Doğalmıdır?

Free

Member
Kayıtlı Kullanıcı
20190324_172825.jpg
20190324_172842.jpg
20190324_172902.jpg
S.a doğalmıdır bilemedim yakın çevresinde çıkartılmış lahit kapakları mevcut ve yapı kalıntıları var
Bu taşlar doğalmıdır merak ettim siz değerli üstadların bilgisini almak istiyorum
Saygılar

Ekli dosyalar

hayalsaati

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kayalarda işçilik izleri var. Ancak her el değmiş kayadaki iz işaret değildir. Resimler çekilirken işaret olabilecek yönler değilde tabii olan yönler çekilmiş. Bir şey söylemek zor.

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Free Şayet bu işaretlediğim yer önceden bir işlem görmedi ise burada bir hafif çökme var . Tabi zamanında bir işlem görüp kapatılmış olabilir . Bu saha bana biraz doğal değil gibi geldi bu boş alanda önceden ne olduğu hakkında bilgin varmı20190324_172902.jpg

Free

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bu bölge ve çevresi eski kalıntılar mevcut yakınında çıkartılmış lahitler var çıkartılan yerde kapakları halen mevcut bu bölgeye 500 mt

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Burada neden agac ve calilik yok?

Taslar ozenle dizilmis.

Bosluk ve degerli tespiti yapmakta yarar var.

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
boşluk ve metal tespiti yapın küçük bi mahsen olacak

x.jpg

epy

Super Moderator
Süper Moderatör
Lahit kapaklarının bulunduğu alanı bi gözden geçirin.1.fotodaki ile benzeşme yapan zemindeki üçgen görünümlü veya sıralı dizilimler orada da varmı dikkatlice araştırın.zemini yönleri bitki yapısını bi kenara not alın.ayrıca 1.fotodaki gölge gelmiş noktalarda sanki yontu görünümleri var gibi duruyor.kolay gelsin.

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Doğal değirldir.Doğala uydurulmuş sırayla hizalı vurulmuş kayalar civarında mezar bakın.Boşluk ve değerli tespitleri sağlam olmalı.Güzel yer.bir işler çıkar.

Free

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Lahit kapaklarının bulunduğu alanı bi gözden geçirin.1.fotodaki ile benzeşme yapan zemindeki üçgen görünümlü veya sıralı dizilimler orada da varmı dikkatlice araştırın.zemini yönleri bitki yapısını bi kenara not alın.ayrıca 1.fotodaki gölge gelmiş noktalarda sanki yontu görünümleri var gibi duruyor.kolay gelsin.
Screenshot_20190326-100806_Gallery.jpg
Yakın çekim

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Burayada bakılacak, boşluk teyidi yapılacak.

001.jpg

epy

Super Moderator
Süper Moderatör
ustam yakın çekimli fotonuzda çok ama çok anlatımlar mevcut.fotonun en üstündeki yüzeyde taşın bize bakan yüzünde yanyana sıralı kare oymalar var.ortadaki yüzeyde T yapmış olçüm işaretleri en alttaki yüzeyde çok bariz elips ve oval kabartmalar ve yüzeyin en alt solunda kolunu dirsekten kırıp erkek betimi mevcut.ayrıca ortadaki ve son taş arasında kıvrım yapmış bir görünüm duruyor.net verileri alıp size yorum ancak hiç güneş almayacak şekilde fotolayıp atmanız.foto çekerken 2 kişi gidin yanınıza bir battaniye alıp güneşi engelleyip yakın çekim fotolayın.böyle verimkar bir yüzey görmedim.inşallah arkadaşların da yardımıyla çözeceğiz

Son düzenleme:

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Alandan sinyal aldıysanız rast gele inş

Free

Member
Kayıtlı Kullanıcı
ustam yakın çekimli fotonuzda çok ama çok anlatımlar mevcut.fotonun en üstündeki yüzeyde taşın bize bakan yüzünde yanyana sıralı kare oymalar var.ortadaki yüzeyde T yapmış olçüm işaretleri en alttaki yüzeyde çok bariz elips ve oval kabartmalar ve yüzeyin en alt solunda kolunu dirsekten kırıp erkek betimi mevcut.ayrıca ortadaki ve son taş arasında kıvrım yapmış bir görünüm duruyor.net verileri alıp size yorum ancak hiç güneş almayacak şekilde fotolayıp atmanız.foto çekerken 2 kişi gidin yanınıza bir battaniye alıp güneşi engelleyip yakın çekim fotolayın.böyle verimkar bir yüzey görmedim.inşallah arkadaşların da yardımıyla çözeceğiz
Tekrar gittiğimde detaylı fotolar alicam inşallah