• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Domuz!

dardanos

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@KopuzAta.
undefined
Sevgili kardeşim Merhaba.
undefined
Bu kayanın domuz olduğunu teyit eden bulgular olmalı.
Ben sadece önce resimde işaretlediği yerlerde bir boşluk testi yapılmasından yanayım.
Çünki domuzlar mahzeninin üstünde yatar.
Gelelim öbür bulgulara
1.Domuzun baktığı yönde bataklık veya sazlık olmalıdır zaman ile kurusa bile yeri bellidir yada eskiler bilirler
2.bu çevrede kilese yada değirmen olmalı
3.Bu domuzun (((kıç tarafında bir delik olmalı bakınız))
4.Derenin en dar yeri aşağıda mı kalıyor sarp bir yer olmalı
5.Orada dereyi ikiye ayıran bir taş olmalı su iki tarafından akan.
undefined
Şimdilik bu kadar daha devamı var ister isen devam ederiz.
Çok şey var söylenecek daha.

Ekli dosyalar

KopuzAta

Member
Kayıtlı Kullanıcı
@KopuzAta.
undefined
Sevgili kardeşim Merhaba.
undefined
Bu kayanın domuz olduğunu teyit eden bulgular olmalı.
Ben sadece önce resimde işaretlediği yerlerde bir boşluk testi yapılmasından yanayım.
Çünki domuzlar mahzeninin üstünde yatar.
Gelelim öbür bulgulara
1.Domuzun baktığı yönde bataklık veya sazlık olmalıdır zaman ile kurusa bile yeri bellidir yada eskiler bilirler
2.bu çevrede kilese yada değirmen olmalı
3.Bu domuzun (((kıç tarafında bir delik olmalı bakınız))
4.Derenin en dar yeri aşağıda mı kalıyor sarp bir yer olmalı
5.Orada dereyi ikiye ayıran bir taş olmalı su iki tarafından akan.
undefined
Şimdilik bu kadar daha devamı var ister isen devam ederiz.
Çok şey var söylenecek daha.
Selam abi bu işaretlediğin yerlerde tokmak gibi bi cisimle şüphelendiğim yerlere vurdum boşluk sesi var,ama benim ne cihazım var ne çubuğum yürümeyi severim yani ondan öteye gidemedim,dere var aşağıda ama oradada arştırma yapmam biraz zor çevrede evler var,domuzun kıç tarafında kapak gibi bişey var sözün özü napacam bilmiyorum 🙂

dardanos

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@KopuzAta.
undefined
Sevgili kardeş. Sen nasıl bilir isen öyle yap arge yapmak istediğinde buradan bakabileceklerin konusunda yardımcı oluruz

Efendi51

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
@KopuzAta ustam kolay gelsin, @dardanos ustamız gerekli yerleri çizmiş tavsiye etmiş, ilaveten derim ki bu hayvanın ön tarafında taş yığını, çakıl, patika, kazılıp doldurulmuş çukur var mı? onları da bul bakalım, amaböyle olmaz, site de çubuk konusu detaylarıyla anlatılmış, bir yerden başlamalısınız, tavsiyem, elinize bir aliminyum çubuk alın, ( 3 ya da 4 mm. kalınlığında 1 metre uzunluğunda aliminyum kaynak teli hırdavatçı da olur) ortadan kesin, yarım metre yarım metre iki tane olsunlar, sonra da bu çubukları 12 cm. ölçün ve ordan 90 derece her ikisinide büküün, yani bir taraf 38 cm. diğer taraf12. cm. olsun işte çubuklar hazır, sonra bir bodrum oda ya da köprü ya da kanalizasyon boruları üzerine gidip kendinizi test edin, çubuk b ukadar basittir ustam başarılar diliyorum, ama pes etmeyin, ilk etapda çalışmayabilir, zamanla çalışmaya başlayacaktır bize de dua edersiniz inşallah