• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Doğa gezintisi

Blackjest

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum ustalar, hayırlı aksamlar
Burayı bi ziyaret edelim dedik, havası suyu guzel,yalnız mekan olarak ta karısık ve yoğun:)
Eskıden eskıyaların oldugu soylenen yerlerdenmiş.,
Bir anıt mezarla,birde üçgen prizma gibi oyma mevcut, gorselleri sunmak istedim
Hepinize bol şans hayırlı nasipler
20171111_114506.jpg .
20171111_114506.jpg .
20171111_114506.jpg20171111_110941.jpg20171111_113805.jpg.
20171111_113817.jpg.
20171111_112500.jpg
Birde bu son resimde sarı olan kısımda sağ alt koşede 30*30 cm tam kare şeklinde bi çatlaklık var,buyutup bakılorsa ,bana kapamı gıbı geldı sizcede nasıldır,boşluk nakamadım,20171111_112500.jpg

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=9624]Blackjest[/MENTION] usta haber verseydin birlikte gezerdik , köpeğide alırdık dağ sporu :)
Şuna bak görmeyeli taş ocağı sakinleri adım adım yaklaşıyor .Bu kaçıncı şube acaba bölgedeki .Kandilkaya mevkini komple un ufak edecekler .
Bir kaç görselde ben atayım buranın önceki halleri var .Halen bulunamayan yer var seni oraya götürürdüm.

Ekli dosyalar

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Bu resim baska biyerden gecti elime.Taş ocağından sızmış ,mezarın açılmadan önceki hali .Anlatılan bölgede yine taş ocağı kurulu .

Ekli dosyalar

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Açılmış yer var sanduka tipi kaya oyma ,
Diğeride ben tespit ettim X olan yerin önünde olan dayama tasların arkasında giriş var öylece duruyor ama :) Belkide bulup açtılar bilmiyorum çok zamandır o bölgeye gitmiyorum .

Ekli dosyalar

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Bak bunlarda yine o bölgeden baska kaynaklardan elime ulasan resimler , tam hatırlamıyorum ama galiba 9 mt idi . Su tuzağı ile karşılaşıldıgını öğrendim ama ben görüp incelemeden yada uzman birisi olmayınca herhangi bir su kaynagına denk gelindiğini düşündüm .
Kardesim konuya biraz katkı görsellik olsun diye paylaştım bunları aklına herhangi birşey gelmesin dediğim gibi haberim olsa idi eşlik ederdim sana .

Ekli dosyalar

Blackjest

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@Blackjest usta haber verseydin birlikte gezerdik , köpeğide alırdık dağ sporu :)
Şuna bak görmeyeli taş ocağı sakinleri adım adım yaklaşıyor .Bu kaçıncı şube acaba bölgedeki .Kandilkaya mevkini komple un ufak edecekler .
Bir kaç görselde ben atayım buranın önceki halleri var .Halen bulunamayan yer var seni oraya götürürdüm.
Vay toprağım,nasılsın:)
iyi kotu bi araba aldık memurıyetten vakıt buldukca arkadasla dağ bayır gezıyok, bizimkisi bi meşgale: )
evet gorusemedık bı turlu, gecen gittik buraya kimi cin deresi kimi gerdek kaya diyo, elmalının altında bura, bak orda dalgıclar ıkıncı ocağı acmış, adamlar heryerde:)
ama coğu yeri deşmişler koydekıler, bide o attıgın resimdekı bulamadılar dedıgın yerın sol tarafınıda esmişler gibi

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Burasını açamadılar halen .Buraları gezebildiniz mi ?
Bunun konusu açılmıştı. Açamadılarsa ne diyeyim... :) yer bayağı hoş ve zenginmiş. Yavaş yavaş hepsinin çaresine bakarlar artık. Yaklaşmışlar.

Sevgiler.

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Vay toprağım,nasılsın:)
iyi kotu bi araba aldık memurıyetten vakıt buldukca arkadasla dağ bayır gezıyok, bizimkisi bi meşgale: )
evet gorusemedık bı turlu, gecen gittik buraya kimi cin deresi kimi gerdek kaya diyo, elmalının altında bura, bak orda dalgıclar ıkıncı ocağı acmış, adamlar heryerde:)
ama coğu yeri deşmişler koydekıler, bide o attıgın resimdekı bulamadılar dedıgın yerın sol tarafınıda esmişler gibi
Allah'a şükür kardesim iyilik sağlık ,araban hayırlı olsun güle güle bin kaza bela vermesin Allah'ım . Sizin meşgale iyi iyi :)
Kandilkaya mevki olarak geçer orası . Dedimya taş ocağı şubeleri bunlar .Asıl ocak esas yeri toz duman etti zaten şimdi ufak ufak dağılıyorlar çevreye .Nasıl geçti bunlara mı denk geldiniz sadece :) Siz çok yukarı çıkmışsınız çeşmenin orda dalacaktın içeri . Mekan orda asıl .