Eğil Kalesi ve Asur Kral Kaya Mezarları

kazama

Süper Moderatör
Süper Moderatör
[Egil Castle and Graves of Assyrian Kings]
( Egil / DIYARBAKIR / TURKEY )

Diyarbakır'ın Eğil İlçesinde, Dicle Nehrinin sarp yamaçları üzerindeki kayalar oyularak meydana getirilen kale, Asurlular tarafından yapılmıştır. Kale, Dicle Irmağına değişik yönlerden giden gizli yollar ve geçitlerle doludur. Ayrıca Dicle kıyısında Asur Hükümdarlarına ait bir çok mezar ve ehram vardır..

Ekli dosyalar

Arkeolog kız

Member
Kayıtlı Kullanıcı
harika yerler 2023 ü bekliyoruz sabırsızlıkla burdaki şaheserleri çıkarmak için

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kontrol etmeli :)
PhotoGrid_1505943908037.jpg

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Harika paylaşım ellerine sağlık ustam. Selamlar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
harika yerler 2023 ü bekliyoruz sabırsızlıkla burdaki şaheserleri çıkarmak için

Şu 2023 yılının gizemini birisi bana anlayacağım tarzda anlatsa da bende bu konuda cahil kalmasam. :174:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
2 kisinin bildigi SIR degildir diye bir soz vardi yanlis hatirlamiyorsam. Bu kadar kisi bildigine gore SIRliktan cikmis. kahkaha

Doğru.

SIR demeyelim de meslek sırrı diyelim. O meslektekiler biliyor, diğer meslek erbabı ilde pek paylaşmak istemiyorlar.

kazama

Süper Moderatör
Süper Moderatör
[MENTION=10871]BulursamKader25[/MENTION] sevgili abim ve [MENTION=5300]odin[/MENTION] kardesim ;
Lozan barış antlaşması ile alakalı bu söylem Hedef 2023 ten kasıt bu ama zaten an itibarı ile Devletimiz açıyor heryeri .Kim ne derse desin hikayedir .Zarrab dosyası içeriği hakkında burda açıklama ters düşebilir ve T.C CB Oğlu Bilal Erdoğan Bizzat bu konu ile ilgilenir .

Bu Madde ve Antlaşmanın tamamı nı okumanızı tavsiye ederim .

[FONT=&quot]MADDE 7:[/FONT][FONT=&quot] Türkiye 24 Nisan 2023 tarihi itibariyle bütün yeraltı servetlerini ve doğal kaynaklarını kullanma hakkından feragat edecek, bu hak anlaşmada imza sahibi olan diğer memleketlerin olacaktır. İşbu maddeye ormanlar, madenler ve bütün enerji kaynakları da istisnasız dahildir.[/FONT]

odin

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
@BulursamKader25 sevgili abim ve @odin kardesim ;
Lozan barış antlaşması ile alakalı bu söylem Hedef 2023 ten kasıt bu ama zaten an itibarı ile Devletimiz açıyor heryeri .Kim ne derse desin hikayedir .Zarrab dosyası içeriği hakkında burda açıklama ters düşebilir ve T.C CB Oğlu Bilal Erdoğan Bizzat bu konu ile ilgilenir .

MADDE 7: Türkiye 24 Nisan 2023 tarihi itibariyle bütün yeraltı servetlerini ve doğal kaynaklarını kullanma hakkından feragat edecek, bu hak anlaşmada imza sahibi olan diğer memleketlerin olacaktır. İşbu maddeye ormanlar, madenler ve bütün enerji kaynakları da istisnasız dahildir.
ustam benmi yanlis anladim; Turkiye butun yer alti kaynaklarindan 2023de haklarindan vazgececek ve bizim butun yer alti zenginliklerimiz bu anlasmaya dahil olan diger devletlerin olacak. o zaman bu 2023u bekleyenler diger devlet vatandaslari o halde kahkaha

LabarNa

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@BulursamKader25 sevgili abim ve @odin kardesim ;

MADDE 7: Türkiye 24 Nisan 2023 tarihi itibariyle bütün yeraltı servetlerini ve doğal kaynaklarını kullanma hakkından feragat edecek, bu hak anlaşmada imza sahibi olan diğer memleketlerin olacaktır. İşbu maddeye ormanlar, madenler ve bütün enerji kaynakları da istisnasız dahildir.

Kardeşim dünyanın en zayıf en güçsüz askersiz devleti Nepal lbile olsa bu kaynaklarını başkasına vermez, ben senden arabanı bana ver desem verirmisin , vermezsin.
Bana göre yukarda senin kopyala yapıştır yaptığın maddeyi herkim uygdurduysa kendi bile inanmış sen bile inandın ise...

Moderatör tarafında düzenlendi:

kazama

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bilerek yaptım herkes araştırıp soruştursun diye .Lozan antlaşması gündem de olan ve tartışılan bir konu .Odin ustamızın linkteki PDF orjinal çeviri .Bende baska kaynaklardan olanıda var okudum ben aynı .
Normalde yok oyle bir madde tabiki uydurma . Boşuna demiyoz hedef 2023 diye .

Son düzenleme: