Dönemi hakkinda bilgi alabilir miyim ?

Ahmanamra

Member
Merhaba ustalar. Işyerinde bir arkadaşımın bulduğu sikkeler.Topraktan kendi çıkarmış ama gerçek midir donem sahtesi midir ve hangi donem ne sikkesidir bilgilendirebilir misiniz.Aynı bölgeden gün içinde buldu. Para yakın döneme benziyor ama muhtemel roma sikkesinin benzerini bulamadık nette . Diğeriyse zaten adam gibi belli değil onuda paylaşmak istedim.

poseidon2023

Uzman
roma kondüsyon düşük yani silik yıpranmış ve son iki osmanlı maddi değeri yok

roma parasının cıktıgı araziyin resimleri komple görülen resim ve çevre resmi başka neler olabilir bakalım

Moderatör tarafında düzenlendi:

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Merhaba ustalar. Işyerinde bir arkadaşımın bulduğu sikkeler.Topraktan kendi çıkarmış ama gerçek midir donem sahtesi midir ve hangi donem ne sikkesidir bilgilendirebilir misiniz.Aynı bölgeden gün içinde buldu. Para yakın döneme benziyor ama muhtemel roma sikkesinin benzerini bulamadık nette . Diğeriyse zaten adam gibi belli değil onuda paylaşmak istedim.
Sitemizde nette bulamadığınız bilgileri bulabilirsiniz.İyi Forumlar.

Ahmanamra

Member
Teşekkür ederim ustalar. Forumun takipte olduğum kısımlarından biride burası zaten. siz değerli ustaların bilgi paylaşımlarındaki netliği ve dürüstlüğünü diğer başlıklardan biliyorum. İlginize teşekkür ederim .Umarım yeni yılda daha sık içerik kazandırma şansı yakalarız :)

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
vakko ustamın dediği gibi roma imparatoru tacitus.ms176 yılları orjinal sikke.
linki tıklayak bilgi edinebilirsiniz.koleksiyoncuların ilgisini çekebilir.ama linkte verilen fiyatı vermezler
cyzicus basım.bergama bölgesinde mi bulundu? hangi ilde buldunuz?
kesinlikle temizlemeyin değer kaybeder

Ahmanamra

Member
vakko ustamın dediği gibi roma imparatoru tacitus.ms176 yılları orjinal sikke.
linki tıklayak bilgi edinebilirsiniz.koleksiyoncuların ilgisini çekebilir.ama linkte verilen fiyatı vermezler
cyzicus basım.bergama bölgesinde mi bulundu? hangi ilde buldunuz?
kesinlikle temizlemeyin değer kaybeder
İyi ustam bölge bursa çevresi eski mezarlarında olduğu bir bölgede bulundu. Şimdi vakit buldukça bölge öncelikli taranmaya devam edecek. Bulan arkadaş su ve diş fırçası ile temizlemeye çalışmış dedim sakın yapma bırak hatta çamuruyla kalsın .

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İyi ustam bölge bursa çevresi eski mezarlarında olduğu bir bölgede bulundu. Şimdi vakit buldukça bölge öncelikli taranmaya devam edecek. Bulan arkadaş su ve diş fırçası ile temizlemeye çalışmış dedim sakın yapma bırak hatta çamuruyla kalsın .
bursa ilide mysia eyaletinde.bandırmaya yakın.aynen ustam sadece su tutarak ovmadan yıkanabilir.para güzel.kondisyonununda albenisi var.ama yurdumuzda alımı satımı yasal olmadığı için ne yazık ki hak ettiği değeri bulmuyor

Koray Kor

Admin
Administrator
Soruyu soran arkadaşımız bilgilendirilmiş, vakko ve ıYı arkadaşlarımı tebrik ederim. İnşallah tüm konularımız bu şekilde anlam içeren cevaplarda donatılır.

Ahmanamra

Member
Tesekkur ederim ustalar. Forumu bu denli verimli ve bilgilendirici yapan sey sizlerin bilgi paylasimindaki bonkorluk.iyi seneler sizlere

Elifa

Yeni Üye
Bunun değeri nedir ve nasıl satılır yada gerçek mi:)