• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Dikkatimi çekti sizin yorumunuz?

Gez

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Doğa gezisinde dikkatimi çekti taşlar çimento alternatifi bisilerle yapıştırılmış gibi. Ne diyeceginizi merak ettim. IMG-20170709-WA0007.jpg IMG-20170709-WA0006.jpg IMG-20170709-WA0005.jpg IMG-20170709-WA0004.jpg IMG-20170709-WA0003.jpg IMG-20170709-WA0002.jpg IMG-20170709-WA0001.jpg

Çevrede bir on metre kadar aralıklarla daha küçük benzerleri de vardı...

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Gez
ustam
hoş geldin
iyi formlar

evet görsellerin aşikar
mevcut resimlerde
sizlerin dikkatini çeken
emareler nelerdir

hele bir bizi bilgilendirsen

selametle

timur964

konularim
Süper Moderatör
[MENTION=16399]Gez[/MENTION] hoş geldiniz konuyu ilgili bölüme taşıdım baksın ustalar

Gez

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu konuda bilgim hiç yok benim. Dediğim gibi çok dikkatimi çekti o yüzden paylaştım ilgili arkadaşlar ne düşünür diye. Taşların yapıştırılmış olması ilk dikkat çeken yani doğal bir oluşum gibi gelmedi . Bir de o bölge hani bir mesire alanı fialn değil pet şişeler dahası yığının önünde kazılmış gibi çukur fialn vardı. hani sanki birileri kurcalamış gibi o yüzden daha da fazla dikkatimi çekti. Yakınında bir dere var ve 100-200 metre mesafede halka açık olamyan büyük bir mağara var ...

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bu konuda bilgim hiç yok benim. Dediğim gibi çok dikkatimi çekti o yüzden paylaştım ilgili arkadaşlar ne düşünür diye. Taşların yapıştırılmış olması ilk dikkat çeken yani doğal bir oluşum gibi gelmedi . Bir de o bölge hani bir mesire alanı fialn değil pet şişeler dahası yığının önünde kazılmış gibi çukur fialn vardı. hani sanki birileri kurcalamış gibi o yüzden daha da fazla dikkatimi çekti. Yakınında bir dere var ve 100-200 metre mesafede halka açık olamyan büyük bir mağara var ...
taşların yapısı konusunda [MENTION=12326]jeolog[/MENTION] dostumuzun yardımına baş vuralım
birdeo sözkonusu mağara hakkında biraz bilgilendirsen, görsel sunsaydın ustam

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@Gez
ustam,
kayalığın altındaki mağara hakkında
bizi bilgilendirirmisin?
içeride ne var,
kaç m2
tünel vb var mı?

Gez

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kayalığın altında değil mağara 200 metre yakının da. mağara halka açılmayı düşünülmüş yıllar önce ama öyle kalmış sanırım. Bir ünüversite mağaraya girmiş sadece tek video onlara ait mağara hakkında . bizde deli cesratei cep tel ışığıyla bi girdik biraz ilerleyip çıktık ağzı çok dar ilerisi genişlio resmen salonu var D ama konu mağara değil mağarayı şeyden belirttim. Hani konum açısından etkisi bir döneme ait mezarlık oalbilrmi tercih nedemidir gibiydi. kayalıkalrın aşağısı dere 20 metre mesafe de ... Aslnıda bölge bilinen bir yer mesire alanına epey yakın ama orda piknik yapanların %98 i mağaradan biel habersiz. Köylüler biliyor girilmediğini girenin çıkmadığını söylüyorlar. Bir üniversite girmiş gayet sorunsuz çıkmış. Bizde girdik çıktık tabi biz mağaranın 10 da birini görebildik. DAha ilerisi sulu zaten ki ilerlediğimizde acayip bir uğultu sesi vardı su sesi sanırım yada hani üzerinden otoban gçer öyle bir ses. :D

Gez

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
daha ilk 1"00 metrede 3 ana kola ayrılıyor o yüzden girmek sakıncalı görülüyor sanırım.

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Yapı doğal, bu tip oluşumlarda oyuklara, mağaralara (Küçük oda şeklinde) ve yüzeyde bulunan yapılarda aşınma ve bozulmaya rastlayabilirsiniz sanki bina kalıntısı izlenimi oluşturabilir... Ben böyle bir kaya oluşumuna birşey saklamazdım gömmezdim.

Pscyhe

Engellendi
Alan gayet dogal bisey cikmaz burdan ama magara olayi icin bisey diyemem gerekli resimler eklenirse bakip yardimci olmaya calisiriz

fatih7979

Super Moderator
Süper Moderatör
buranın sonuna kadar gıdeceksınız muhtemelen kaçış yolu olarak yapılmış yerlerden bırı romalılardan kaçan bizanslıların kullandıkları yol genelde boyle magarada dırek donuslerın oldugu yerlerde bazı buluntular cıkmış daha oncesınde ama gormek lazım