• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Diktörtgen oyma 3 kademeli

Noone

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
aşağıda paylaşmış olduğum resimlerdeki kaya mezarı bulduk 2 oda açtık fakat hiç bir şey elde edemedik. yaklaşık 1.5m kalınlığında 2 duvar arkası oda açıldı. açılan oda duvarları zemin taşları kullanılarak yapılmıştır. oda tamamen sıva yapılarak aynı malzeme ile kaplanmıştır. merak ettiğim konu odaların ikisininde hiç açılmamış olmasına rağmen boş çıkması.

yorumlarınızı bekliyorum.

Cani bebe06

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
nasl olur degerli olmasa bile ufak bi obje falan çıkmadımı yani.makina tutdunuzmu.içeri

Cani bebe06

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
duvarlarda boşluk tespiti yapdnzmı yada zeminde

fatih7979

Super Moderator
Süper Moderatör
dönem soygunu yemıstır

Noone

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İlk defa biz açtık yapıyı dönem soygunu yeme gibi bir olay olamaz. zeminden 5 metre üstte duvarda boşluk alınarak 1.5m duvar kırılarak açılmıştır.

SANDIK MEZAR olasılığı üzerinde yorum yaparmısınız diye bekledim fakat anladığım kadarıyla
konuyla ilgin yada bilgin yok.

fatih7979

Super Moderator
Süper Moderatör
dönem soygunu demek sadece bilgisizlikten dolayı yorum yapayımda kaçayım
şimdi ukalalık etmeyı bırakda dınle sen acmadın demedım zamanında 2000 yıl once bu mezarı yapanların donemındekı mezar soyguncuları yanı o zamanın çakalları almıştır dedim aynı şekılde kapatttıkları ıcın bunu kımse bılemez bu bır actıgın sandık mezar ıcınden ufak tefek seyler harıç hıc bır sey cıkmayadabılır bır daha ukalalık edersen sıteden atarım bu ıkı

Cani bebe06

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
aman fatih usta sakin olun sitenn kuralları ögrenecek arkadaş daha yeni ellam bu badallarda coook yürüyecek .arkadaş. :) :)

Nostradamus

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Dönem soygununu içinde bulunduğumuz dönemle karıştırmış galiba arkadas.
O yüzden bu israri.

Ek olarak bu forumda konulariniza yapilan her yorum fikir paylasma amaçlıdır.
Kimse art niyetli olarak yorum yapmıyor , herkes elinden geldiğince bildiği kadarıyla yorum yapıyor yönlendiriyor.
ukala ukala cevaplar vermenize gerek yok.

Noone

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
şimdi ukalalık etmeyı bırakda dınle sen acmadın demedım zamanında 2000 yıl once bu mezarı yapanların donemındekı mezar soyguncuları yanı o zamanın çakalları almıştır dedim aynı şekılde kapatttıkları ıcın bunu kımse bılemez bu bır actıgın sandık mezar ıcınden ufak tefek seyler harıç hıc bır sey cıkmayadabılır bır daha ukalalık edersen sıteden atarım bu ıkı

Cani bebe06
aman fatih usta sakin olun sitenn kuralları ögrenecek arkadaş daha yeni ellam bu badallarda coook yürüyecek .arkadaş.​
Nostradamus
Dönem soygununu içinde bulunduğumuz dönemle karıştırmış galiba arkadas.
O yüzden bu israri.

Ek olarak bu forumda konulariniza yapilan her yorum fikir paylasma amaçlıdır.
Kimse art niyetli olarak yorum yapmıyor , herkes elinden geldiğince bildiği kadarıyla yorum yapıyor yönlendiriyor.
ukala ukala cevaplar vermenize gerek yok.​

bizim açtığımız yapı kayalar ufalanarak harç yapılarak 1.50 m kaya dışına içten ve dıştan sıvalı şekilde yapılmış. Dönem soygunu yapan arkadaş içten sıvalı yapıpta kapatamaz yapıyı. bende hata var haklısınız tam olarak izahatinde bulunamadım .öncelikle forumda yeni olabilirim ama 25in üzerinde mezar açtım. dönem soygununu çok gördüm ve bundan dolayı dönem soygunu değil diyorum. Ama öncelik olarak yorum yapan arkadaşın ne olduğunu bilmeden dönem soygunu yemiştir demesi yanlış bir cevap bana göre. bunun da ukalalığı olmaz. burada bilgi paylaşımı yapıyorsun ve gerekirse tartışabilirdiniz.

kabakburgiba

Super Moderator
Süper Moderatör
no one hayır bir kardeşim şu konun çok güzel bir yere gelebilir.sende belki çözüme ulaşabilirdin. 2 foto koyup bu işi kim çözebilir burda sen önce kendine bi sor. ne cevap verebilirsin.önce fotolaman yetersiz,bilgi yetersiz,fatih ustamıza yazdığın doğru değil.kırıcı olmamaya çalış.özür dilemekte bi erdemliktir.sakin sakin sakin. şimdi ta biki istersen.bu işi biraz detaylandır.sağı solu doğu batı yön,ölçü,derinlik,tünel var diyor.etrafında daha bi şeyler var diyor.yani kısaca burda bi yaşam var diyor. detaylandır be kardeşim,çokmu zor.önemli olan senin sonuç alman.bize bi şey yok. tşk.

Noone

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
konuyla ilgili olarak da detay talebinde bulunulması gerekirdi. tabi bunu size Aydın dan Salih Önal'ın öğretmiş olması lazımdı.

kabakburgiba

Super Moderator
Süper Moderatör
sercan ustam çaktırmadan bak ne sordu.istersen kulak ardı etme.belki paran orda odada saklıdır.bu iki odanın yapılış amacı farklı olabilir.vazgeçilmiş olabilir.belki ihtiyaç hasıl olmamıştır.gören de bulanda sensin.açanda sensin. ya nasip.biraz sır saklar gibisin.

fatih7979

Super Moderator
Süper Moderatör
bizim açtığımız yapı kayalar ufalanarak harç yapılarak 1.50 m kaya dışına içten ve dıştan sıvalı şekilde yapılmış. Dönem soygunu yapan arkadaş içten sıvalı yapıpta kapatamaz yapıyı. bende hata var haklısınız tam olarak izahatinde bulunamadım .öncelikle forumda yeni olabilirim ama 25in üzerinde mezar açtım. dönem soygununu çok gördüm ve bundan dolayı dönem soygunu değil diyorum. Ama öncelik olarak yorum yapan arkadaşın ne olduğunu bilmeden dönem soygunu yemiştir demesi yanlış bir cevap bana göre. bunun da ukalalığı olmaz. burada bilgi paylaşımı yapıyorsun ve gerekirse tartışabilirdiniz.
o zaman baska yerden gırısı vardır ıcerıyı sıvayan adam baska yerden cıkmış acan muhteremde on tarafını sıvamıstır hem onden hem arkadan sıvayan sahıs nerden cıkacak arkadaş kendı soyledıgın benım soyledıgımı dogruluyor