Değerli arkadaşlar AT'mı Acaba ,!?

LabarNa

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli arkadaşlar baktığı yönde hiçbir şey yok ve arkasında yuvarlak içinde haç veya X işaretidini çözemedim eğer yanlış görmedim ise bu konuda sizden değerli fikirlerinizi bekliyorum
Gözden kaçan illaki birşeyler vardır sizlerin gözlerinden kaçmayacağı ümidiyle...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Sevgili ustam
Hac ve carpiyi goremedim.
İsaretleyip yukler misin?

Kaya yapisi ancak zemin alti mezara musait.

timur964

konularim
Süper Moderatör
kayda değer bir şey görmedim işaretlediğin yer olabilir . resimde bana doğal görundu hakkında hayırlısı olsun

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
IMG_20170205_230634_405.jpg

İsaret net degil.
İyi isaret iyi ve sert kayaya yapilir bildugin gibi.

Resme ilk baktigim zaman dikkatumi ceken yeri isaret dedigimiz sey gosterince isaretleme yapmak zorunda kaldim.
Altinda ise tunel diyebilecegimiz bir emare var gibi.
İsaretledigim yerde ve hafif yukarisinda bosluk bakiniz. Bosluk verirse devam. Yoksa nasip baska yerlerde, zirvelerde.

LabarNa

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] değerli yorumların için çok sağol

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
deveye benziyor ustam

acemi 55

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sayın ustam kireç taşı hava şartlarından dolayı yapısı itibarıyla oyulmaya şekil almaya çok müsait işçilik yok zaman kaybetme derim

Amisos

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
LabarNa abi eğri oturalım doğru olalım o attan çok çökmüş deve ye daha fazla benziyor ama oda değil illa birşeye benzeteceksek ben deve derim kafir malının yerini bulmak için işaret yaptı diyelim hayatda zaman maman aşımına uğramayacak yok olmayak tasâ yontar
Abi benim mesleğim demir doğrama ve iç dekorasyon demire şekil vermek üzerine alçıpan çakmak benim sanatım o döneme gidelim eskiden sanat dalları az cok belli madencilik demircilik taş ustası ve bunlar gibi bizim çobanımız belinde dabanca elinde kaval koyun guder eskinin çobanı taşa resim çizer miş demem şu ki abi eskiden canı sıkılan taşa bir şeyler yontarmış burasında ben ce bir şey yok işaret namına birşey yok ama yer müsait bir yer bir şeyler saklamaya senin baktığın yerde değilde başka bir yerde bir şeyler olabilir o da kısmet en güzeli cihaz yardımıylan araştırma yapman derim şayet burası koruma altında bir alan değilse uğrak bir yere benziyor sanki koruma demirleri vardı insan lar aşağı yanaşmasınlar diye seçim senin abim allah işini rast getirsin

django

Member
Kayıtlı Kullanıcı
3. fotoğraf gökyüzünü seyreden oturmuş deve

Turko

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ben paçalı horoz görüyorum tavuk demek istiyorum ama dilim el vermiyor horoz diyorum. 1. nolu fotoğrafı çektiğin noktadan sola doğru 20 adım at kayayı tekrar fotoğrafla o zaman daha net çıkar

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Ustam İlle bir benzetme yapılacak olursa bu figür devedir bence. Ustalarımdan öğrendiğim kadarıyla da kulakları yön veriyor ve hemen arkasındaki kayalığın altını gösteriyor şayet orada bir yığma var ise bakılması uygundur diye düşünüyorum.Ya da biraz daha sağda olan kayalar da olabilir sahada olan siz olduğunuz için tespiti en iyi yapacak olan sizsiniz. Yine de en iyisini değerli ustalarım bilir. Saygılarımla

Ekli dosyayı görüntüle 126827

Ekli dosyayı görüntüle 126828