Elimden geldigi kadariyla L Cubuk buyrun????

mezger

Yeni Üye
Arkdaslar biraz once bitirdim..Arazi denemelerinde tabiki eksikleri cikacaktir..Yinede sizin fikirlerininiz ve eksik gordukleriniz benim icin onemlidir..

tuncers

Yeni Üye
çubuklsr güzel ama şırıngalara bi anlam veremedim ustam içinde bir şey mi varr....

R

remuss

Misafir
Emeğine sağlık
Umarim egitirsin
Arazi videosu da atarsan güzel olur
Birgün biri basaracak bu sitede bu cubuk işini ama kim :)

mezger

Yeni Üye
Mineral elemek icin zeolit...bentonit...ve biraz akil tuz var...Aslinda el kundaklarinada miknatis dusunuyorum..N tarafi temas edecek sekilde ama tabi once denemeler yapmak lazim..

tuncers

Yeni Üye
ustam iyi diyosun ama bu mıklatıs yönteminin çubuk üzerindeki tepkileri hakkında arge çalışması yapan ilk kişilerden biri benim
mıklatıs sistemi az da olsa mineral konusunda bizlere başarılı sonuçlar versede yetersiz
sen zaten çubuklara bir takım karışımlar eklemişsin bu drumda çubuklara mıklatıs takmanın hiç bir faydası olmaz
ama sen bu karışımlı çubuklara 9v akü bağlarsan (+) kutbu sağ eldeki çubuğa bağlı (-) kutbu da sol eldeki çubuğa bağlı olursa o zaman senden başarılısı olmaz
çubuklarına mıklatıs tak ve de akü tak ve dene gör ve sonra bana hak vereceğine kesinlikle eminim...

mezger

Yeni Üye
Tuncers ustam miknatis olayini zaten senin yazilarindan gorup dusunmustum...pil ve pil komuru olayida senin yazilarinda vardi.Aslinda beni cubuk konusunda heveslendiren bir yaziydi..tesekkur etmek isterim sana...Bilgi paylastikca guzeldir..Herkes icin Yorumlarini esirgeme lutfen..

kadirkadir

Engellendi
Kardeşim nedren çıkarıyorsunuz saydığın o malzemeleri koyarak minerali eleyeceğinizi ya senin çubuğa ekleyeceğin her bir madde o madenin manyetik frekansını çubuğa ekler çubugun frekansal değeri 3000 se hadi 5000 bine çıkar gittiğin arazilerde 5000 değerinden az manyetikk dalğa varsa örnek 4999 a kadar onu görmez ama 5001 i yakaldığı an çubuk bu minerale yapışır sonuç hüsran yani bu tür çalışmalarla pek ilerleme kaydedemezsin kardeşim

Şirvan

Operatör
Emeğe saygı duymak gerekir. kadirkadir kardesimize katılmamak ede değil her madenin bir manyetik frekansı vardır bu frekanslar sayılara dökulmüştür kundak kısmına aramak istediğin madeni koyarsan ona götürur bu frekansları en iyi yakalyan rodyo antenleridir. Şırınga.işi boşluk bulmanda etkili olabilir. Selametle

eski

Editör
çubuklarda siyanür deneyen , kullanan arkadaşlar varmı. + - yönleri nelerdir. bilgi paylaşımında bulunurlarsa memnun olurum.

Adana1234

Member
Ustam ne cubuku bulabildim ne kolcakini nerede satilir bunlar özellikle kocakara takılan bilyayı nerden bulabilirim lütfen yardım

odin

Editör
Ustam ne cubuku bulabildim ne kolcakini nerede satilir bunlar özellikle kocakara takılan bilyayı nerden bulabilirim lütfen yardım
Bilya derken borunun icine konan rulmani diyorsun galiba. Internetten veya sanayiden bulabilirsin. Ben 19mm olani almistim netten. Kullandigim boruda 22mm, et kalinligi 2mm. Haliyle ic capi 18mm kaliyor, bendeki rulman sigmiyordu 1mm buyuk geliyordu. Bunuda cnc tezgahinda tam uyacak sekilde borunun icini genislettirdim. Yani 0.5mm yonttular celigi ic cepherinden rulman kalinligi kadar. Aslinda fotolari var yuklesem daha anlasilir olurdu. Pirinc boru icinde yapcam aynisini bir ara malzemeleri alip sanayiye gidebilirsem.