Dönemi nedir?

GencKoleksiyone

Aktif Üye
Bulunduğu yer her zamanki gibi Tekirdağ, Perintos :D Parayı bir süredir çözmeye çalışıyordum, lâkin İmparator silüeti net olmadığından çözemiyordum, bugün biraz yakından incelediğimde paranın arka yüzünde kaslı bir herif gördüm :D Pazularını sıkmakta bu herif. Baklavalarıda var. Zaten rahat bir şekilde görebilirsiniz. Perintos Sikkeleri Arşivlerini hep incelerim lâkin buna benzer bişey göremedim. Yardımlarınızı bekliyorum...

gülbahçeli

Editör
patine zarar vermeden az bir şey temizlesen isim veya basım yeri hakkında bilgi versen yardımcı olmaya çalışırım biraz araştırdım fakat zor samanlıkta iğne aramak gibi

Moderatör tarafında düzenlendi:

GencKoleksiyone

Aktif Üye
patentine zarar vermeden az bir şey temizlesen isim veya basım yeri hakkında bilgi versen yardımcı olmaya çalışırım biraz araştırdım fakat zor samanlıkta iğne aramak gibi
Ya temizleyince orjinalliği gidiyor falan, birde temizlemek için elimde güzel malzeme yok. Sonuç olarak bir sikkeyi bulunca o sikkenn bulunduğu şehrin sikke arşivlerine bakmak lazım. Baktığımda böyle bir paranın eşi yok. Acaba bilinmeyen bir sikke mi bilemedim... Keşke temizleyebilseydim. Birkaç defa denedim lâkin ya rengi soldu, ya farklı şeyler oldu. Yinede yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim, birşeyler bulabilirsen ve yardım edebilirsen konu hakkında, sevinirim :)

GencKoleksiyone

Aktif Üye
araştırıyorum denk gelirse haber veririm
Hocam, biraz araştırma yaptım ve Imparator Nero dönemi kaslı adamların olduğunu gördüm. perinthos nero coin - Google'da Ara Para benimki ile aynı değil muhtemelen lâkin o gönderdiğim fotoğrafın internet sitesini açarsanız ön yüzdeki Imparatorun benimki ile çok benzediğini görebilirsiniz. Başka hiçbir Roma yada Bizans parasında böyle kaslı adamlar görmedim. Yanlızca Neroda gördüm. Başka benzer bir para bulamadım. Sizin düşünceniz nedir?

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kelle konstantinus a benziyor ama?resimlerden secemiyorum.

gülbahçeli

Editör
Hocam, biraz araştırma yaptım ve Imparator Nero dönemi kaslı adamların olduğunu gördüm. perinthos nero coin - Google'da Ara Para benimki ile aynı değil muhtemelen lâkin o gönderdiğim fotoğrafın internet sitesini açarsanız ön yüzdeki Imparatorun benimki ile çok benzediğini görebilirsiniz. Başka hiçbir Roma yada Bizans parasında böyle kaslı adamlar görmedim. Yanlızca Neroda gördüm. Başka benzer bir para bulamadım. Sizin düşünceniz nedir?
gurban o paranın aynısını daha önce gördüm fakat nerde onu hatırlayamadım onu arıyorum benzetmekle olmuyor bu angutlar hepsi birbirine benziyor onun için biraz sabret bakalım dün hiç bakmadıysam3 4 bin paraya baktım gözlerim yoruldu bıraktım elbet biyerden çıkar iyi hocanın dediği gibi kostantinede benziyor bakalım bulursam haberin olur

GencKoleksiyone

Aktif Üye
gurban o paranın aynısını daha önce gördüm fakat nerde onu hatırlayamadım onu arıyorum benzetmekle olmuyor bu angutlar hepsi birbirine benziyor onun için biraz sabret bakalım dün hiç bakmadıysam3 4 bin paraya baktım gözlerim yoruldu bıraktım elbet biyerden çıkar iyi hocanın dediği gibi kostantinede benziyor bakalım bulursam haberin olur
Vallahi Konstantinus dönemine ait böyle bir sikke bulamadım bende. Çok teşekkür ederim, bulabilirsen haberleri bekliyorum :)

gülbahçeli

Editör
gurban bende arıyom fakat şimdilik yok beni dinlersen parayı birkaç sefer yeniden yakın çek daha düzgün görüneni birdaha yükle yadeyilse böyle bulamayacağız parayı ararken monitör iflas etti emaneten arkadaştan aldım