• Sorularınız için KAYIT olmalısınız.

Duvar içi arama .

erdem34

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar resimde görünen duvarda şüphelendiğimiz bir gömü var duvar taştan yapılmış örme duvar ve kalınlığı yaklaşık 70 80 cm bu duvarda nasıl bir arama yapabiliriz cihaz olarak nokta impact pro var elimde fakat bazı taşlara sinyal veriyor taşı aldığımızda sinyal kesiliyor tavsiyeleriniz bekliyorum teşekkürler

Ekli dosyalar

alaçamlı

Bilgili Üye
duvarda kaç yerde sinyal veriyor ki bu melet.2-3 metre değilmi duvarın.bir kaç yerde sinyal veriyorsa,gömü olduğuna da eminsen her seferinde bi noktayı yokla ...yok rüya gördüm,hoca söyledi,cinler söyledi gibi bi davaysa bence duvarı boşuboşuna yıkma........dedektörlerin hepsi kayada aramaya uygun değildir....nokta dedektörü kullanmışlığım var...değerli sinyalini çok tiz bir frekansta ve çok güçlü verir...yapacağın şey toprak ayarını duvarın üzerinde yapman olacak.mümkünse duvarda toprak ayarı yaparak ara...videoya çekip yükleyebilirsen ben sinyalin ne olduğunu az çok söyleyebilirim.bi kulak aşinalığım var bu konuda.....yani arazide tecrübem var bu makinayla....belli bi kullanımdan sonra neye öttüğünü az çok anlayabiliyorum...nesnenin büyüklüğüne orantılı olarak sinyalini arttıran bi makinedir....ayrımlı ve ayrımsız modda ara.....o öttüğü frekanstan başka bi frekansta öten noktaya yoğunlaş...yada videoya çekip buraya gönder.....

erdem34

Yeni Üye
duvarda kaç yerde sinyal veriyor ki bu melet.2-3 metre değilmi duvarın.bir kaç yerde sinyal veriyorsa,gömü olduğuna da eminsen her seferinde bi noktayı yokla ...yok rüya gördüm,hoca söyledi,cinler söyledi gibi bi davaysa bence duvarı boşuboşuna yıkma........dedektörlerin hepsi kayada aramaya uygun değildir....nokta dedektörü kullanmışlığım var...değerli sinyalini çok tiz bir frekansta ve çok güçlü verir...yapacağın şey toprak ayarını duvarın üzerinde yapman olacak.mümkünse duvarda toprak ayarı yaparak ara...videoya çekip yükleyebilirsen ben sinyalin ne olduğunu az çok söyleyebilirim.bi kulak aşinalığım var bu konuda.....yani arazide tecrübem var bu makinayla....belli bi kullanımdan sonra neye öttüğünü az çok anlayabiliyorum...nesnenin büyüklüğüne orantılı olarak sinyalini arttıran bi makinedir....ayrımlı ve ayrımsız modda ara.....o öttüğü frekanstan başka bi frekansta öten noktaya yoğunlaş...yada videoya çekip buraya gönder.....
duvarda bir kaç yerde sinyal verdi o yerleri kırdığımızda taşları çıkardığımızda sinyal kesildi rüya yada hoca olayı değil büyük dedelerden birinin kayıp altınları var bu duvarda bi yere sakladığından şüpheleniyoruz 10 sene önce yine bu konu gündeme geldiğinde çubular ile alan taramada çok uzak noktadan yine bu bölgeye getirmiş bu seferde cihazla bakalım dedik ama kayalardan çok fazla sinyal alıyor cihaz harici yada alan tarama olarak şu yöntenle deneyebilirsiniz dediğimiz bi şey varmı aceba çok tecrübemiz yok bu konularda

Karabulut

Operatör
İllaki bir işaret bir iz olması lazım farklı bir taş olur bir demir olur x olur bu gibi birşeyler ara şöyle düşün evim varken dışarıya saklamısın varsa evin içinde biryerlerdedir

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Cihaz sağlam cihaz olmalı garret serileri sağlam tespit yapar onu deneyin

Aronia

Member
aynen büyük dedelerden birinin kayıp altınları var bu duvarlardan birine sakladığını düşünüyoruz
usta, duvar kalınlığı kaç cm olduğunu bilmiyorum.
Ben olsam ne yapardım yazayım size.
Duvarı kesinlikle detektörle aramam, çünkü gördüm kadarıyla camlarda demir var, belki duvar için da demir vardır, dolasıyla detektör beli bir mesafede demiri algılar ve gereksiz yerde sinyal verir.
Garrett olsun, Nokta olsun, hiç farketmez, aynı problem yaşayacaksınız.
Ben olsam iyi bir pinpointer temin ederdim. Duvarı hem dışardan hem içerden tarardım.
Varsa birşey bulunurdu diye düşünüyorum. Pinpointer mineral kayalara pek duyarlı değildir, inşaat demiri olduğu yerde zaten anlarsınız.
Benim fikrim bu yondedir, usta. Kolaylıklar dilerim.

spyfrs

Member
Duvarı kesinlikle detektörle aramam, çünkü gördüm kadarıyla camlarda demir var, belki duvar için da demir vardır, dolasıyla detektör beli bir mesafede demiri algılar ve gereksiz yerde sinyal verir.
Ben olsam iyi bir pinpointer temin ederdim. Duvarı hem dışardan hem içerden tarardım.
Varsa birşey bulunurdu diye düşünüyorum. Pinpointer mineral kayalara pek duyarlı değildir, inşaat demiri olduğu yerde zaten anlarsınız.
Arkadaşa katılıyorum dedektör başlıkları büyük oldugu için sıva altındaki tellere çivilere demirlere çok sinyal verir yakınında olsa bile ama pointer ile tespit yapabilirsiniz. Hem ben altın gömecek olsam duvara gömmem zemine gömerim duvar gömmek için uygun değil yıkılır gider lakin zemin sağlam kalır.. Duvara gömdü siyorsanız bu şahsın özel odasın bakın zamanında yatak odası olarak kullandıgı odanın duvarlarına ve ocaklıgın ateş yakılan yerın bacasının içine bakın ocaklıgın atesş yanan yerin altına bakın buraları kontrol edin elinizde dedektör varken bence detaylı bir araştirma yapılmalı.

erdem34

Yeni Üye
teşekkür ederim duvar örme pencere kısımları hariç demir yok ama pinpointer mantıklı onu araştırayım

erdem34

Yeni Üye
Arkadaşa katılıyorum dedektör başlıkları büyük oldugu için sıva altındaki tellere çivilere demirlere çok sinyal verir yakınında olsa bile ama pointer ile tespit yapabilirsiniz. Hem ben altın gömecek olsam duvara gömmem zemine gömerim duvar gömmek için uygun değil yıkılır gider lakin zemin sağlam kalır.. Duvara gömdü siyorsanız bu şahsın özel odasın bakın zamanında yatak odası olarak kullandıgı odanın duvarlarına ve ocaklıgın ateş yakılan yerın bacasının içine bakın ocaklıgın atesş yanan yerin altına bakın buraları kontrol edin elinizde dedektör varken bence detaylı bir araştirma yapılmalı.
aynen ocak var o bölgeden de şüpheleniyoruz ama dedektörle o bölgeye arama çok sağlıklı olmuyor şuan pinpointer daha kafama yatttı önerebileceğiniz marka var mı pipointer için

erdem34

Yeni Üye
ama duvarlar çok kalın ortalama 70 80 cm duvar kalınlığı taş yapı örme olarak 70 cm bi duvarın ortasında yani ortalama 30 35 cm de işe yarar mı