• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Degerli ustalar fikrinizi alabilir miyim ?

Balık hastası

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar bu fotograflari bir arkadasim yolladi.Onun istegi dogrultusunda paylasiyorum.Bu yer eski goc yoluymus.Ustunde hac isareti olan yuvarlak oyma tasin 5adim uzaginda ev var.disaridan akan cesme evin icinden yol yapmis.koyluler su kanalini derinlestirmisler evin icinden.evin icinde karsilikli iki tane somine var.bir tanesi bacali digerinde baca yok.arkadasim dedektorle bakmis.kasik catal cikmis ama her yer sinyal veiyormus.cesmenin onundeki tezeklerin sebebi de hayvanlar su icmeye geliyormus.evin icinde yapilan tek islem su kanaliymis .fikrini soyleyebilecek ustalardan yyorum bkliyorum
En son fotograftaki yazilar evin yanindaki cesmesnin karsisindaki duvarda.soylenenlere gore koydeki yerlesik hayattan once varmis bu ev.ermniler veya yunanlilar barinmis.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

palaks

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
söyle arkadaşlarına başka bir yer bulsunlar kendilerine, burada hiç bir define işareti yok rastgele

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
bina kesme kaşlar ile yapılmiş kendi içinde olmasada cevrede kesin birşeyler var hemde güzel şeyler cevreyi gezsin büyük yıkılmiş duvar kalıntıları kiremit parcaları olan yer olmalı

kapalı şömüneye alttan demirle vursun nasibi varsa aşarıya dökülür altın

Balık hastası

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam degerli yorumun icin cok tesekkur ederim.bizleer zaten acemiyiz bu ise yeni merak sardik. Evin etrafinda yazdiginiz gibi yikilmis duvar kiremit parcalari bir kalinti bakacagiz artik herangi bir kalinti buldugumuz taktirde fotograf cekip tekrar yorumlariniza suncagim tesekkur ederim.

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
cubuk kullanmayı bılen varmı

Balık hastası

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam ben cubuk kullanmasini bilmiyorum ama arkadasim cubuk ile bakacagini soyledi evin icine cubukmu tutalim usta bosluk tespitimi yapalim.

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
cubugu iyi kullanıyorsa evin içine baksın

önemli olan evin dışı 300 metreye kadar cevre bakın ve cevre resimleri arazide kesme kaya kiremit tugla parcları büyükk agaclar ceşme resimleyin

11.JPG

Balık hastası

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tamam ustam kısa zamanda dediklerinizi yapacagiz Allahın izniyle isaretlediginiz kesme tasinin onune her hangi bir islem yapacagizmi ustamm yorumunuz ve ilginiz icin cok tesekkur ederim eksik olmayın.

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
arazide o şekilde kesme taş var ise onu ve cevresini cekecen

yazdıgımı okuduysan yada cevap verdiysen sag altta ( Beğen ) diye yazı var ona baski yazdıgını bileyim ve sana cevap vereyim

şimdilik hayırlı günler

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim içeri yada dışarı bu taşlar toprağın altında büyük bir yapı olduğunu gösterir. Yada yapının kalıntısı üzerine inşa edildiğini. Yani burada cihaz desteği alman şart. Değerli tespiti yapabilen çubukçuda olması gerekir. Kolay gelsin.

Balık hastası

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sagolun ustam tesekkur ederim degerli yorumlariniz icin.

Balık hastası

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar 318 okuma sadece 2 ustadan yorum biraz daha beni aydınlatacak usta yokmu tesekkur ederim.

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
dadas_25 ve poseidon2023 ustalar gerekeni söylemiş. İcerden eşelenmis yapı taşları alta doğru devam ediyorsa sizde eşeleyin cihaz tutun . Yok devam etmiyorsa blok taşlar nerden gelmiş buraya onu bulmak kalıyor size. Selametle