• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Dikey Büyük Kare Oyma Çözümü Yapabilen Kardeşler Var mı ?

hierapolis

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bölgenin tüm resimlerini koydum açıklamalarıda paintte yapabildiğim kadar yaptım kusuruma bakmayın lütfen :(

ayrıca kare oymanın olduğu kaya oldukça hakim bir tepe karşısında herhangi bir kayalık ve ya tepe yok manzarası üst bölgesinden bakıldığında gerçekten muhteşem ve her yeri görebiliyor dediğim gibi yüksek hakim bir tepede bulunuyor kaya kütlemiz

kare oymanın dimdirek baktığı taraf güney doğu yan tarafı ise kuzey batı bölgesini göstermekte

kare oymanın altına doğru bakarsanız kayanın rengi farklı sanki su aşındırmışcasına rengi krem rengi olmuş

oymanın derinliği fazla emin olmak için çok kişiye sordum hepside kare oyma olduğunu doğruladılar

çok kişiye danıştım çok fazla fikir geldi sizlerinde bir fikrinizi almak isterim.

Ekli dosyalar

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
tepeyi de araştırmanızı tavsiye ederim. Rast geleWhatsApp Image 2017-09-16 at 15.28.20 (3).jpeg

hierapolis

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sağolun tekrar gittiğimde tepeye bakıcam

azzem

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
hierapolis kare oyma dediğin açılmış kaya mezar yan tarafta bişeyler var ümidiyle çalışma yapılmış bayağı dağıtmışlar

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Azzem ustama bende katiliyorum orasi acilmis biryer. Fakat orayi gosteren bir isaret goremedim bu dusundurucu. Yapabiliyorsaniz kayalik alanin onunden ve ustunden bir hat cizerek bosluk bakin kardesim. Selametle

timur964

konularim
Süper Moderatör
karenin sol tarafında açık renk olan bölümde boşluk bakın .. kısmet

hierapolis

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam nasıl açılmış kaya mezar ben herhangi bir mezar tablosu göremedim ?

hierapolis

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@azzem Hocam nasıl açılmış kaya mezar ben herhangi bir mezar tablosu göremedim ?

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Daha önce burada çalışma yapılmış. Ama kısmet bu işler bakmanızda fayda vardır ama ben vaktimi buraya harcamazdım..

Smokin

Moderatör
Moderatör
Ustalar gerekeni söylemiş. Atı alan üsküdarı geçmiş. Nasibiniz varsa size de birşeyler çıkar. Oraya yönlendiren işareti bulursan o zaman işin rengi değişir.

azzem

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
hierapolis kurbanım bu fotoda anlaşılıyor açılmış yer olduğu
WhatsApp Image 2017-09-16 at 15.28.19 (3).jpeg

hierapolis

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sağolun ustalar ben buranın erkek kaya mezarı olduğunu düşünüyordum horasanla kapatılan yerinde kayanın dibinde biryerlerde oduğunu düşündüm bu konuda haksızmıyım yani yanılıyormuyum yan tarafta çalışma yapılmadı yol kenarı olduğu için çalışma yapılan yerde daha önceden düşecek gibi duran kayalar vardı onları belediye çalışanları yıkıp yola düşmesini engellediler daha güvenilir hale getirdiler sadece

hierapolis

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
azzem ustam bu nedir fotoğrafta büyük gözüküyor sanırım bu gördüğün oyuk kenarları 18 19 cm arasında bir oyuk uzaktan çekilmiş olan kare dediğim yer burası yani bu ne olabilirki açılmış olsun içine bişey koyulmaz bile çok küçük benim elimden biraz daha büyük sadece

azzem

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
hierapolis bu açıdan büyükmüş gibi gözüküyor istersen güneş ve gölgenin daha dengeli olduğu bi zamanda aynı yeri yanına büyüklüğünü anlayabileceğimiz bişeyler ( sigara paketi v.b ) koyarak bi daha fotola daha iyi anlaşılır

DİVANE

Moderatör
Moderatör
kardeşim ustalarıma bende katılıyorum bu resme göre açılmış görüntüsü veriyor işaretlediğim yeri bir kontrol et kolay gelsinWhatsApp Image 2017-09-16 at 15.28.18 (1).jpeg