Devemi kaplumbağami ikilemde kaldim

kralbenim

Member
Kayıtlı Kullanıcı
DAHA ZEKİ OLMANIN TEK YOLU , DAHA ZEKİ BİR RAKİPLE
arkadaşlar yorumları bekliyorum yanlız çıkmam lazım işim bitince gözüm burda olcak. bölge mükemmel baktığı yönde 500 metre ilerde tümülüs var . ama bunun mantığı bu değil dediğim gibi bölge mükemmel . resimde gördüğünüz orda deve gibi geliyordu eve gelince fotolarda kaplumbağaya benzettim. kararsız kaldım .bölge iç anadolu

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bu tür yerinden oynaması muhtemel olan kayaların defineyle yada mezarla alakalı yapıldığını düşünmüyorum .

meratan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tek taraftan çekmişsin diğer taraflarınıda çeksen neye benzediği belli olurdu

ÜstaD1

Editör
EDİTÖR
Tümülüs varsa ve baktığı yönde ise devedir.

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
deve diye tabir edilen kayada murç izleri mevcut tahmini koparılmak istenmiş . Bulunan yerdeki kayalarda bir emare yoksa toprak altındadır etraflıca incelemek gerek bu resme göre benim fikrim bu . Tümülüs diye düşündüğünüz yerin resmi varsa konuya ekleyin Arkadaşlar gördüklerini yazıcakdır .

kralbenim

Member
Kayıtlı Kullanıcı
deve diye tabir edilen kayada murç izleri mevcut tahmini koparılmak istenmiş . Bulunan yerdeki kayalarda bir emare yoksa toprak altındadır etraflıca incelemek gerek bu resme göre benim fikrim bu . Tümülüs diye düşündüğünüz yerin resmi varsa konuya ekleyin Arkadaşlar gördüklerini yazıcakdır .
Resim çekme imkanim yoktu coban muhbirlik yapiyor resim cekemedim gizliden bunlari çekebildim. Tümülüs var ama altindan kalkamam surekli gozlenen bir yer

S:W:A:T

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Resim çekme imkanim yoktu coban muhbirlik yapiyor resim cekemedim gizliden bunlari çekebildim. Tümülüs var ama altindan kalkamam surekli gozlenen bir yer
Ah be sevgili ustam neden dertsiz başına dert almak istersin ki ? Herşeyi bu kadar iyi biliyorken birde ... Benden sadece dost tavsiyesi böyle yerler gece gündüzden daha iyi izlenir . Başını yakma sakınola . Her köyün gizli muhbiri vardır ve bu hep hasan , hüseyindir ... Prim almak için kendi dostlarını infaz ederler ... Dikkatli ol pek bulaşma . Kaplumbağa işi çok zordur dikkat et çok uzun zamanını alır nokta tespit hiçbir zaman edemezsin . Geceni gündüzünü vermen lazım emek ve zaman gerek . Tabiki de parada lazım çok yanlış insanlarla tanışırsın heba olursun dillendirirler senide yakarlar ...

kralbenim

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ah be sevgili ustam neden dertsiz başına dert almak istersin ki ? Herşeyi bu kadar iyi biliyorken birde ... Benden sadece dost tavsiyesi böyle yerler gece gündüzden daha iyi izlenir . Başını yakma sakınola . Her köyün gizli muhbiri vardır ve bu hep hasan , hüseyindir ... Prim almak için kendi dostlarını infaz ederler ... Dikkatli ol pek bulaşma . Kaplumbağa işi çok zordur dikkat et çok uzun zamanını alır nokta tespit hiçbir zaman edemezsin . Geceni gündüzünü vermen lazım emek ve zaman gerek . Tabiki de parada lazım çok yanlış insanlarla tanışırsın heba olursun dillendirirler senide yakarlar ...
Farkındayım herseyin ustam alan daraltmaya çalışıyorum illaki kolay olmaz şimdi demek istediğim şey şu tümülüs gün gibi ortada yani bu işaret onun değil ben çevreyi iyi gozlemledim ama işte coban karsimizdaydi mantar falan topluyoruz gibi ucbes mantar aldik elimize . Ama resim çekme şansım olmadi gözü bizdeydi bende sırtım cobana donukken el altından zar zor bunu cektim. Benim istediğim şu ustalar bi kafa yoralim elimizdeki resim bu. iyi kötü her fikir lazım herkes su resimlerde ne görüyorsa bakinca aklina neyi çağrıştırıyorsa onu yazsın. Her yorum bana altın degerinde o kadar.

H. Y. Ş

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Kaplumbağa veya deve, evet her ikisine de benziyor. Her ikisinde de 2 günde alınabilecek mal olmadığından başka yerler bakmak daha mantıklı. Oda mahsen tam tespit herşeye rağman yapılsa bile çalışma yolunda çıkacak blok kayalar işi aylara bile yayabilir. İlla uğraşırım derseniz, çoban vs olmayan birkaç saat içinde dedektör ile kolay parası var mı diye bakmak olacaktır. Ama şikayet olursa 5 dk içinde kolluk kuvvetleri yanında bitecektir. Hiç tavsiye etmiyorum.