Dolar-Define İlişkisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alderado

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,
Son günlerde artan iki şey dikkatimi çekti.

Birincisi forumda da paylaşılan definecilerin suçüstü yakalanma haberleri.
Son zamanlarda bu tür haberlerde büyük bir artış gözlemliyorum.

İkincisi ise doların ve diğer dövizlerin çılgınca yükselişi.

Peki dolar ve altın arasında nasıl bir ilişki var?
Altın ve dolar arasındaki ters korelasyon vardır. Ters korelasyonu kısaca şöyle açıklayabiliriz; genellikle dolar değer kazandığında, altın fiyatlarında bir düşüş yaşanır. Altın değer kazandığında da, dolar değer kaybeder.

Bu durumda define kanunlarında esnemeler yapılarak toprak altındaki gizli hazinelerin ekonomimize kazandırılması mantıklı değil mi?

Bu konuda değerli üstatlarımızın fikirlerini öğrenmek isterim.

Saygılarımla...

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar,
Son günlerde artan iki şey dikkatimi çekti.

Birincisi forumda da paylaşılan definecilerin suçüstü yakalanma haberleri.
Son zamanlarda bu tür haberlerde büyük bir artış gözlemliyorum.

İkincisi ise doların ve diğer dövizlerin çılgınca yükselişi.

Peki dolar ve altın arasında nasıl bir ilişki var?
Altın ve dolar arasındaki ters korelasyon vardır. Ters korelasyonu kısaca şöyle açıklayabiliriz; genellikle dolar değer kazandığında, altın fiyatlarında bir düşüş yaşanır. Altın değer kazandığında da, dolar değer kaybeder.

Bu durumda define kanunlarında esnemeler yapılarak toprak altındaki gizli hazinelerin ekonomimize kazandırılması mantıklı değil mi?

Bu konuda değerli üstatlarımızın fikirlerini öğrenmek isterim.

Saygılarımla...
senin dediğin gibide olabilir yalnız işi bilmiyen bi hayel peres çıkarda derseki ben voyvodanın hazinesinin yerini biliyom devletle çıkaralım kaç gün sürer bir bide o işe gerek kalmadan gizli devlet bütçeleri var önemli olan hazineyi çıkarmak değil devlet için ticari zarar alış dolarla satış dolarla ya altınla diyecek alım satım o zaman dünya dengelenir dolar diye bi kağıt paçavrasıda değer kaybeder silinir devletler arası tek sıkıntı vardı oda dolarla yapılan en son onu yapmaya çalışıyolar bu konu siyasete dönebilir onun için konuyu kapatmak en uygunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...