(ed) kuran

ragıp

Uzman
Kutsal kitabımız, İnsanlığa inen son kutsal Kitap Kuran der ki;
1. Şirk koşmayacaksın...
2. Öldürmeyeceksin...
3. Çalmayacaksın...
4. Yalan söylemeyeceksin...
5. İftira atmayacaksın...
6. Gıybet etmeyeceksin...
7. Adaletsizlik yapmayacaksın...
8. Rüşvet, almayacaksın ve Vermeyeceksin...
9. Adam kayırmayacaksın...
10. Kibirlenmeyeceksin...

aksi halde, bunları yaptığınız taktirde........

hadi iki dakika ayırıp, biz kutsal kitap kuranı Kerimin emirlerine ne kadar riayet ediyoruz bir düşünelim. Düşünelim ki; ayağımızı ona göre uzatalım.

kabakburgiba

Operatör
üye arkadaşlardan rica ediyorum.yazdığımız mesajlarımıza dikkat edelim.(reklam,siyaset,pazarlama,kırma dökme.v.s.)Tşk.ler

Turko

Uzman
Kutsal kitabımız, İnsanlığa inen son kutsal Kitap Kuran der ki;
1. Şirk koşmayacaksın...
2. Öldürmeyeceksin...
3. Çalmayacaksın...
4. Yalan söylemeyeceksin...
5. İftira atmayacaksın...
6. Gıybet etmeyeceksin...
7. Adaletsizlik yapmayacaksın...
8. Rüşvet, almayacaksın ve Vermeyeceksin...
9. Adam kayırmayacaksın...
10. Kibirlenmeyeceksin...

aksi halde, bunları yaptığınız taktirde........

hadi iki dakika ayırıp, biz kutsal kitap kuranı Kerimin emirlerine ne kadar riayet ediyoruz bir düşünelim. Düşünelim ki; ayağımızı ona göre uzatalım.

Kibir şeytanın en sevdiği günah , her sabah uyandığımda dilediğim dua , kalbimde yeşermesine müsaade etmemesi için ettiğim dua , ama her zaman düştüğüm günah kibir, zaafım var karşı koyamıyorum her duyduğum yanlışta her gördüğüm yanlışta doğrusunu bildiğim için konuşmalarıma ve yazılarıma yansıyan günah , Allah affetsin.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kibir şeytanın en sevdiği günah , her sabah uyandığımda dilediğim dua , kalbimde yeşermesine müsaade etmemesi için ettiğim dua , ama her zaman düştüğüm günah kibir, zaafım var karşı koyamıyorum her duyduğum yanlışta her gördüğüm yanlışta doğrusunu bildiğim için konuşmalarıma ve yazılarıma yansıyan günah , Allah affetsin.

Üzme kendini, bu derdin ilacı bende inşallah.
Seni ziyarete gelmek nasip olursa veya sen buralara geldiğinde ilacını veririm, birşey kalmaz inşallah:230:

ragıp

Uzman
siyasi görüş ne olursa olsun, o kişiyi bağlar.
ama konu Kuran, din olduğunda, orada duracakasın
dinizimiz ile alay edilen bir paylaşımını yapmak....
bunu tasvip etmem beklenmemeli

kabakburgiba

Operatör
ragıp ustam kusura bakma.senin konuna müdahale ettim Edirne 22 kardeşimde zaten yanlışlıkla yazmıştır.siyasi görüşü kişiyi bağlar doğru dersin.konu uzayacak onun için hemen müdahale ettim.kimsenin kalbi kırılmasın.

adem44

Bilgili Üye
Osmanli kur ani yasadigi icin buyuk devlet oldu ne zaman kur ani biraktilar simdiki devlet oldu bu devlette olanlarin soyledigi sozler abd Guclu devlet elin hiristiyani bu lafi deydirtti simdide ayni degisen bir sey yok abd. Rusya guclu turkiye rusyadan guclu degil niye boyle oldu sorarsaniz icki heramlara dalma siyaset degil gercek erdogan icki icmedigi icin tabi liderlik vasvida oldugu icin ulke diger ickici ayyas yoneticilere nazaran kat kat daha iyi ulkenin hali ne gunlerdi ogunler ne ayyaslar bas bakan oldu millet vekili oldu heygidi o gunler yalan yok balli cekeni duymadim ama gercek bir rezillik idi tabi sokagin durumuna bakarsan insanlarmodern yasamaya havesli dinden cok uzak bir goruntu var ulkede sahabeler gorse musluman demez heralde cunku musluman kiyafeti giymiyoruz bati kiyafeti giyiyoruz nasil anlicaklar kalbimizi goremezlerya ben ce durum vafim.

meratan

Aktif Üye
adem44 kardaşım üzülecek bir durum yok herkes kaderini yaşıyor.
Seyit Ahme Avrasi derki
İslamiyeti kurtarmaya çalışmayın
İslamiyetle kurtulmaya çalışın

ASKER.

Aktif Üye
Öldürmeyeceksinin
Hiç bir şekildemi öldürmeyeceksin öldürmeninde serbest olduğu belli kısımlar varmı
örnek vatan için gibi
Bazı dini vakıflarda var dini kullanarak çocukların beynini yıkarak nasıl yıkıyorsa okuldan uzaklaştırıyor buna bizzat şahit oldum birinci derece yakınımdan kız lise son sınıfa geçmeden okulu bırakıp dinimi yaşayacağım dedi zor ikna ettik annesiyle okulu bitir öyle yaşa yine diye