Dikkate alınacak hikayeler

Dampiel

Aktif Üye
Selamun aleyküm başımızdan geçen ya da başkasından duyduğumuz ibret alınacak manevi olaylar hikayeler varsa burda paylaşalım inşallah..

8 yaşlarındayım bademcik ameliyatı oldum evdeyim ve bir akşam babama ağladım bana saat al diye babamda sabah işe giderken anneciğime 5 lira bırakmış bana saat alsın susiyim diye neyse kahvaltı yaptık rahmetli babanneciğim annem ve ben evde oturuyoruz kapı çaldı koştum kapıyı açtım kapıda öyle biri varki hala gözümün önünden gitmez silüeti..yeşil cübbeli sarıklı üstü tertemiz mis kokulu bembeyaz sakallı bıyıksız bembeyaz yüzlü yanakları kıpkırmızı elinde bir kuru ağaç dalı omzunda heybeli bir amca buyur amca dedim anneni çağır evladım dedi öyle diyince ben tanıdık biri zannedip kapıyı açık bırakıp içeri gittim annemi çağırdım annem geldi amcayı görünce birden bismillah çekti ..(hâla annemde anlatır ben böyle bir insan görmedim diye!)..neyse anneme döndü kızım ben dilenci değilim içerde 5lira var onu bana getir dedi! annemin gözleri fal taşı oldu korkarak içeri gidip babamın benim için bıraktığı 5 lirayı aldı amcaya götürüyordu ben baya ağladım verme diye annemde parayı bıraktı ve babannemden 5 lira istedi kapıda amca var ona veriyim dedi. Annem babbannemden aldığı 5 lirayı amcaya götürdü uzattı amca dediki kızım ben bu parayı alamam haram kokuyor bu dedi! Sen içerdeki 5 lirayı getir dedi.(Rahmetli babannem parasını bankaya koyuyordu!) Neyse annem gitti içerden babamın bıraktığı 5 lirayı aldı amcaya verdi amca dediki bu parayı vererek iyi ettin kızım dedi!

Sonra benim başıma dokundu bu evladımız biraz sıkıntılar hastalıklar atlattı yine atlatıcak ama iyileşecek Allahın izni ile dedi elindeki sopaya tutturdu beni birşeyler okudu üfledi.(Bademcik ameliyatı olmuştum ve bu olaydan sonra 2 ameliyat daha oldum ondan sonra hasta bile olduğumu hatırlamam Allahın izni ile!)

şimdi kapıyı kapatın arkamdan bakmayın dedi annem kapayı kapattı ama merak işte hemen cama çıktı bekledi amca nereye gidecek diye.. bekle bekle amca yok başka yerden gitmesi imkansız binadan çıktığı anda camdan görünür annem dediki bu dilenciydi herhalde başka dairelere gitti in bir bak dedi ben indim bütün dairelere tek tek sordum para isteyen yaşlı bir amca geldimi diye herkes yok dedi o gün bugündür bu olay hep aklımda o kimdi? niye geldi? keşke bir daha görebilsem onu...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
bazen Hızır a.s ama çoğunlukla o bölgeden sorumlu ervahtır. Ara ara görünürler.

Allah dostları öldükten (emaneti teslim ettikten) sonra da görevlendirilirler.

Yalnız “arkamdan bakmayın “ dediğine göre o dönem yaşayan bir Allah dostu imiş. Dualarınız kabul olmuş ve tayi mekan ederek gelmiş.

Ağır bir konudur.

Siz dua edin şahsına ayetler okuyup ruhuna hediye edin.

Son düzenleme:

Gcguess

Aktif Üye
Bundan 10 _ 11 sene önce hastanede çalıştığım bir dönemde kapının önüne zehirlenmeye çıkmıştım hava çok sıcak bunaltıcı

Tam içeri girmeye yeltenirken yaşlı bir amcanın selam verdiğini duyup geri döndüm elinde bastonu aleykumselam deyip biraz sohbet ettik bana nereli olduğumu sordu söyledim

Öyle bir iç geçirdiki hayırdır amca dedim
Çok Uzun yıllar orada kaldık sonra göç etmek zorunda kaldık dedi siz nerelisiniz dediğimde biz ermeni kökeniyiz evlâdım dedi

Sana birşey soracağım oltuda bir köprü var adı şu bilirmisin dedi tabi bilmediğimi söyledim hakkatende bilmiyorum halada bilmiyorum dediği köprüyü çok araştırdım ama bilen yok

Ne oldu ki amca dedim oltu ya gidiyormusun diye sordu uzun yıllardır gitmediğimi söyledim gittiğinde o köprüye gidermisin dedi

Baktım yüzüne ne yapacam köprüde
Bak beni iyi dinle evlâdım o köprüye gittiğinde ayağına in alttan yukarıya doğru bak üstte küçük bir kilit göreceksin dikkatli bakman lazım

Eee dedim sonra orayı ac içindekileri al onlar senin hayatını değiştirecek ama senden istediğim orada bir kağıt var onu bana getir

Ya dedim amca git işine dalgamı geçiyorsun benimle

Baktı yüzüme sen dedigimi yap dedi
Peki dedikeleini yaptım diyelim de ben seni tekrar nerde bulacam

Güldü sen git oraya onları al ben seni bulurum diye söyledi sonra hadi Allah emanet ol diyip gitti

O gün bugündür hep düşünürüm bu neydi diye halada bir açıklama bulamadım

Varsa bir fikri olan benide aydınlatırsa sevinirim

Dampiel

Aktif Üye
bazen Hızır a.s ama çoğunlukla o bölgeden sorumlu ervahtır. Ara ara görünürler.

Allah dostları öldükten (emaneti teslim ettikten) sonra da görevlendirilirler.

Yalnız “arkamdan bakmayın “ dediğine göre o dönem yaşayan bir Allah dostu imiş. Dualarınız kabul olmuş ve tayi mekan ederek gelmiş.

Ağır bir konudur.

Siz dua edin şahsına ayetler okuyup ruhuna hediye edin.
Okumaya çalışıyorum ustam küçüktük birşey yapamadık şimdi tekrar görebilsem..Sizlerinde varsa hikayeleri burda paylaşalım ibret alalım inşaallah.

Dampiel

Aktif Üye
Benim başıma gelse böyle birşey oltudaki bütün köprülerin gidip altına bakardım :)

Gcguess

Aktif Üye
Benim başıma gelse böyle birşey oltudaki bütün köprülerin gidip altına bakardım :)
Oltunun en eski köprüsü bu ustam oda 1 ay önce gittim en son çok uzun seneler önce yenilenmiş oltu çayını genisletmisler fakat orada ilginç birşey var da merkez olunca inip bakamadım açıkçası

Kime nasip olur bilmem varsa gerçeklik payı tabi

Ekli dosyayı görüntüle 231873

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Oltunun en eski köprüsü bu ustam oda 1 ay önce gittim en son çok uzun seneler önce yenilenmiş oltu çayını genisletmisler fakat orada ilginç birşey var da merkez olunca inip bakamadım açıkçası

Kime nasip olur bilmem varsa gerçeklik payı tabi

Ekli dosyayı görüntüle 231873
haci abi o kagidi niye istemis koprunun tapusumuymus o kagit ..kendi niye almii.alismislar tabi millete surda gomumuz kaldi gidin cikarin demeye.masa varken elimi yakmiim demistir.

Gcguess

Aktif Üye
haci abi o kagidi niye istemis koprunun tapusumuymus o kagit ..kendi niye almii.alismislar tabi millete surda gomumuz kaldi gidin cikarin demeye.masa varken elimi yakmiim demistir.

Valla bilmem ustam zaten amcanın ayakta durmaya dermanı yoktu köprünün tapusumudur yoksa bizimi yedi saf gordude :)

ipek yolu

Aktif Üye
bi hikayede benden olsun ustalar 2000yillarinda bizim pederin isleri bozuluyor istanbula gidiyor ramazan ayinda iftar cadirinda Eyup Sultanda bi amcayla oturuyor islerinden bahsediyor vs vs amca diyorki namaza gidelim tabii bizimki orali degil ama tamam diyor icindende bu kalabalikta nerden bulacak beni diyor yemek bitiyor hengamede amcayi kaybediyor lavoboya gidiyor omzunda bir el hadi diyor namaza yine tamam diyor disari cikiyorlar nasil buldun beni diyor.amca kafa salliyor iceri disari derken amcadan kurtulmaya calisiyor.evide mezarligin yaninda tenhada kafayi bi kaldiriyor kapinin önunde hadi diyor vakit daraldi namaza tabii bizim peder hem korkuyor hem gidiyor namaza.sabret diyor az kaldi.camide yine kayboluyor peder korkmaya basliyor zaten is bozuk alacaklilar pesinde evin kapisini acarken allah kabul etsin evlat dy ses duyuyor ama kimse yok bagiriyor kim var orda dy benim evlat ben eyup diyor