• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Deve boynumu Akbaba kafasımı ?

dadas_25

Super Moderator
Süper Moderatör
Arkadaşlar ara-sira gittiğim bir yolun üst kısmında resimdeki yeri ilk defa farkettim fakat acelem olduğu için yakından resim alamadım. Düşüncelerinizi almak isterim.

IMG_20170530_160732.jpg

IMG_20170530_160727.jpg

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Ustam su kemeri gibi bir şey mi acaba kalıntı gibi yada doğal aşınma ile mi olmuş sağ ve sol tepelik kısımları inceleyip zemin altı değerli taraması yada boşluk taraması yapılırsa kafada soru işareti bırakmaz herhalde . Hakkında hayırlısı inşallah.

SAHBAZ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustat bence toprak altinda tarih yatiyor oyle bir izlenim aldim uzaktan hayirlisi ile..

Smokin

Moderatör
Moderatör
Ustat bence toprak altinda tarih yatiyor oyle bir izlenim aldim uzaktan hayirlisi ile..
Üstat çok hakli. Kesinlikle incelemeye değer. Ayrıca ilk resimi biraz inceleyince bir kafa figürü var gibi . Kaplumbağa kafasını andırıyor ama Kartal Gagasi da var sanki

Son düzenleme:

SAHBAZ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Cok guzel geldi uzaktan cografya@dadas_25 ustam muvaffak olman ve yakin resimlemen dilegiyle..

romAntik

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
papaz nereye bakıyor...?

IMG_20170530_160727.jpg

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
aga senin yaptını çorumlular yapmaz :20:

xxx.jpg

dadas_25

Super Moderator
Süper Moderatör
@poseidon2023 ustam çorumlu arkadaşlar sakın duymasın kırılırlar. İnşallah ilk fırsatta bu alanı detaylı incelemeye gideceğim. Ben ilk gördüğümde bunu deve olabilir diye yorumladım ama biraz dikkatli bakınca çok farklı bir yapı olduğunu farkettim. Alt tarafı yuarlak sutuna benziyor ama üstü akbabanın başına benziyor. Arka tarafındaki kayalar da uzaktan enteresan göründüler. [MENTION=12326]jeolog[/MENTION] ustam sizde bir bakarsanız memnun olurum. Acaba rüzgar ve yağmurdan böyle bir aşınma olabilirmi ?

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Üstüste binmiş taşlar rüzgar ve ya başka bir etkenden dolayı bu şekilde aşınma göstermez köşeli yapı sergilemez, mutlaka bir yumuşama olur geometrik yapıda... Tektonik bir hareketten dolayı olsa sadece üstüste konmuş gibi duran kayada enine kırık olmaz o bölgede bir çok yapıda bu şekilde enine bir kırık görünür... En zirve noktadan etraflıca gözlemlenmeli, ve benzer yapı var mı bakılmalı, varsa birbirleriyle karşılaştırılmalıdır, yok eğer tek bu yapı var ise başka bir mevzusu vardır. Ayrıca yine diğer dikine çıkmış kayalarla karşılaştırırsak ilk cümlemdeki etkenler onları da tabandan etkilemeliydi ve benzer sekilde alt kısım incelmiş üst kısım kalın kalmalıydı... Bu haliyle anlatabileceklerim bunlar... Kolay gelsin.

S:W:A:T

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam o kafanın altında sanırım devasa bişeyler yatıyor :) Ve o hala nasıl kırılmadan durmuş maşallah .. Sit alanı olma ihtimali yoktur sanırım ... Çok güzel yer .. pose usta zaten yorumu yapmış diğer ustalarım gibi .. Ama çok açık bir alan inşallah uzak bir yerdir hakkında hayırlısı abim :)

dadas_25

Super Moderator
Süper Moderatör
Malesef swat kardeşim işlek bir yol üstü diyebilirim. Buraya giderken yol ustundeki başka bir alan için detaylı resim çekmiştim yüklemeyi tamamlayınca onada bir konu açacağım :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Once yeraltinin tespiti.
Sonra yeraltindaki kiymetlilerin tespiti.
Sonra etrafina tel fens cekimi ve kilitli kapinin yapimi.
Sonra gunduz makina ile hizli bir calisma.
Ekibin kilik kiyafeti ozel olsun ve resmi gorunsun kiymetli ustam :)

Şirvan

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=12347]dadas_25[/MENTION] kaç tepe var orda 3 olmalı diye düşünüyorum 2 si gozukuyor 3 nerde her tepe farkli buyuklukte olmali

Mirkut

Super Moderator
Süper Moderatör
Resimdeki kayalarda mezar olasiigi cok yuksek ve kafanin baktigi yonde yani sag tarafinda yigma olabilirmi. Saglicakla kal