• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Dönemi ve medeniyeti nedir ?

C

caution

Guest
IMG_3211.jpg

IMG_3213.jpg

forumdaki görselleri baya taradım ama denk gelemedim eğer varsada göremedi isem hakkınızı helal edin arkadaslar .

Ekli dosyalar

KORBEY

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bizans usta ama para etmiyor zikkimlar hic yorma kendini kolleksiyona ekle. 1 koca teneke eski parasi olan dostum var para etse ilk o zengin olacak :79:

C

caution

Guest
@KORBEY arkadasım tesekkür ederim ilgine siz bizans diyince katologlara tekrar baktım aynısını bulamadım ama benzerlerini buldum en azından onlarda şöyle;

para 111.jpg para 112.jpg para 113.jpg para114.jpg

eğer aynısını arşivinizde var ise bilgilendiriseniz sevinirim tesekkürler

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

swarts

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ağırlığına ve çapına bakarmısın ? muhtemelen aradıgın bu değer ortalama 100 yeşil

Anonymous (attributed to Nicephorus III), AE Follis, Class I, 1078-1081
IC | XC across fields
Bust of Christ facing, wearing nimbus cruciger, pallium and colobium, raising right hand in benediction, book of Gospels in left hand, all inside border of large pellets
Latin cross with X at center, globule and two pellets at each extremity, floral ornament in either side of lower fields, crescents in either side of upper fields
25mm, 5.23g
SB 1889

Note: Double-struck with second strike significantly askew from first as evidenced on obverse with the legends in field.

Son düzenleme:

KORBEY

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam bir tenekeyse bakılır :) orası boş değildir :)
yok be usta gelen 2 tane seciyor 100-200 bisey diyor sagol biz kiloyla satiyoz diyip gonderiyoz. kilosu 5000 tl bu arada bizde ayri bi sistem getirdik duzene kahkaha

KORBEY

Member
Kayıtlı Kullanıcı
bu arada bende 3 saattir bu parayi ariyorum daha kimin bulamadim on yuz roma gibi ama arkayuzu hic benzerini bulamadik bide yaninda su desti kilikli kucuk ibrik cikti kolyemidir neyse. bunada bi yorum atin agalar :227:

20160221_234607[1].jpg,20160221_234754[1].jpg

Ekli dosyalar

Metehan0770

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@KORBEY arkadasım tesekkür ederim ilgine siz bizans diyince katologlara tekrar baktım aynısını bulamadım ama benzerlerini buldum en azından onlarda şöyle;

Ekli dosyayı görüntüle 94197 Ekli dosyayı görüntüle 94198 Ekli dosyayı görüntüle 94199 Ekli dosyayı görüntüle 94200

eğer aynısını arşivinizde var ise bilgilendiriseniz sevinirim tesekkürler
bu paralara bu fiyatlar çok abartılı geldi,
sen bunlardan birer sıfır sil, € yu TL yap, hah o zaman olur.

C

caution

Guest
[MENTION=8549]Metehan0770[/MENTION] manevi değeri var dermişim:)