Doğa gezintisi

Blackjest

Member
Selamun aleykum ustalar, hayırlı aksamlar
Burayı bi ziyaret edelim dedik, havası suyu guzel,yalnız mekan olarak ta karısık ve yoğun:)
Eskıden eskıyaların oldugu soylenen yerlerdenmiş.,
Bir anıt mezarla,birde üçgen prizma gibi oyma mevcut, gorselleri sunmak istedim
Hepinize bol şans hayırlı nasipler
Ekli dosyayı görüntüle 166959 .
Ekli dosyayı görüntüle 166959 .
Ekli dosyayı görüntüle 166959Ekli dosyayı görüntüle 166960Ekli dosyayı görüntüle 166962.
Ekli dosyayı görüntüle 166963.
Ekli dosyayı görüntüle 166965
Birde bu son resimde sarı olan kısımda sağ alt koşede 30*30 cm tam kare şeklinde bi çatlaklık var,buyutup bakılorsa ,bana kapamı gıbı geldı sizcede nasıldır,boşluk nakamadım,Ekli dosyayı görüntüle 166965

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Blackjest usta haber verseydin birlikte gezerdik , köpeğide alırdık dağ sporu :)
Şuna bak görmeyeli taş ocağı sakinleri adım adım yaklaşıyor .Bu kaçıncı şube acaba bölgedeki .Kandilkaya mevkini komple un ufak edecekler .
Bir kaç görselde ben atayım buranın önceki halleri var .Halen bulunamayan yer var seni oraya götürürdüm.

kazama

Bu resim baska biyerden gecti elime.Taş ocağından sızmış ,mezarın açılmadan önceki hali .Anlatılan bölgede yine taş ocağı kurulu .

kazama

Açılmış yer var sanduka tipi kaya oyma ,
Diğeride ben tespit ettim X olan yerin önünde olan dayama tasların arkasında giriş var öylece duruyor ama :) Belkide bulup açtılar bilmiyorum çok zamandır o bölgeye gitmiyorum .

kazama

Bak bunlarda yine o bölgeden baska kaynaklardan elime ulasan resimler , tam hatırlamıyorum ama galiba 9 mt idi . Su tuzağı ile karşılaşıldıgını öğrendim ama ben görüp incelemeden yada uzman birisi olmayınca herhangi bir su kaynagına denk gelindiğini düşündüm .
Kardesim konuya biraz katkı görsellik olsun diye paylaştım bunları aklına herhangi birşey gelmesin dediğim gibi haberim olsa idi eşlik ederdim sana .

Blackjest

Member
@Blackjest usta haber verseydin birlikte gezerdik , köpeğide alırdık dağ sporu :)
Şuna bak görmeyeli taş ocağı sakinleri adım adım yaklaşıyor .Bu kaçıncı şube acaba bölgedeki .Kandilkaya mevkini komple un ufak edecekler .
Bir kaç görselde ben atayım buranın önceki halleri var .Halen bulunamayan yer var seni oraya götürürdüm.
Vay toprağım,nasılsın:)
iyi kotu bi araba aldık memurıyetten vakıt buldukca arkadasla dağ bayır gezıyok, bizimkisi bi meşgale: )
evet gorusemedık bı turlu, gecen gittik buraya kimi cin deresi kimi gerdek kaya diyo, elmalının altında bura, bak orda dalgıclar ıkıncı ocağı acmış, adamlar heryerde:)
ama coğu yeri deşmişler koydekıler, bide o attıgın resimdekı bulamadılar dedıgın yerın sol tarafınıda esmişler gibi

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Burasını açamadılar halen .Buraları gezebildiniz mi ?
Bunun konusu açılmıştı. Açamadılarsa ne diyeyim... :) yer bayağı hoş ve zenginmiş. Yavaş yavaş hepsinin çaresine bakarlar artık. Yaklaşmışlar.

Sevgiler.