• Sorularınız için KAYIT olmalısınız.

Diş Ağrısına Çözüm

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Sevgili arkadaşlarım, canlarım, ustalarım.

Yaklaşık iki haftadır çok pis diş ağrısı çekiyorum. Dişçiye gittim; yirmilik dişimin çürüdüğünü söyledi. Yek çaremiz var, çekmek. Fakat iltihaplanma ve apse sebeyile çekemiyoruz. Antibiyotik ve ağrı kesici ile iki haftadır iltihabın çekilmesi için uğraşıyorum. Ama iltihap bir türlü gitmiyor. Artık ağrı kesici de fayda sağlamıyor. Canım hiçbir şey yapmak istemiyor ağrı yüzünden. Mübarek ramazan da araya girince inanın yaşayan ölü gibi dolanıyorum şu dünyada.

İnternette okumadığım forum kalmadı. Çözüm yok. En iyisi dedim bir de ustalarımın hayat tecrübelerinden faydalanmaya çalışayım.

Önerilerinizi dinlemeye hazırım. Ne yapmam lazım dostlar? Derdime derman lütfeder misiniz?

Sevgiler.

Son düzenleme:

maksim

Engellendi
doktorunu değiştir... benimde başıma geldi birinin geçiremediği ariyi diğeri 5 dakikada geçirdi !

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Sirke usdam al ağrıyan taraf neresi ise orda beklet yarım çay bardağı.

S:W:A:T

Operatör
doktorunu değiştir... benimde başıma geldi birinin geçiremediği ariyi diğeri 5 dakikada geçirdi !
Katılıyorum .. Direk özel hastaneye geçiş yap .. Çok bile beklemişsin .. Çok ÇOk geçmiş olsun .. Geçen bununla ilgili bir haber okudum .. Aynı senin gibi ağrıları olan birisi arkadaşının verdiği ilacı iltihabın üzerine koymuş 80 gün civarı komada kalmış .. :) aman allah korusun abim . Sen en güzeli hastaneyi direk değiştir .. 100 lira fazla olsun temiz olsun

Şirvan

Uzman
Bol sarimsaklı yogurt ye. Ağrıyan yere karanfil koy ısır cok ağri yapar 15 dak da keser. Geçmiş olsun kardeşim

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Sevgili arkadaşlarım, canlarım, ustalarım.

Yaklaşık iki haftadır çok pis diş ağrısı çekiyorum. Dişçiye gittim; yirmilik dişimin çürüdüğünü söyledi. Yek çaremiz var, çekmek. Fakat iltihaplanma ve apse sebeyile çekemiyoruz. Antibiyotik ve ağrı kesici ile iki haftadır iltihabın çekilmesi için uğraşıyorum. Ama iltihap bir türlü gitmiyor. Artık ağrı kesici de fayda sağlamıyor. Canım hiçbir şey yapmak istemiyor ağrı yüzünden. Mübarek ramazan da araya girince inanın yaşayan ölü gibi dolanıyorum şu dünyada.

İnternette okumadığım forum kalmadı. Çözüm yok. En iyisi dedim bir de ustalarımın hayat tecrübelerinden faydalanmaya çalışayım.

Önerilerinizi dinlemeye hazırım. Ne yapmam lazım dostlar? Derdime derman lütfeder misiniz?

Sevgiler.
Gecmisnolsun birader 3 taneb20lik disini cektiren biri olarak ve bitanesi ameliyatla..aprol veya mazejik kullan agri kesici olarak...ayrica sikintili disini guzelce fircala derlerya kanarana kadar sonra discilerin kulkandigi yesil bir su var..eczabede bulabilirsin onla gargara yap cok rahatlatir..yazdigim agri kesiciler iltihapli agrilarbicin oldugunicin ise yarar...

zaz12

Bilgili Üye
Cok çok dış acısı çektim. Dış acısı kabir acisidir derler.
Bak ılık su ve tuz ile gargara yap sonra agriyan tarafa yat.
İyi gelir inşallah. Diş ağrısı için bir dua var onu oku çok iyi de gelir.cok geçmiş olsun.Allah acil şifa versin.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Ufak bir sarımsak parçasını dişinin içine koy. Yarım saate geçer allahın izni ile . Geçenlerde bana oldu . Kafamı duvarlara vuracak kadar delirtti. Ayrıca diş ağrısı insan enerjisinin %25 ini götürür.
Ve en önemlisi bunun bir duası vardı. Çok tesirli. Okuyun geçecektir inşallah
Osman İbnu Ebi’l-As (Anh) anlatıyor: “Hz Muhammed (s.a.v)’e müslümanlığı kabul ettiğimden bu yana vücudumda yoğun olarak hissettiğim ağrıyı söyledim, ve Hz muhammed s.a.v buyurdularki ellerini bedeninde ağrıyı hissettiğin yere koyarak söyleyecek olduğum duayı zikret buyurdu,

Dua : 3 defa eüzü besmele çektikten sonra, ( Eûzü bi-izzеtillahi vе kudrеtihi min şĞµrri mâ еcidu vе uhâziru.) ( Bir Çok Defa)
Anlamı : Vücudumda bulunan hastalığın şerlerinden Allahü Teala’nın kudret ve izzetine sığınıyorum,
Zikri çokca çektinten sonra Allahü Teala bana şifa verdi ve rahatsızlığımdan eser kalmadı, Hal böyle olunca bu zikri diğer kişilere ve ehlime duyurdum..

Tuna42

Member
Kullanıcı ustam hidrolik fren yağı pamuğa damlatip disinizin üzerine koyun sabaha kadar agriniz olmaz tabi bu kesin çözüm değil doktorunuzu degistirmenizde fayda var saygılar

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Katılıyorum .. Direk özel hastaneye geçiş yap .. Çok bile beklemişsin .. Çok ÇOk geçmiş olsun .. Geçen bununla ilgili bir haber okudum .. Aynı senin gibi ağrıları olan birisi arkadaşının verdiği ilacı iltihabın üzerine koymuş 80 gün civarı komada kalmış .. :) aman allah korusun abim . Sen en güzeli hastaneyi direk değiştir .. 100 lira fazla olsun temiz olsun
Özel bir kliniğe gidiyorum. Devlet hastanesine gitmedim bile. Bakalım başka bir dişçi ya da özel hastaneye gideyim.

Teşekkür ederim ustam.
Şirvan ustam, sarımsak da ayrı dokunuyor bana. Alerjim var. Ama karanfili de cebe koydum. Teşekkür ederim.

Mhmt82 ustam, majezik, parol, novalgin, dolorex... Hepsini denedim. Fayda yok. O dediğin gargarayı da yaptım, çare olmadı. Bu diş beni bitirdi.

İyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Sevgiler.