Doğu karadenizde giresun bölgesindeki rumlar

Byprokingss

Yeni Üye
Doğu karadenizde giresun bölgesindeki rumlar ile ilgili bilgi alabilirmiyim sizden ??

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Doğu karadenizde giresun bölgesindeki rumlar ile ilgili bilgi alabilirmiyim sizden ??
Ne gibi 1 bilgi istiyosun ...dönemleri ..yakın dönem mi eski dönem mi .. yerleşik olup güc kuvvet sahibi oldukları dönem mi .son zamanlardaki kaçış boşaltma dönemi mi . cenaze defin kültürel .. merak ettiğin kısım hangisi ..

Byprokingss

Yeni Üye
Hepsiyle ilgili bilgi kaynaği veya siz anlatırmısınız ? Ve lahanos ismini önceden duydunuz mu ?

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Boşver rumu mumu,sen dilinin altındaki baklayı çıkar.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hepsiyle ilgili bilgi kaynaği veya siz anlatırmısınız ? Ve lahanos ismini önceden duydunuz mu ?
Ustam karadeniz boydan boya bilirim .. çok iyi demiyorum ... sen özellikle 1 il ismi verdin ki .. bırak mö den önceyi neredeyse adem a.s a kadar gidebilecek medeniyetlere sahip ..
Lahanos konusu bizi aşar ustam .. konuda öğrenmek istediğini sorarsan bilgimiz dahilinde yardımcı oluruz .. benim hep dikkatimi çeken aktif olanlar değilde tireboludaki eski kapatılmış olanlardı .. ya yüksek kesimde kalıyor .. girişi kolayda olanların kimisi göz önünde kimisininde ağızları kapalı .. o yüzden yaklaşmıyoruz ..
Karayel ustamızın dediği gibi .. sen sorunu biraz daha daralt .. geniş yelpazede gitmeyelim

Byprokingss

Yeni Üye
Bir şey bulmadım ve aramadım sadece memleketim oldugu icin sizden bilgi almak istedim

Byprokingss

Yeni Üye
Buralar sence çok mu önemli ve hangi medeniyetler yaşamıştır onu merak ettim ?

Byprokingss

Yeni Üye
Uçmuş bana anlatırmısın lahanosla ilgili bildiklerini

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Uçmuş bana anlatırmısın lahanosla ilgili bildiklerini
Bölge hakkında tarih kitaplarından bilgi alınabilir, yeterli ve aydınlatıcı bilgiye ulaşmak biraz zordur sebebi ise coğrafi şartların uygun olmamasından kaynaklı ve bölgede tarihi ardınlatacak arkeolojik kazıların yok denecek kadar az olması başlıca sebeplerdir.

isirganx

Yeni Üye
google akademik kısmında gerekli anahtar kelimeleri yazarak yapılmış olan araştırmaları ve makalelerden bilgiler elde edebilirsiniz ya da Ankara Üniversitesi Dergiler Veritabanı bunun gibi kaynak siteler mevcut
önemli olan neyi araştırdığınız mesela çok çok eskiye gitsek Karadeniz Tufan Hipotezi bile mevcut