Editörlük operatörlük, yetkili olma ve bir kaç sitem.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Siteyi üye olmadan takip eden Ya da yeni üye olan arkadaşlarımız;
Uzman,
editör, operatör gibi ünvanlar yetkili ünvanları değil.
rengi sarı ve kırmızı olan rumuzlar yetkilidir.
kaç defa oldu bana şunu düzeltir misiniz şeklinde geliyor ben de yetkili arkadaşlara aktarıyorum.

bu konuyu yetkili arkadaşlar bi duyursun genele.

diğer bir husus; elimde heykel var sikke var diye yazıyorsunuz.

ben bir kere bir sikke hakkında yorum yazdım, işin ehli ustaların yorumunu görünce de bir daha bulaşmadım.

özetle ben heykel sikke bilmem kardeşim.

sikkeleri de ıYı kardeşimizi etiketleyin.

heykelleri de müzeye götürün.

Siteye rutin girip yazan kardeşlerimiz.
özellikle Din mevzuunda tahsisli gibi aklınıza geleni yazıyorsunuz.

bu ayıptır!

bir doktorun odasında doktorun suratına ben şu kitabın şurasını okudum yanlış teşhis koydunuz diyebiliyor musunuz kardeşim??

Din konusunda gelince niçin herkes yüksek lisans doktora yapmış gibi ukala ukala davranıyor??

Haddini bilmek önemlidir arkadaşlar.

haddinizi bilin...

Son düzenleme:

Tastan

Editör

haddinizi bilin...[/QUOTE]

Saygılı olmak önemlidir herkonuda hoşgörü önplanda olmalı

Ustam genel uyarın için teşekkür ederim kendi adıma affınıza sıgınarak söylüyorum ama son cümleniz daha makul olabilirdi kanısındayım saygılar...

ZİKRULLAH

Engellendi
Herkes din bilgisi hakkında yorum yapmamalı saygı kalmamış eleştiri eleştiri başka bir şey yok

Haklısın ustam

Normaldir, insanlar çok mağdur.. Gene bıkmadan doğruyu yapmaktan söylemekten şaşmamak gerek...

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör

haddinizi bilin...
Saygılı olmak önemlidir herkonuda hoşgörü önplanda olmalı

Ustam genel uyarın için teşekkür ederim kendi adıma affınıza sıgınarak söylüyorum ama son cümleniz daha makul olabilirdi kanısındayım saygılar...[/QUOTE]

yazılarım biraz kapalıdır. İdraki zorlar bazen.
ezbere okuyup cevap etmeyin hemen

burda vurgulanan, haddinizi bilmeniz ,İslam’a dır.
O Allahtan geldi.

“haddinizi bilin! (Allah’a karşı hadsizlik etmeyin!)”

dir anlatılmak istenen.

biri kalkıp tarikatın dayanağı yok der. Diğer kuran şunun içindir der.

Kur’an ne ara üzerine eleştiri yazılacak bir politik Ya da bilim kurgu roman haline geldi yahu ?

Sorsan Youtube’dan 3 - 5 vaaz videosu izlemiş. Ee? İşte orda anlatılıyor bu da ordan prof olmuş ??

haddini bilmezsen ben Ya da site yönetimi sana bir şey yapmaz. Bura sanal!

Bir de zahir var hele mana var.
var da var.

anlatabiliyor muyum ?

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Ustam elinize sağlık dini konularda her kesin herşeyi kafasına göre yorumlaması kadar tehlikeli bir durum yoktur. O zaman Allah sadece kitap gönderir hatta istese gökten bile yağdırabilirdi. Amma Allah-u Alem bunu nasıl uygulanacağı ve yaşanacağı hakkında insanlara önderlik edecek Nebi'ler gönderdi. Son zamanlarda bir modadır gidiyor "kendin oku kendin öğren ve uygula" diye bir şey çıkmış. Çoğu gencimiz bu tür sapmışlar yüzünden deist olmuş bulunmakta. Gerçekten içler acısı bir durum. Gerek işte gerek normal hayatta bunlarla tartışmaktan bir hal olmuşum. Burada bu tür konulara değinecek arkadaşlardan ricamdır. Lütfen herkesin anlayacağı açık ve net cümleler kullanalım. Çok fazla derin konuları her yerde yazmayalım. Bu tür ilimler neden sadece işin ehli olanlara öğretiliyor çünkü idrak durumu söz konusu olduğundan böyle uygun görülmüş. Gönül isterdi ki bu tür konuları gizli konuşacak bölüm olsa da bu tür bilgilerden istifade edebilseydik ama maalesef böyle bir şey mümkün olmadığından ve genele yazılan herşeyin her kesime ulaştığından biraz daha dikkatli olunması şahsi temennimdir.

İkinci konu editor uzman vb. Unvanları ise sistemle alakalı bir durumdur. Yaptığınız yorum ve sitede bulunduğunuz süre ile alakalı sitenin sisteminin otomatik tayin ettiği bir konumdur. Bunu yönetim olarak istişare etmekte fayda vardır. İnşallah alternatif unvanlar değerlendirilir.

Tastan

Editör
Keskingöz ustam bu konuda düşündüklerimiz farklı degildir anlaşılması zor olanı anlamak,zor olanı sevmekten gecer ben derimki herkes anlasın ve her birey kendi saygınlıgını ve karsısındakine olan saygısını kaybetmesin makam mevki gelip geçicidir kimseye kalmaz baki olan insanlıktır!!! Duyarlılıgınız beni mutlu etti allah sizden razı olsun sevgiler SAYGILAR...

Mushap

Editör
Konuyu yeni gördüm hem güncel olsun hem de ustamın haklılığını belirteyim istedim .forumda öyle bir yazı görmüştüm ki hemen cevap vereyim istemiştim uzun zaman geçti hatırladığım kadarı ile yazayım konu dualar ile ilgili idi bu dualar kuranı kerimde yok demişti birisi biliyorum var bakara süresinde ama hangi ayet onu bilmiyordum ben ayeti bulana kadar konu güncel kalmadı bende tembellik edip arayıp bulmadım.ben çok iyi biliyorum demek değil amacım avam tabakasından cahilin biriyim ama kuran okumadan içinde bu dua yok diyen usta bunu nasıl söyleyebiliyordu bunu anlamıyorum Keskingöz ustam uyarını net anladım haddimi iğne ucu kadar aşan bir yazım olursa ilk ve en sert uyarıyı senden bekliyorum ki düzelteyim çok geç olmadan....

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Arefe günü annemin evinin küçük balkonunda oturup sigara içiyordum.
Karşı çaprazımızda bulunan herbiri 400-500 bin liraya satılan lüx apartmandan sesler gelmeye başladı.
Birisi birisine bağırıyordu ve sesi bana kadar ulaşıyordu:
- Seni daha önce ikaz etmedim mi..?
Rahatsız oluyorum, anlamıyor musun..?
- Allah senin gibileri neden yaratmış anlamıyorum....
Vb.sözler söyledi.

Kişiler "cehaletinden" dolayı imanlarını tehlikeye atıyorlar, imandan çıkıyorlar.
Haberleri de yok.
Nikah düşmüş,
Çocuk doğarsa zina mahsulü oluyor...
Sonra da diyoruz ki:
"Bu millet çok çabuk bozuldu."
Gayet doğal...
Allah cc basiretimizi artırsın, idrakımızı açsın...
Amin.
Gidişat bozuk da biraz da sebeplerine bakmak lazım.

Eskiden ebeveyn çocuklarını severdi.
Görüyorum;şimdi TAPIYORLAR...
Analar EFENDİSİNİ doğurmaya başlamışlar.

Evladımla ben "arkadaşım" diyen anne ve babalar.....
Anası babası içeriye girdiğinde "öküz gibi yatan çocuklar" ve bunları böyle yetiştiren ana-babalar.

Hanımını dövenler, hakaret edenler....

Camide 5 vakit namazı "Mevduatlı Hesap Cüzdanı" ile kılanlar...

:S:

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Arefe günü annemin evinin küçük balkonunda oturup sigara içiyordum.
Karşı çaprazımızda bulunan herbiri 400-500 bin liraya satılan lüx apartmandan sesler gelmeye başladı.
Birisi birisine bağırıyordu ve sesi bana kadar ulaşıyordu:
- Seni daha önce ikaz etmedim mi..?
Rahatsız oluyorum, anlamıyor musun..?
- Allah senin gibileri neden yaratmış anlamıyorum....
Vb.sözler söyledi.

Kişiler "cehaletinden" dolayı imanlarını tehlikeye atıyorlar, imandan çıkıyorlar.
Haberleri de yok.
Nikah düşmüş,
Çocuk doğarsa zina mahsulü oluyor...
Sonra da diyoruz ki:
"Bu millet çok çabuk bozuldu."
Gayet doğal...
Allah cc basiretimizi artırsın, idrakımızı açsın...
Amin.
Gidişat bozuk da biraz da sebeplerine bakmak lazım.

Eskiden ebeveyn çocuklarını severdi.
Görüyorum;şimdi TAPIYORLAR...
Analar EFENDİSİNİ doğurmaya başlamışlar.

Evladımla ben "arkadaşım" diyen anne ve babalar.....
Anası babası içeriye girdiğinde "öküz gibi yatan çocuklar" ve bunları böyle yetiştiren ana-babalar.

Hanımını dövenler, hakaret edenler....

Camide 5 vakit namazı "Mevduatlı Hesap Cüzdanı" ile kılanlar...

:S:

Kıyamet nasıl kopucak'ki ? Her gelen gün ...geçeni arata arata ..!