Değerli üstadlarım BU nedir...

Ziyankar

Aktif Üye
Değerli üstadlarım BU bir yerdeki kayaya yapışık Monteli bir işarettiydi sağolsun arkadaş çok beğenip kırmış getirmiş sizce bu devemi deve değilse nedir ??
Yorumlarınızı bekliyorum emeğinize yüreğinize sağlık iyi geceler... saygılarımla

poseidon2023
ömer hattab
ragıp
ÖMER HATTAB

Son düzenleme:

ragıp

Uzman
jeolog ustam bir bakarmısın?
bu konuda siz çok daha iyisiniz
yanlış bir şey söylemek istemedim

selametle

jeolog

Co Admin
Co Admin
Koparıldığı anakayayı göremediğim için doğal değil diyemiyorum. Bu haliyle doğal. Çünkü kireçtaşları yeraltında bu tip oluşumlar sergiliyor. Genelde yeraltı mağaralarının bulunduğu alanlarda daha çok karşılaşılıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 139678

Kırmızı daire içindeki kaya parçası ana kayanın uzantısı, yüzeyine baksanız usta işi dersiniz, ortası delik, kır al evine koy heykel diye yutturabilirsiniz. :)
Yüzey sularının toprak altında aktığı kanallar içinde daha sık karşılaşılıyor.

ÖMER HATTAB

Operatör
vbr0Qr.jpg
Bulduğunuz yerin resmi de önemli
bana klasik mezar işaretleri gibigeldi
birkaçtane yılan kartal aslan
diğer tarafıda yine yılan at aslan.

Ziyankar

Aktif Üye
poseidon2023 hayırlı günler abicim baka yer derken bakan yermi? Yazdiniz doğrumu anladım...

Ziyankar

Aktif Üye
poseidon2023 hayırlı günler abicim baka yer derken bakan yermi? Yazdiniz doğrumu anladım...

Ziyankar

Aktif Üye
ÖMER HATTAB abim çevre resimler cumartesi günü inşallah emeğine yüreğine sağlık bakacam inşallah...

Ziyankar

Aktif Üye
jeolog abim emeğine yüreğine sağlık bulunduğu koparaldigi ana kaya hakkında benimde bilgim yok cumartesi ALLAH nasip ederse bulunduğu yere gideceğim anlatılana göre yüzey suyunun akmadığı bir yer ne bir göze ne bir pınar var yazın kurak kışın en fazla Aksa akar òyle bir yer saygılarımla...

jeolog

Co Admin
Co Admin
Simdi benim dere yatağı, su kanalı diye bahsettiğim zamanlarda bunu son 100 yıl içinde olarak düşünmeyin. O kayaların oluşumu kim bilir kaç milyon yıl önce gerçekleşti ve devamında da bu hallerini aldı. Jeolojik anlatımlarda yakın dönem dendiğinde bile bu 2-3milyon yıl olarak düşünülür :)