• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Değerli Yorumlarınızı Bekliyorum Bölge Güzel

Doğadostu

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Ustalar 3 numaralı yerde kabartma yılan desenli çeşme mevcut.Ama tahrip edilmiş.

1 numaralı yerde 3 adet herbiri enaz 4-5 ton ağırlığında çok nizami bir şekilde bırakılmış kayalar mevcut.Üçgen şeklinde.

2 numaralı yerde (yerinden tam emin değilim ) kilise vardı ama şuan yok.

4 numaralı bölgede taşlara oyulmuş yuvarlak oymalar ve sal taşları mevcut.

buraya enson 10 yıl önce gittim , o zamanlar define falan ilgimi çekmiyordu bu siteyi görünce bunuda sorayım dedim.belki güzel bir yorum yada fikir edinirim.Bölge şuan kar altında kar eridikten sonra yerinde resim çekip eklerim.Ondan önce tüyo lazım nereye neye dikkat etmem gerektiği hakkında.

not: işaretlerin 3 kilometre batısında köy evinin bahçesinde kilo işi çıkarıldığı söyleniyor.yer ermeni mıntıkası.bunların dışında resim ve fikrim yok.

Keskingöz

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi madem defineye sardın, o halde kilise olan bir alanda standart nerelerde mezar olur nerelerde gömü olur bunları bilmen lazım.
epey bir yazıp çizdik. Oku geliştir kendini.
genel olarak standarttır sistem..

Cann

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Çeşme nin üstü ve ön tarafı ve ağaç var mı yanında bakarsın kilise nın bulunduğu yeri tam bulabilirsen iyidir ..

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi madem defineye sardın, o halde kilise olan bir alanda standart nerelerde mezar olur nerelerde gömü olur bunları bilmen lazım.
epey bir yazıp çizdik. Oku geliştir kendini.
genel olarak standarttır sistem..
Haklisin ustam....birde bu konu anlatimindakileri yakindan resimler ile gormek lazim.onsene onceki cografi yapi degismistir..ya orasi trafo sudeposu karakol agil vscs olduysa noolcak