arkeologlar Derneği Başkanı Dr. Soner Ateşoğulları, “Arkeolog binlerce eseri nasıl sayacak, nasıl depoda koruyacak? Üstelik eserler kaybolduğu zaman parasını 2-3 bin lira maaş alan arkeologdan kesiyorsunuz, sahip çıktığı zaman ise ödül vermiyorsunuz” dedi.......//$$//....Bir apaci agliyor gozleri yasli.soyledigi yalanlar daglari asti...siirini akillara getiren durumdur....

R00T

Profesyonel
Co Admin
ahhh ahhhh bilmem ne desem ne demesem be ustam.Çay içek iyi gelir.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Mal bulanındır ustam. Canı gönülden diyorum Allah senden razı olsun seni darda bırakmasın inşaAllah.Bu çay herşeye bedeldir yani.Madem elimizden şimdilik gelen budur gün gelir belki ustalarla beraber içeriz tabiatta deli firat ustayada papatya çayı yanında demleriz yada kekik çayı.

Turko

Uzman
Aga ne halısı ne timsahı gözü , Bu memlekette her gün 20 genç kızdan 38 ı Merve lerde ders çalışacağım diye evden izin alıyor müze den eser çalmışlar bizene.

Mal bulanındır

Mal bulanındır ustam. Canı gönülden diyorum Allah senden razı olsun seni darda bırakmasın inşaAllah.Bu çay herşeye bedeldir yani.Madem elimizden şimdilik gelen budur gün gelir belki ustalarla beraber içeriz tabiatta deli firat ustayada papatya çayı yanında demleriz yada kekik çayı.
delifirata lezzo oralet olsun...eskieski agzi kamassin kahkaha

R00T

Profesyonel
Co Admin
Çok düşündüm toplum olarak ümmet olarak bozulduğumuz için bu hallerdeyiz.Kurunun yanında yaşlarda yanıyor.İyiler için ise Allahın yardımı çoktur kimse bilmese de onlar rezil yada perişan olmazlar.

Mal bulanındır

Aga ne halısı ne timsahı gözü , Bu memlekette her gün 20 genç kızdan 38 ı Merve lerde ders çalışacağım diye evden izin alıyor müze den eser çalmışlar bizene.
abi oyle diyonda..senin benim gibi hobiseverlerin binbir zahmetle bulup verdigi bagisladigi eserler bunlar....agacta yetismiyi .sahip cikip korusalar iyi degilmi..genede saygiduyarim fikrine

Turko

Uzman
abi oyle diyonda..senin benim gibi hobiseverlerin binbir zahmetle bulup verdigi bagisladigi eserler bunlar....agacta yetismiyi .sahip cikip korusalar iyi degilmi..genede saygiduyarim fikrine
Yok ağam benimkisi can sıkıntısı kafam bozuk sohbet edecek yer arıyorum Leo geldi galiba başı ağrıyor benden uzak dur dedi gitti bende bakınıyorum öyle sağa sola . Müze işi karmaşık biraz sergiye açılacak alan esere uygun olmadığı yahut da uygun ortam sürekli saglanamadigi için bazen sahtesini yapıp sergilerler , gerçek eser muzeden ilgili Bakanlığı n kurmaylarina gider işte o ara olan olur müze de kalır ihale . Misal toprak çömlek ler misal gümüş malzemeler bunların nasıl saklanacagini nasıl bir ortam gerektiğini çoğu müze çalışanları bilmez . Aman boşver uzun mevzular 1994 senesinde Antalya müze müdürü komşumuz du ordan bir dünya bilgi birikim tecrübe Vs . Fb ne olacak maffetti gene benim iki tel saçım vardı kafada bulamadım bulaydim yolacaktim. Takım mahalle takımına döndü.