• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Elimdeki yerler hakkında tercübesi olanlar dan Tercübelerini aktarmalarını istiyorum

METEEE

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım elimde iki yer var ve bilgi istiyorum anlayan degerli ustalarımdan. Bu iki tane dedigim yer birbiriyle bağlantılımı onu bilmiyorum. İlk yer Kayada 3 tane yuvarlak oyma ve bu 3 oymaların üçü üçgen şeklini yapıyor bu kücük oymaların hemen yanındada cok büyük bitane oyma var ve bunların yanındada yine yerde kayanın üstüne kazınmış bi kuyruğu uzun hac işareti var. Ustalarım bu dedigim isaretler ermeni evi havlusunda ama ermenilerle bi alakası varmı bilmiyorum. İkinci dediğim yerde Ermeni evininin icinde kayanın ústünde 3 basamaklı merdiven cıktı merdivenin ilk basamağı koyma büyük taştı. diger basamakları kayadan yapılmaydı. ve O basamaklar büyük taşlarla kilitlenmişti zor kaldırılsın diye ben hiltiyle kırdım ve basamakları kaldırdım o basamakların altından sert bi zemin çıktı rengi sarı ve o sert kayanın içinde çok kücük parcalar var. Ustalarım bu ne olabilir bilenlerden yardım bekliyorum.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Kırıp dökmeden önce resimlerini çektin mi ?

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
evet [MENTION=14707]Smokin[/MENTION] haklı resimleseydin keşke, bu taşlar horasan ollabilir, ama sen ortalığı dağıtmışsın yardım istiyorsun, kırdığın yerlerin kırmadan önceki resimleri varsa koy daha çok yardım alabilirsin, şu haliyle zor be kardeş

METEEE

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam haklısın kırmadan atsam daha güzel olacaktı. dışardaki oymaların resmi var orda herhangi bi çalışma yapmadım onları atacam birazdan inşâAllah. bu resmini attığım kaya parçaları basamağın altındaki kayadan kopardım horasan diye şüpheleniyom burayı kırıp sonuca ulaşma ihtimalim varmı

METEEE

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustalarım oymaların olduğu yer havlu burası yanlız hac işareti biraz belli olmuyor

Ekli dosyalar

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
haç görünmüyor, ya ıslatıp resmini çek ya da nerdeyse paint den işaretle tekrar resim koy, kardeş olmayacak şey yok, ama siz işi iyice zora sokmuşsunuz, tabii benim görüşüm, ustalar ne der bilemem

METEEE

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
dısardaki oymaların oldugu yere dokunmadım hiç ustam hepsi olduğu gibi duruyor. Ben sadece içerideki basamakları kırdım. Buda dısardaki hac isareti tam belli olmadığı icin böyle atıyorum

Ekli dosyalar

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Son resme göre haç doğru ise eğer sağ alt köşeye doğru yön vermiş.

METEEE

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Evet ustam hacın uzun olan tarafı alt taraf zaten burda ne gibi bi yerlerle karşılaşırız Mezar odalarımı çıkar ve sit alanımı oluyor burası. Yani Arsam olduğu icin izinli kazı yapabilirmiyim degermi uğraşmama

Smokin

Moderatör
Moderatör
Evet ustam hacın uzun olan tarafı alt taraf zaten burda ne gibi bi yerlerle karşılaşırız Mezar odalarımı çıkar ve sit alanımı oluyor burası. Yani Arsam olduğu icin izinli kazı yapabilirmiyim degermi uğraşmama
Su dökmüşsün ama hemen resimlemişsin. Kurumaya yakın çeksen daha net olur .
Hac in sağ tarafı vede yukarısı yön vermiş.
Içi toprak olan oymayi boşalt, güzelce temizle
Birde öyle bakalım .

METEEE

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tamam üstad birazdan atayım

METEEE

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
daha ayrıntılı olur bu galiba üstad

Ekli dosyalar

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Hemen 3-4 mt yakınında oda var galiba emin olamadım.