• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

deveye benzeyen kaya ve tek buyuk oyma

yorgunum

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
resımlerın devamı var

Ekli dosyalar

yorgunum

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
devamıııı

slm ustalar resımsız konu acmıstım resım yukleyıp yenıden actım ustalar deve gıbı olan kayada bosluk var 3mt derınlık var kafakısmın altı gırıs gosterıyor 2 mt falan tunel ıle degerlı tesbıtını yaptım gumuste x oldu demır bakır alemınyum ve bozuk para bunlara tepkı vermedı

Ekli dosyalar

yorgunum

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
tek zemındekı oymanın 1mt hemen ustunde bıtane kaya yere gomulu resımde mevcut gumus ıle cubuklar x oluyor bakır demır alemınyum bozuk parada tepkı yok cubuklar baska yone donuyor oymanın mezarı orası olabılırmı ıcı toprak dolu bosluk vermeye bılırmı cunku o kayanın etrafındakı otlar kuru kısır kalmıs toprak sıyah yosun tutmus

vakko

İnterPreter
Kayıtlı Kullanıcı
Güzel Mezarınız var.Ama deve devedir benzetme olmaz. deve işareti nettir.Kayanız deve değil. Bak buda benim küçük deve.Görüntü olarak%100 deve değilmi.

Malesef deve değil.Deveyle alakalı hiç bir işlem buna uymadı.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
İlk resimdeki sunak bulunan kayanin 4 tarafini 20-30 cm ac. Kaya yanlara acilarak buyuyorsa sunakin alti mezar odasidir. Tokmakla kontrol edin .

yorgunum

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] ustam tarif ettigin gibi baktim cubuklarla tek eksik altin ve bronz yoktu senin yorumunuda bekliyorum bakir ve aleminyum cubuk kullandim ikisi ilede baktim aleminyum sende sade bosluga donuyormusbende metalede donuyor baktigim yerlere iki cubuklada baktim

Smokin

Moderatör
Moderatör
Beşinci resimde ki sol taraftaki kayayı yoklasaydiniz.

yorgunum

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=8594]vakko[/MENTION] ustam deve ye benziyor o yuzden dedim bende deveye benzetmiyorum diger cepheden zaten benzemiyor mezar nerde ustam peki sence

yorgunum

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] ustam iyi denk geldin ustam biz burda minarelden cok cektik kaynak teli ile bakiyorduk sen demistin bakir ve aleminyum cubuk la bakin yaptirdim baktim kaynak cubugu deveye benzeyen kayada bosluk vermedi aleminyum ve bakir bosluk verdi birde 1 resimdeki tek oymada bosluk yok ama ustam degerli veriyo ustundeki kayada hemen

vakko

İnterPreter
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=8594]vakko[/MENTION] ustam deve ye benziyor o yuzden dedim bende deveye benzetmiyorum diger cepheden zaten benzemiyor mezar nerde ustam peki sence
Mezar yön bilgim yoktur.Sadece oymanız için mezar yorumu yaptım.Konuya vakıf ustalar bilgilendirme yapacaklardir mezar yeri için. [MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] ustamı takip et derim bu konuyla alakalı.Nokta atış şaşmaz.

Son düzenleme:

yorgunum

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=14707]Smokin[/MENTION] ustam 5 resimdeki sondan 2 resim diger cephesidir deveye benzer kayanin arkasi ustunde oyma var zaten bosluk var ama cubukla ustunden baktik zemine indik etrafindan baktik kayayi gosteriyo ama kayanin altinda oda galiba devenin basina dogru tunel var 2mt falan

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] ustam tarif ettigin gibi baktim cubuklarla tek eksik altin ve bronz yoktu senin yorumunuda bekliyorum bakir ve aleminyum cubuk kullandim ikisi ilede baktim aleminyum sende sade bosluga donuyormusbende metalede donuyor baktigim yerlere iki cubuklada baktim
Aleminyum cubukla bakarken elinde hicbirsey yokken bosluk da carpi yapar veya gogse kapanir. Elinde metal varken de sadece carpi yapar. Bende metalin isaretini vermez. Aleminyum cubukta metalin isaretini alan varsa yazsin. Bizde tecrubelerinden istifade edelim insallah.

Yerlerin guzel.
Arazi uygun.
İlgilenmek lazim.

Kolay Gelsin.

BulursamKader25

Yönetici
Co Admin
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] ustam iyi denk geldin ustam biz burda minarelden cok cektik kaynak teli ile bakiyorduk sen demistin bakir ve aleminyum cubuk la bakin yaptirdim baktim kaynak cubugu deveye benzeyen kayada bosluk vermedi aleminyum ve bakir bosluk verdi birde 1 resimdeki tek oymada bosluk yok ama ustam degerli veriyo ustundeki kayada hemen
Yazilari eksik okumusun kardasim :))
Tekrar oku vakit bulursan.

Bu cubuklarla oyalanin biraz.
Cubuk tutuslariniz guzellessin,
Biraz tecrube kazanin hepinizi MİNERAL KATİLİ yapacagim biiznillah.

Metal tespiti kolay.
Once bosluk bulmakta maharet kazanin.
Asagida ne varsa krokisini cizer hale gelin.
Gerisi kolay insallah.

yorgunum

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] ustam aleminyum bende metale x boşlukta yanlara açılıyor bakırda aynı sekil x metalde boşlukta açılıyor saf aleminyum saf bakır bendeki çubuk elim boşken boşlukta boşluğu gösteriyo dolu ise içindeki metale x yapıyo o metal varsa ustam tek oymanın orda elim boşken x yaptı gümüşte x yaptı digerlerinde yapmadı başka yönlere döndü