Dinozora benzetiyorum.

Ibrhm

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Dinazora benzetiyorum.

Bu fotoğraflar doğalmı, bölge araştırmaya değermi? Birde arka tarafından çektiğim resimde altta görülen sıralı taşlar kayanın düz durması yana yatmaması için özellikle konmuş destek amaçlı ,diğer yan tarafından kumları elimle açtım küçük düz taşlarla zemin düzeltilmiş üzerine kum serilmiş ve üzerine bu kaya konmuş sanki.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

The King1

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu yokluk oldugu surece biz daha cok benzetiriz :) Allahim kalbimize gore versin.

Ibrhm

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Allah sağlığımızdan eksik etmesin ,gerisi düzelir@The King sen işte yeterki gönülden, Cümleten kandiliniz mübarek olsun.

R00T

Profesyonel
Moderatör
Pagan dönemi fügürleri bazen böyle olur aksini iddaa eden var mıdır ??? Burası blok kayalık yere bakar rampa aşağı doğru olan mağara ve tünel girişi olabilecek yerlere.Burası kiliseye yakın bölge nekropole yakın mevkii olmalı.Eski kale çok uzak eğildir.Doğrumu ?

Mal bulanındır

Moderatör
Moderatör
Bu fotoğraflar doğalmı, bölge araştırmaya değermi? Birde arka tarafından çektiğim resimde altta görülen sıralı taşlar kayanın düz durması yana yatmaması için özellikle konmuş destek amaçlı ,diğer yan tarafından kumları elimle açtım küçük düz taşlarla zemin düzeltilmiş üzerine kum serilmiş ve üzerine bu kaya konmuş sanki.
Bu kayanın kendisi mezar olamaz mı..bu citlat bakalım sürpriz yumurtayı.necikarsa bahtina

Ibrhm

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=2370]Root[/MENTION] hocam bölge oldukça devasa kayaların olduğu ,kayalığın üç köyün sınırlarına kadar gittiği büyük bir mera alanı, çevrede başka işaret göremedim,bir,iki koltuk taşına benzer kaya var. 2 ,3 km ilerde adı kale olarak geçen yer var. Yakın birde yaklaşık 7 sene önce bizim köyde benimde gördüğüm kırık testi kulpunda, okadar özenli mersedes ambleminin aynısı vardı. O zamanlar ilgimi çekmediği için ilgilenmemiştim yakınındaysa köylünün ,höyük diye adlandırdığı yer var.

Ibrhm

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=19565]Mal bulanındır[/MENTION] hocam test ettim keserle boşluk veren bir yeri tespit edemedim.

deli firat

DOĞACI
Süper Moderatör
Ibrhm yine doğal ha gayret birazda yukarılara doğru araştır

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bence doğalll

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Komodo Ejderi gibi durmuş :) horasan testi şart ayrıca burayı geniş bir cepheden fotoğraflaman mümkünmü.Volkanik yapı olma olasılığıda var.Hayırlısı.

AKIINCI

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bir şeye benzemesede içimizde ki aşk sağolsun çoğu şeye benzetiyor :) Doğal bencede

kaynak

Moderatör
Moderatör
Hikaye...Dişi mi , Erkek mi ? mevkide kaplumbağ var denildi orjinalmi , evet orjinal yeni tespit edildi , iyi gidelim gösterin bakalım.Noktaya gelindi kaya bana bakıyor ben kayaya:) bu kaplumbağ değil dedim doğal normal bir kaya , ısrar edildi bu kaplumbağ,,,değil,,,kaplumbağğ,,,
kaplumbağ ise göster o zaman dişimi erkek mi :D Aksiyonu ve macerayı seviyoruz sanırım eh buda olmasa o yol cekilmez :)

Keskingöz

Moderatör
Moderatör
Burası gözüme gözüme çarpıyor bir bak bakalım.

B2FE4D74-9A9F-4B0A-A3EF-25C0A6EF22C6.jpeg

Meltun

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1968 li yıllarda asker ocağında okuma yazma bilmeyenler için eğitim öğretim amaçlı yapılmış "Ali okulları" vardı
eğitmen tahtaya bir kaplumbağa resmi çizer altına hecelere ayrılmış şekilde KAP LUM BA ĞA yazar. İyice anlaşılsın diyede bir kaç defa kendisi okur.Anlaşıldığına kanaat getirdikten sonra birini kaldırır.
-Evladım oku bakalım !
- TOS BA ĞA !